Navigace

Fakultní služby


Univerzitní služby

 
Akce dokumentů

Nabídka služeb


Výuka Pozitivní psychologie

 

Pozitivní psychologie je na Filozofické fakultě MU v Brně pravidelně vyučována již od r. 2008, a to jako volitelný jednosemestrový kurz (kód PSB_500).

Nově se tématům pozitivní psychologie věnuje také v angličtině vyučovaný předmět Psychology of Mental Health and Well-being (kód PSX_511).

Od r. 2013 realizujeme každý podzimní semestr výuku předmětu Positive Psychology na University of Malta (v rámci Erasmus+ Teaching mobility).


* * *


Speciální přednáška zahraničního hosta

Srdečně zveme na přednášku "RESCUR programme for building resilience in children and youth" profesora Carmela Cefaie z University of Malta.
Přednáška v angličtině se koná se ve středu 29.3. 2017 od 12:30 do 14:00 na Filozofické fakultě MU v Brně (učebna č. M21).

Zájemci jsou srdečně zváni. Vstup volný.


***


Přednáška v rámci Týdne humanitních věd na FF MU

 

Srdečně zveme na přednášku doc. Aleny Slezáčkové s názvem "Neztrácejme naději - vybrané výsledky mezinárodního projektu Barometr naděje", která se uskuteční v rámci Týdne humanitních věd na FF MU. Vstup volný, všichni jsou vítáni.

KDY?

Středa 16.11.2016, 11:00 - 12:15

KDE?

Psychologický ústav FF MU, Úvoz 51, Brno - budova U1,  3. nadzemní podlaží, učebna U36.

 

V přednášce budou představeny vybrané výsledky české části mezinárodního projektu Barometr naděje, jehož cílem je odhalit význam, obsah a zdroje naděje u širšího vzorku české populace a prozkoumat vztah naděje k duševnímu zdraví a životní spokojenosti. Získané poznatky budou porovnány s výsledky jiných zemí a závěrem nebudou chybět ani praktická doporučení pro udržení naděje a pozitivního přístupu v dobách klidných i bouřlivých* * *


Sympózium

 

Studenti jsou srdečně zváni na malé Sympózium o naději, které se bude konat v úterý 18. listopadu 2014 v rámci Týdne vědy na FF MU.

Místo konání a čas: od 11:00 do 12:30 v učebně D22, FF MU, Arne Nováka 1, Brno.

Program:

Alena Slezáčková: "Naděje coby předmět vědeckého zkoumání: Co říkají výsledky českých výzkumů?"
Klára Benešová, Monika Kupcová, Lenka Vildová: "Naděje pro příští generaci: Psychosociální souvislosti naděje u dětí ve věku 8 až 12 let"*

Katarína Millová: "Být aktivním dítětem se vyplatí: Jaké jsou prediktory naděje v dětství a dospívání?""

Daniel Vodrážka: "Studenti dávají naději: Prezentace studentské neziskové organizace Mise naděje"

 

*Výstup byl vytvořen za podpory z projektu OP VK Věda a vědci pro vzdělanost moderní společnosti (CZ.1.07/2.3.00/35.0005)


Zájemci jsou srdečně zváni - vstup volný!

 

* * *

 

Přednáška a workshop

Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku a praktický workshop Dr. Philipa Streita, klinického psychologa a psychoterapeuta z rakouského Grazu. Program s názvem "Positive Psychology: New developments and application for therapy, counselling and coaching" se bude skládat z praktického workshopu (pondělí, 24.11. 2014 od 11:40 do 15:45 v C51) a veřejné přednášky (v úterý  25.11. od 10:50 do 12:20 v D22). Kapacita pro pondělní workshop je limitovaná, prosíme tedy studenty, aby svoje závazné přihlášení posílali do 21.11. na email Mgr. K. Bednaříkové 342233@mail.muni.cz. Těšíme se naviděnou!

 

 


Osobní nástroje