Navigace

Fakultní služby


Univerzitní služby

 
Akce dokumentů

Exkurze a praxe

Informace o stážích, terénních praxích, exkurzích

 

Na tomto místě naleznete veškeré potřebné informace týkající se stáží a výměnných pobytů, terénních praxí a exkurzí pod vedením PAPV, kterých se naši studenti zúčastnili. Návštěvníci našich stránek se zde také včas dovědí o připravovaných událostech.

Terénní praxe

Díky udržování dobrých vztahů se zahraničními institucemi mohli naši studenti v posledních letech vyjíždět na povinné terénní praxe do zahraničí. V rámci svých povinných praxí (předměty Terénní praxe I, II, III a IV) se naši studenti  účastní výzkumů:

  • v Turecku (výzkumy Istanbulské univerzity na lokalitách Tepecik Çiftlik a Güvercinkayası)
  • Saudské Arábii (výzkum Hanse Georga K. Gebela z ex oriente e. V. a Freie Universität v Berlíně) 
  • Jordánsku (výzkum Hanse Georga K. Gebela z ex oriente e. V. a Freie Universität v Berlíně - lokalita Ba'ja, Eastern Jafr Project - EJP) 
  • Iráku (průzkum v Kurdistánu - pod vedením Petra Pfälznera z Eberhard Karls Universität Tübingen)
  • Turkmenistánu (výzkum Reinharda Bernbecka a Susan Pollock z Freie Universität v Berlíně - lokalita Monjukli Depe)
  • Arménii
  • ale také na Krétě (Projekt Oxa Oddělení klasické archeologie ÚAM)
  • a v Rusku (Projekt Kyzyl-Kuragino Ruské geografické společnosti)

Studentské stáže a pracovní pobyty

Podněcujeme naše studenty k zájmu o stáže a pracovní pobyty. Účastí na těchto programech studenti získají širší teoretické i praktické znalosti, naberou nové zkušenosti a potkají zajímavé lidi. Zručnosti a kontakty, které během stáže získají, jim pak pomůžou lépe se na poli archeologie Předního východu uplatnit.

Kromě stáží se naši studenti také účastní na workshopu experimentální archeologie, který se pravidelně koná v rakouském centru Asparn an der Zaya.

Na této stránce se studenti s vámi podělí o svoje dobrodružství poradí, na co se při pobytu v zahraničí připravit.

Organizované exkurze

Zahraniční pobyty nejsou jediným způsobem, jak se podívat na zajímavé místa. Snažíme se, aby naši studenti měli možnost na vlastní oči spatřit co nejvíc z archeologického bohatství Předního východu, a proto organizujeme pokud možno každý rok exkurze do muzeí s blízkovýchodními sbírkami a návštěvy spřízněných institucí.

Neopomíjíme ani výjimečné lokality ve Střední Evropě, které jsou nám lehce dostupné (v roce 2015 jsme například organizovali exkurzi do Hallstattu).

V této rubrice studenti sdílí zážitky a zajímavosti z exkurzí.


Osobní nástroje