Nacházíte se zde: CIT Počítačové pracovny Počítačové pracovny na FF MU
Navigace

Fakultní služby


Univerzitní služby

 
Akce dokumentů

Počítačové pracovny na FF MU

spravuje: Daniel MikšíkPoslední změna: Čtvrtek 19.11.2015 11:43

Přehled počítačových pracoven dostupných studentům FF MU

Studentům FF MU jsou pro nerušené samostatné studium a práci k dispozici studijní místa s počítači v univerzitních počítačových studovnách (na FF MU jsou to studovny v Ústřední knihovně FF MU, A. Nováka 1), v lokálních počítačových pracovnách jednotlivých ústavů/kateder FF MU a také v celouniverzitní počítačové studovně (Komenského nám. 2).

Počítačové studovny v Ústřední knihovně FF MU

Studovny v Ústřední knihovně FF MU jsou součástí sítě univerzitních počítačových studoven. Je v nich dispozici na 100 počítačů, jejich správu zajišťují pracovníci Ústavu výpočetní techniky MU ve spolupráci s CIT FF MU a Ústřední knihovnou FF MU. Jsou zde ale také k dispozici místa s datovými zásuvkami pro připojení vlastního notebooku do počítačové sítě.

Provoz studoven v Ústřední knihovně FF MU se řídí Provozním řádem počítačových studoven MU a uživatelé jsou rovněž povinni dodržovat pravidla obsažená ve směrnici o správě a využívání počítačové sítě. Počítače jsou přístupné v provozní době studoven.

Pro přístup k počítačům v univerzitních počítačových studovnách je nutné mít u sebe platnou univerzitní kartu ISIC!

Další informace o univerzitních počítačových studovnách (seznam softwarového vybavení, návod k přihlášení na počítače a jiné návody, ceník tisků, často kladené dotazy, informace o dalších službách apod.) najdete na stránkách ÚVT: Počítačové studovny).

Lokální počítačové pracovny

Na některých pracovištích (anglistika, filozofie, hudební věda, klasická studia, psychologie, romanistika) jsou menší pracovny spravované pracovníky těchto pracovišť a přístupné pouze studentům jejich oborů.

Celouniverzitní počítačová studovna s non-stop provozem

Celouniverzitní počítačová studovna (CPS) na Komenského náměstí 2 je otevřena nepřetržitě 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Počítače ve studovně poskytují přístup k Informačním systému MU a internetu. Celková kapacita je 145 pracovních míst, včetně 16 pracovních míst pro návštěvníky s notebooky.

Provoz celouniverzitní počítačové studovny se řídí Provozním řádem počítačových studoven MU a uživatelé jsou rovněž povinni dodržovat pravidla obsažená ve směrnici o správě a využívání počítačové sítě.

Pro vstup do CPS je nutné mít u sebe platnou univerzitní kartu ISIC!

Můžete se také přihlásit na univerzitní intranetový server INET a zjistit aktuální vytížení nebo průběh obsazenosti studovny během dne. Další informace o celouniverzitní počítačové studovně (seznam softwarového vybavení, návod k přihlášení na počítače a jiné návody, ceník tisků, často kladené dotazy, informace o dalších službách apod.) najdete na stránkách ÚVT: Počítačové studovny.


Osobní nástroje