Nacházíte se zde: CIT Počítače Software Antivirové programy na FF MU
Akce dokumentů

Antivirové programy na FF MU

spravuje: Tomáš NajbertPoslední změna: Středa 04.01.2017 19:15

Informace o dostupných antivirových programech a diagnostických nástrojích

Počítačové viry (a jiná havěť: červi, trojani a různé škodlivé programy, tzv. malware) jsou hrozbou pro všechny, jak se už ke své škodě přesvědčili mnozí uživatelé počítačů i na naší fakultě. Všichni, kteří v areálu fakulty používají nějaký počítač, se mohou stát obětí virové nákazy a následně bacilonosičem schopným nakazit celé své široké a daleké okolí – v dobách Internetu žádná vzdálenost nehraje roli. Všem je proto důrazně doporučováno používat některý z antivirových programů, na které Masarykova univerzita zakoupila multilicenci; pro připojení k univerzitní počítačové síti je to ve skutečností povinností a podmínkou sine qua non.

Antivirový program ESET NOD Antivirus

Licence ESET je určena pro použití na soukromém počítači zaměstnance

Ke stažení v Inetu MU

Platnost licence končí 31. 12. 2017

Bezplatný antivirový program

Antivirové programy/systémy jsou placené produkty (což je zcela pochopitelné – vývoj AV programu a neustálá aktualizace AV databází/signatur jsou náročné). Přesto někteří výrobci nabízejí i bezplatné (free) verze svých produktů: Microsoft Security Essentials, AVG.

Odkazy:

Osobní nástroje