Nacházíte se zde: FF Aktuality
Akce dokumentů

SCOPUS - důležitý zdroj pro vědu a výzkum

spravuje: Zdeňka MáckováPoslední změna: Středa 01.07.2009 08:34 vypršelo

přístup do největší citační a abstraktové multioborové databáze vědecké literatury a webových zdrojů

 

Masarykova univerzita získala přístup do databáze SCOPUS - největší citační a abstraktové multioborové databáze vědecké literatury a webových zdrojů od producenta Elsevier.

Databáze SCOPUS poskytuje přístup k informacím o článcích z 16 tis. vybraných recenzovaných časopisů se zaměřením na evropskou produkci, z oblasti lekářských, technických, přírodních a společenských věd (ze společenských věd indexuje přes 2 800 titulů).
Zahrnuje také sborníky z konferencí, knižní edice, obchodní publikace, miliony záznamů o patentech a další cenné informace.

Díky službě "Article in Press" zpřístupňuje SCOPUS také abstrakty recenzovaných vědeckých článků přijatých k publikování v cca 3 tis. odborných časopisech od předních vydavatelů (Elsevier, Springer, BioMed, IEEE, Nature Publishing Group aj.). Umožňuje tak rychlý přístup k nejnovějším vědeckým poznatkům ještě před jejich vydáním tiskem.

Aktualizace databáze probíhá denně.

V oblasti scientometrie (hodnocení vědeckých výstupů na základě citačních ohlasů) je databáze SCOPUS konkurentem citační databáze Web of Science (od Thomson-Reuters).

Databáze SCOPUS byla také (společně s databází ERIH) zařazena mezi uznávané databáze pro hodnocení výsledků výzkumu a vývoje v ČR.

(Poplatky za přístup do databáze pro rok 2009 jsou hrazeny z rozpočtu MŠMT).

 


Informace z: portálu EIZ MU, www stránek db SCOPUS a www stránek Výzkum a vývoj v České republice.

 

 

 


Osobní nástroje