Nacházíte se zde: FF Aktuality Research-GATE
Akce dokumentů

Research-GATE

spravuje: Webeditor FFPoslední změna: Čtvrtek 21.10.2010 14:50

brána pro vědce a akademiky

ResearchGATE Scientific Network, www.researchgate.net,

je mezinárodní projekt vytvořený pro vědce a akademiky pro usnadnění vzájemné komunikace, spolupráce a přístupu k vědecké literatuře. V současné době je k platformě připojeno téměř 600 000 odborníků ze 196 zemí.

Co Vám ResearchGATE nabízí a umožňuje?

• vytvořit si svůj vědecky orientovaný osobní profil
  • být členem v zájmových skupinách (dle vědní disciplíny nebo určitého výzkumu)
  • využívat online burzu práce se specializací na pozice pro vědce a akademiky
  • prezentovat své vlastní publikace v souladu s vlastnickými právy vědeckých časopisů (metadata publikací jsou porovnávána v systému SHERPA/RoMEO a ve většině případů je umožněno publikování plné verze v osobním profilu vědce).

ResearchGATE funguje zároveň jako jednotná informační brána, díky níž můžete z jednoho místa využívat různé zdroje vědecké literatury (PubMed, CiteSeer, arXiv.org, NASA Library aj.) včetně volně dostupných databází odborné literatury zpřístupněné v režimu Open Access. ResearchGate obsahuje metadata o cca 35 mil. vědeckých článcích a desetitisíce jejich plných textů.

Registrace a užívání ResearchGATE je bezplatné. Připojte se na: www.researchgate.net.

Další informace naleznete např. ve článcích

(Informace z mailu Hany Walderové, ResearchGATE.net, Robert Gordon University, Charles University)

Osobní nástroje