Nacházíte se zde: FF Věda a výzkum Projekty, granty a záměry Další granty a nadace v zahraničí
Akce dokumentů

Další granty a nadace v zahraničí

spravuje: Alžběta DvořákováPoslední změna: Pondělí 29.09.2014 15:54

V této části naleznete odkazy na grantové a dotační příležitosti, které nabízejí zahraniční organizace.
Víte-li o nadaci či jiné organizaci poskytující granty, se kterou máte zkušenosti, a není uvedena na této stránce, dejte nám (OVaV FF MU) prosím vědět. Rádi tento seznam rozšíříme o další užitečné informace.

Stadt Wien

Na webových stránkách města Vídeň  naleznete odkazy na vídeňské a rakouské organizace poskytující dotace na výzkum, mobility, ceny a stipendia. Na stránkách s organizacemi působícími v celém Rakousku jsou možnosti vyhledávání dle podrobných kritérií.

I ostatní města většinou poskytují drobné konkrétně zaměřené dotace nebo jinou podporu výzkumu zacílené na území daného města či regionu. V případě zájmu se buď obraťte na webové stránky konkrétního města nebo na OVaV FF MU.

 

OeAD - Österreichische Austauschdienst GmbH

OeAD je rakouská agentura pro mezinárodní mobilitu a spolupráci v oblasti vzdělávání. Spravuje největší rakouskou online databázi pro stipendia a výzkumné granty určené pro všechny akademické oblasti na webových stránkách nadace.

Přes ni jsou nabízeny možnosti finanční podpory pro studenty, absolventy a výzkumné pracovníky v rozsahu od klasických grantů a stipendií, příspěvků až po rozsáhlé evropské a mezinárodní programy na podporu výzkumu.

Aktuální výzvy lze sledovat na webových stránkách nadace v sekci aktualit.

 

Volkswagenstiftung

Nadace Volskwagen se zabývá finanční podporou humanitních a společenských věd, výzkumných záměrů a technologií v oblasti vysokoškolského vzdělávání. Důraz klade na podporu začínajících mladých akademiků (do 5 let po dosažení Ph.D.) a podporu mezioborové a mezinárodní spolupráce. 

Aktuální výzvy lze sledovat na webových stránkách nadace

FWF Der Wissenschaftsfond

http://www.fwf.ac.at/de/

 

Die Österreichische Forschungsförderungsgesellschaft

https://www.ffg.at/

 

Alexander von Humboldt Stifftung

http://www.humboldt-foundation.de/web/start.html

 

Fritz Thyssen Stiftung

Nadace Fritz Thyssen Stiftung se zaměřuje na podporu zejména mladších vědeckých pracovníků v oblasti humanitních a společenských věd a medicíny. Podporovány jsou témata související s historií, jazykem, kulturou, ekonomií a společností.  Žadatel musí mít titul Ph.D. (nikoli ovšem získaný v Německu či zahraničí). Výhodou při žádosti o stipendium je tématická či prostorová souvislost výzkumu s Německem. Žadatel odesílá plán svého výzkumu a plán finančních potřeb pomocí kontaktního formuláře  na webových stránkách nadace.

J.P.Getty Foundation

Uzavřeno žádostem do konce roku 2015.

Universität Wien

http://forschung.univie.ac.at/forschungsfoerderung/

 

 

 


Osobní nástroje