Nacházíte se zde: FF Vývěska OZNÁMENÍ, NABÍDKY, VÝZVY, INZERÁTY, ... Katolická akademická služba pro cizince
Akce dokumentů

Katolická akademická služba pro cizince

spravuje: Zdeněk PytelaPoslední změna: Čtvrtek 21.05.2009 10:06

PRO POBYTY V NĚMECKU

-         KAAD – Východní Evropa – program

-         (www.kaad.de) -

Katolická akademická služba pro cizince – registrovaná společnost (KAAD/Bonn)

Stipendia pro křesťanské studenty (po 6. semestru), absolventy vysokých škol a vědecké badatele

(Stručné informace)

KAAD, německá katolická stipendijní organizace, již 50 let poskytuje křesťanským mladým akademikům studijní a badatelská stipendia a od té doby má ve 117 zemích více než 7000 absolventů. Stipendistům a žadatelům o stipendium je k dispozici celosvětová kontaktní a partnerská síť.

V rámci programu „Východní Evropa“ se dvakrát ročně (březen a září) poskytují stipendia pro studijní účely, vědecké vzdělávání a badatelské projekty. Zájemci mohou své pobyty absolvovat na některé z německých akademických vysokých škol, na vědeckých ústavech, v archívech, v klinikách apod., jak si sami zvolí.

Neexistuje žádné oborové omezení.

Je třeba odevzdat (mimo jiné) následující podklady:

1.     Přihlášku (ihned zaslat na KAAD)

2.     Badatelský projekt (cíle studia, vzdělávání, popř. vědeckého pobytu)

3.     2 dobrozdání od vysokoškolských docentů / profesorů z tuzemska

4.     Příslib / pozvání německého docenta nebo instituce

5.     Doporučení  kněze z farnosti žadatele

6.     Písemné potvrzení o dostatečné znalosti německého jazyka

Délka stipendia: 2-36 měsíců

Výše stipendia: od 540,- do 1530,- EUR/měsíčně

Cestovní náklady (tam a zpět) a zdravotní pojištění hradí KAAD

Kde lze sehnat formuláře pro žádost o stipendium a podrobné informace?

Formuláře pro žádost o stipendium a informace o programu „Východní Evropa“ si lze vyžádat e-mailem (adresa: Radwanski@kaad.de;  oe1@kaad.de) na centrále KAAD v Bonnu (poštovní adresa: KAAD/program Východní Evropa, Hausdorffstr. 151, D-53129, Bonn, tel.: +49 228 91758-33, fax: +49 228 9175858).

Další informace k programu „Východní Evropa“ viz: http://kaad.de/deutsch/vorausoe.htm

Kompletně vyplněné žádosti o stipendium musí mít KAAD k dispozici do 30. června / 15. ledna, nebo ještě dříve tuzemská partnerská organizace KAAD: http://kaad.de/deutsch/prog oe.htm)

Stipendijní výbor rozhoduje 2x ročně: pokaždé na konci března/září, bude žadatel o poskytnutí stipendia neprodleně informován.

Dr. jur. Roman A.Radwanski

Referatsleiter Osteuropa

Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD) e.V.

D-53129 Bonn  Hausdorffstraße 151

eMail: Radwanski@kaad.de