Akce dokumentů

SUPO MU

spravuje: Webeditor FFPoslední změna: Pondělí 14.09.2015 11:10

Systém úhrad pohledávek za osobami Masarykovy univerzity

Tiskový systém SafeQ (pro tisk na síťových kopírkách-tiskárnách z kteréhokoliv počítače) používaný na Filozofické fakultě MU je součástí celouniverzitního systému SUPO (Systém úhrad pohledávek za osobami MU). Základní výhodou je, že místní tiskové systémy na MU jsou propojeny a není třeba udržovat zálohu na každém z nich zvlášť, zúčtování transakcí (vklady, kopírování, tisk) probíhá v reálném čase. Pro většinu uživatelů to bude znamenat nutnost provést následující úkony:

  • pokud si dosud neaktivovali svůj SUPO účet, musí jej aktivovat v aplikaci v Inetu (UČO, primární heslo IS MU)
  • aby se účet stal aktivním, je třeba na něj uložit minimálně 50 Kč, nejjednodušeji přes automaty pro příjem bankovek nebo příkazem k úhradě. Automaty pro příjem bankovek jsou na FF MU umístěny na těchto místech: jeden v 1. patře Ústřední knihovny FF MU, jeden v knihovně Historického ústavu v 5. patře budovy B2 na A. Nováka 1 a další v prodejně knih v přízemí budovy L na Veveří 28.
  • stav na účtu dále udržovat v kladné výši, ale již na libovolné hladině

Aplikace v inet.muni.cz

Aktivace účtu

Výpis z účtu

Další informace o systému SUPO

V inetu je k dispozici skupina aplikací ke správě SUPO účtu, přístup do inetu je autentizován pomocí dvojice údajů UČO, primární heslo.

Označení režimů účtů SUPO

Terminologie SUPO rozeznává následující 3 základní režimy:

  • pasivní účet: výchozí stav; s účtem není možné provádět žádné operace
  • aktivovaný účet: stav, do kterého se uživatel dostal na vlastní žádost; účet bude funkční po vložení minimální stanovené částky
  • aktivní účet: účet si uživatel aktivoval a vložil na něj minimální zůstatek; účet je plně funkční

 


Osobní nástroje