Nacházíte se zde: JS Lektoři JŠ
Navigace

Fakultní služby


Univerzitní služby

 
Akce dokumentů

Lektoři JŠ

 

Martina Alexanderová

Martina Alexanderová angličtinu vystudovala na MU a UP a spojila s ní svůj život. Řadu let učila na jazykové škole, kde vedla intenzivní pomaturitní, firemní i individuální kurzy a připravovala studenty na Státní jazykové zkoušky a FCE. Poté si během desetileté překladatelské praxe rozšířila obzory v mnoha specializovaných oborech jak v komerční, tak v akademické sféře. Nakoukla pod pokličku EU a pracovala na překladech textů pro státní správu. Přitom z okna pozorovala srny. Nebo taky moře.  Nyní se v zájmu harmonie s radostí věnuje obojímu. Má ráda umění, slunce a dobrou kávu.

Slávka Andráši

Slávka Andráši vystudovala anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a výuce angličtiny se věnuje od roku 1998. O rok později začala pracovat na JŠ s právem státní jazykové zkoušky, kde působí doposud. Od roku 2011 pracuje také na naší jazykové škole. Kromě obecné angličtiny učí také angličtinu pro administrativní pracovníky a je spoluautorkou učebnice pro tuto profesní skupinu. Připravuje studenty na Cambridgeské a státní zkoušky, u kterých také zkouší. Za důležité považuje, aby byla výuka různorodá, studenty bavila a zároveň byla efektivní. S oblibou zařazuje krátká videa a četbu upravených anglických knih. Volné chvíle nejraději tráví s rodinou, její velkou zálibou je zahrada, výroba keramiky, malování na hedvábí, sjezdové lyžování a cyklistika.

Peter Docherty

Peter Docherty pochází z Austrálie. Učitelskou kvalifikaci získal v roce 1994 a hned v následujícím roce přijel do Brna, kde začal učit pro různé jazykové školy. Po několika letech vyměnil třídy za zasněžené svahy a jako lyžařský instruktor procestoval celý svět. Do Brna a k výuce angličtiny se vrátil v roce 2014. Učení je jeho velkým koníčkem a úspěchy jeho studentů u zkoušek a jejich postup v jazyce jsou pro něj zároveň i velkou motivací k další práci. Kromě obecné, konverzační angličtiny a přípravných kurzů ke zkouškám FCE a CAE, má díky své mnoholeté zkušenosti s řízením malé firmy v Austrálii zkušenosti i s angličtinou obchodní.

Martina HolkováMartina Holková vystudovala anglickou a španělskou filologii na Masarykově univerzitě. Výuce anglického jazyka se věnuje od roku 2005 a od roku 2009 pracuje také jako metodik v jedné brněnské jazykové škole, což jí umožňuje pomáhat lektorům v jejich dalším profesním rozvoji. Ve výuce Martinu baví neustále zkoušet nové věci, např. metody dramatické výchovy, práci s videem, s krátkými příběhy a zjednoduššenou četbou, či začleňování nových online nástrojů webu 2.0. Také od roku 2006 spolupracuje s Centrem globálního rozvojového vzdělávání NaZemi, kde např. vede semináře pro pedagogy „Kritické myšlení a globální témata“. Je editorkou a spoluautorkou metodické publikace Global Issues in the ELT Classroom, která v roce 2010 získala cenu ELTon udílenou Britskou radou.

Alžbeta ChovančíkováAlžbeta Chovančíková vystudovala anglický jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Ve svých hodinách se zaměřuje na práci studentů ve skupinách a na nácvik správné výslovnosti, která výrazně usnadní schopnost studentů komunikovat v cizím jazyce. Už během bakalářského studia se cíleně začala připravovat na práci lektorky a získala certifikáty CPE a CELTA. Naplno se učení angličtiny začala věnovat během magisterského studia a pokračuje v tom dodnes. Volný čas ráda tráví kratšími či delšími pobyty v anglicky mluvících zemích, kde si vždy dobře odpočine, a které jí pomáhají udržet její angličtinu v dobré kondici.

David Musk

David Musk vystudoval učitelství a psychologii a sociologii ve vzdělávání. Po škole učil na základních a středních školách ve Velké Británii, jak ve státních institucích, tak v soukromém sektoru. Jako vášnivý cestovatel se rozhodl spojit koníčka se svojí profesí a přijal nabídku učit na International School v Las Palmas. Další nabídka přisla z prestižní International School v Abu Dhabi, kde působil jako zástupce ředitele. V roce 1998 dostal od Evropské rady  International Schools ocenění za zásluhy za rozvoj školství ve Spojených arabských emirátech. V roce 2002 se přestěhoval do České republiky. Od té doby učí na JŠ s právem státní zkoušky (bývalá Státní jazyková škola) a od roku 2011 také na naší jazykové škole. Co se budoucnosti týče – stále je ještě mnoho míst, kam by se rád podíval….

Pavla Nováková

Pavla Nováková je absolventkou oborů Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ a Překladatelství na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. Pro studium jazyků se nadchla již v dětství, kdy si ve volném čase s nadšením (a s různou mírou úspěchu) překládala texty svých oblíbených písní. Láska k cizím jazykům jí zůstala, a tak se rozhodla pro univerzitní studium anglické a francouzské filologie. Vždy se ve svém oboru ráda zdokonalovala i mimo univerzitní zdi, a tak kromě absolvování bezpočtu seminářů a konferencí, kde s chutí hltá nové tipy a triky, v roce 2014 s výborným hodnocením prošla kurzem CELTA. Nejen díky němu se své hodiny snaží vést komunikativně a tak, aby bylo studentům příjemně a měli příležitost se s ní zasmát. Ve volném čase Pavla ráda čte a užívá si kulturní zážitky všeho druhu.

Ilona PavlíkováIlona Pavlíková vystudovala moderní filologii – italský a anglický jazyk – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studií učila a učí na jazykové škole obecnou angličtinu různých pokročilostí a v přípravných kurzech na Cambridgské zkoušky.
Od roku 2010 vyučuje studenty magisterského studia na Fakultě podnikatelské VUT, kde připravuje studenty na zkoušky z obecné i profesní angličtiny. Na VUT učí i angličtinu technickou na Fakultě strojního inženýrství.
I přesto, že učí snad již století, učení je pořád pro ni zábava, radost a sobecky přiznává, že i přísun energie. Když zrovna nevyužívá energii svých studentů, ráda cestuje do míst, kde mají teplo, moře nebo oceán.

Markéta PilařováMarkéta Pilařová studovala anglistiku a etnologii na Filozofické fakultě MU. Od roku 2000, kdy studia ukončila, učí na jazykových školách kurzy angličtiny všech typů i pokročilostí, od začátečníků až po přípravné kurzy k CAE, firemní kurzy i kurzy pomaturitní. V Jazykové škole FF MU pracuje jako lektorka s krátkými přestávkami od roku 2001. Zároveň se jako manažerka a koordinátorka JŠFFMU stará se o to, aby Vás v kurzech učili kvalitní lektoři ze zábavných učebnic a nic Vám v naší jazykovce nechybělo. Má ráda svoje děti, palačinky, moře a napínavé příběhy.

Tereza PotůčkováTereza Potůčková je absolventka programu Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. V současnosti je studentkou doktorského programu Didaktika cizího jazyka na pedagogické fakultě MU. Působí také v kanceláří e-learningu na filozofické fakultě MU, kde se věnuje problematice využití mobilních zařízení ve výuce. Ve volných chvílích ráda sportuje a tráví čas se svým pejskem. Největší radost ji vždy udělá šálek dobré kávy.

Chris RanceChris Rance vystudoval japonštinu na Oxfordské univerzitě. Krátce poté, co přijel do Japonska, ale zjistil, že učení angličtiny (přátel a pro zábavu) ho baví mnohem víc než jeho japonské zaměstnání. Vrátil se tedy do Velké Británie, aby získal i učitelské vzdělání a pak se, před návratem do Tokya, rozhodl vzít si „rok volna“. Úplnou náhodou skončil ve Frýdku- Místku a od té doby žije v České republice a učí angličtinu. Pracoval také jako ředitel jazykové školy, ředitel studií a učil didaktiku a metodiku na Pedagogické fakultě MU. Když neučí, tak se věnuje kreslení, malování a historii (zvlášť době císaře Napoleona). Také se zajímá o procesy učení a snaží se naučit dánsky. 

Luis RodriguezLuis Rodriguez se do Brna přestěhoval v roce 2012 ze San Franciska a od té doby učí na naší Jazykové škole. Kromě angličtiny učil v posledních 7 letech i španělštinu, filozofii a náboženství – nejen v České republice a Spojených státech amerických, ale i v Japonsku, na Kostarice a ve Španělsku. Luis je na FF MU i jako student a v této chvíli dokončuje postgraduální studium religionistiky. Jeho velkou vášní je cestování. Dosud měl možnost procestovat 45 zemí, mezi ty nejzajímavější patřily Indie, Egypt, Turecko, Jordánsko a Izrael. V současné době čeká na udělení českého občanství a doufá, že se Brno stane jeho stálým domovem.

Marcela Sekanina VavřinováMarcela Sekanina Vavřinová vystudovala anglickou a českou filologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Výuce angličtiny se věnuje od roku 2004, ráda učí studenty všech pokročilostí, od začátečníků až po pokročilé. V současnosti si chodí za studenty spíše odpočinout, protože je na mateřské dovolené se dvěma malými dětmi. Její velkou vášní je britská literatura - na Katedře anglistiky FF MU studuje postgraduálně středověkou anglickou literaturu. Ve svém výzkumu se zabývá texty středověkých autorek, především pozdně středověkou anglickou mystičkou Margery Kempovou. 

Mat SmithMat Smith se do České republiky přestěhoval z jižní Anglie v roce 2004. Kromě diplomů ze strojírenských oborů, je i držitelem učitelských certifikátů CELTA a DELTA a má mnoho let zkušeností s učením kurzů všech úrovní, velikostí, typů a pro všechny věkové skupiny. Kromě Brna učil angličtinu v rámci organizace IH i v Anglii, ve Španělsku a v Turecku. V JŠ FF MU působí s krátkými přestávkami od roku 2009. Kromě učení se věnuje i metodické práci v kurzech pro učitele angličtiny jak v ČR, tak v zahraničí. Když zrovna neučí, tak tráví čas se svou rodinou a sportem. Sport je jeho vášeň – zvlášt všechny disciplíny triatlonů, jichž se rád a často účastní.

Hana SuchánkováHana Suchánková vystudovala moderní filologii – italský a anglický jazyk – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Nejdřív pracovala jako překladatelka v ústavu Geofyzika Brno, ale protože jí chyběl kontakt s lidmi a aktivní užívání jazyka, s radostí přesedlala na učení na jazykové škole. Po mnoho let fungovala jako třídní pomaturitních kurzů, podílela se na tvorbě státnic z angličtiny a přitom pracovala příležitostně i jako tlumočnice, překladatelka a turistická průvodkyně. V posledních dvou letech dělí své síly mezi učení a provádění zahraničních turistů po ČR, výjezdy s českými turisty do Velké Británie a Itálie. Na učení jí baví kontakt s lidmi a to, když vidí, že její snaha nese ovoce…..

Tomáš VargaTomáš Varga úspěšně ukončil magisterské studium anglické filologie a učitelství anglického jazyka na Katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě MU v Brně. V současnosti je studentem doktorského studia v oboru Literatury v angličtině na téže katedře. Zájem o jazyky u něho začal relativně pozdě, a to až po ročním studijním pobytu na britské střední škole, kde úspěšně absolvoval zkoušku IELTS. Po návratu z Británie se rozhodl angličtině věnovat hlouběji.  Svou učitelskou dráhu začal výukou individuálních hodin nejen angličtiny, ale i matematiky a informatiky. Mezi jeho aktuálně největší profesní úspěchy patří získání certifikátů CPE a CELTA. K jeho zálibám patří čtení knih (převážně fantasy a sci-fi), sledování seriálů, společenské besedy s přáteli a v nemalé míře i IT.

 

 

 

 

 

 


Osobní nástroje