Nacházíte se zde: LAP Soubory ke stažení
Akce dokumentů

Soubory ke stažení

Zde najdete užitečné soubory ke stažení

Nabídka řeckých a hebrejských freewarových fontů ke stažení

 

Font SilverGreek
Font SilverHebrew

Tyto fonty ve formátu Unicode se chovají zcela korektně ve všech verzích MS Wordu počínaje Wordem 97.  Používají je programy Workplace a Bibloi  nainstalované na našem serveru, což je jeden z důvodů, proč těmto programům dát přednost před staršími programy (např. program Musaios).

Pokud dáváte přednost jiným starořeckým a hebrejským komerčním fontům ve formátu Unicode, které již máte k dispozici nebo v budoucnu získáte, bude přeformátování textů přenesených z našich databází díky společnému formátu Unicode bezproblémové.

 

Font Greek
Tento font je starý font pro starořečtinu z počátku 90. let, který dělá velké problémy v novějších verzích editoru MS Word od verze 97. I když se zpočátku řecký text formátovaný tímto fontem může zdát v novějších verzích Wordu bezproblémový, často se náhle zcela zdeformuje až do "čtverečků" bez zjevné příčiny nebo po přenosu souboru na jiný počítač. Toto nebezpečí je menší u krátkých citátů. Korektně se tento font chová jen v dávné verzi Wordu 6/7. Mezi klasickými filology dříve oblíbený program Musaios bohužel s jiným řeckým fontem pracovat neumí. Proto na této stránce ponecháváme možnost jeho stažení.

 
Prosíme, abyste nám sdělili jakoukoli připomínku k funkci těchto fontů ve vašich dokumentech na tuto mailovou adresu.

 

Software nutný pro připojení k našemu serveru z různých operačních systémů

 

Pro Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8 není pro přístup k našemu serveru třeba žádný dodatečný software a žádné úpravy konfigurace vašeho domácího počítače. Tzv. RDP software je do těchto verzí již integrován.

 

Pro Windows 98, Windows ME a Windows 2000 si musíte stáhnout RDP software pro starší verze Windows. (Název souboru je RDP_Win_Client.exe.)

Pro počítače Macintosh si musíte stáhnout RDP software pro Mac. (Název souboru je RDP_Mac_Client.dmg.)

Většina instalací operačních systémů Linux a Unix již obsahuje software potřebný pro připojení pomocí RDP protokolu k našemu serveru, případně je možno tento software doinstalovat z distribučního média. Konkrétní postup se liší mezi různými značkami těchto systémů, a proto zde nemůžeme uvést všeobecně použitelný návod. Podle laskavé informace našeho uživatele kol.Marka (NK ČR) je k tomuto účelu většinou dobře použitelný software Remmina - pokud jej váš systém neobsahuje, je možné ho stáhnout zde.

Stažený soubor pro Windows nainstalujete poklepáním na něj, jako byste spouštěli program nebo dokument Wordu. Pak odpovíte na několik formálních dotazů tlačítkem OK a instalace proběhne během několika vteřin.

Stažené soubory pro Macintosh a Linux / Unix nainstalujete způsobem, který jako uživatelé těchto systému jistě znáte.

 

Zkratka RDP znamená Remote Desktop Protocol, což je komponenta operačních systémů Microsoftu umožňující vzdáleným počítačům pracovat na serveru, jako by uživatel seděl u klávesnice serveru. (Na našem "starém serveru" plnil tuto úlohu software Citrix, který jste museli instalovat na každý váš počítač a měl jistá omezení v chráněných sítích na našich pracovištích. RDP protokol naprostou většinu našich uživatelů pracujících na moderních verzích Windows od těchto starostí osvobodí.)


Osobní nástroje