Přejít na obsah Přejít na navigaci

HIU

Nacházíte se zde: HIU Události

Fakultní služby

Univerzitní služby

Akce dokumentů

Diskusní seminář o filmu mezi vědou a uměním

co seminář
kdy 18.04.2013
od 15:50 do 17:30
kde posl. S11
Přidat událost do kalendáře vCal
iCal

Pozvánka na diskusní seminář

Historický ústav Filozofické fakulty Masarykovy univerzity
Centrum pro studium moderních dějin a multikulturní společnosti

si Vás dovoluje pozvat na diskusní seminář s projekcí filmů

MEZI VĚDOU A UMĚNÍM
Film jako dokumentace historických, antropologických a etnografických procesů

O tom, jak ve filmu dostát požadavku autenticity a současně vystavět smysluplný filmový příběh, jaká jsou úskalí či naopak výhody práce s filmovým materiálem oproti textu, nakolik se liší vytváření  filmového  nebo  obrazového dokumentu  od  vytváření  psaných a  ke  čtení určených textů, jak dostát požadavku po vědecké nestrannosti při výrobě filmového dokumentu, nakolik mohou tradiční filmové prostředky dotvářet interpretační linii dokumentu a nakolik mohou zavádět na scestí desinterpretace a o dalších tématech budou diskutovat:

Ing. Pavel Borecký a Mgr. Lukáš Hanus (Katedra antropologie FF Západočeské univerzity v Plzni)
Mgr. Barbora Machová (Ústav evropské etnologie FF MU)
Mgr. Jiří Němec, Ph.D. (Historický ústav FF MU)

PROGRAM:
I.    Úvodní slovo k tématu (Tomáš Dvořák, Historický ústav FF MU)
II.   Projekce filmů MOTYKY A SKYPE (Lukáš Hanus) o životě v Gerníku, české obci v multietnickém rumunském Banátě a IVONČE (Barbora Machová) o životě v malé horské makedonské vesnici
III. Diskuse (moderuje Václav Štěpánek, Ústav slavistiky FF MU)

Diskusní seminář se koná ve čtvrtek 18. dubna 2013 od 15.50 hod. v posluchárně S11 (Komenského nám. 2)

Osobní nástroje