Přejít na obsah Přejít na navigaci

HIU

Nacházíte se zde: HIU Aktuality
Navigace

Fakultní služby


Univerzitní služby

 
Akce dokumentů

Online encyklopedie migrace

Nabídka spolupráce při vytváření Online encyklopedie migrace

Tým pracovníku Online encyklopedie migrace hledá pro spolupráci studenty z oboru historie, kteří by byli autory jednotlivých vyvěšovaných hesel.

Projekt OEM má za cíl jednoduchým - terminologicky odlehčeným způsobem analyzovat vztahy, které jsou vyjádřením mezikulturního dialogu v rovině příčin, procesů a důsledků. Takto vymezené téma nabízí široké spektrum možností pro vytváření sítě poznatků pomocí multidisciplinární spolupráce, jež je v současnosti naplňována obory antropologie, arabistiky, filozofie, sociologie, religionistiky, politologie, práva a právních věd a historie.  

Ze strany studentů historie se jedná především o téma česko-německých vztahů v časovém rozsahu 19. a 20. století, s rozpětím otázek od vytváření národní identity až po konkretizaci německo-českého konfliktu v osobě jedince. Jednotlivá hesla by měla splňovat požadavky terminologické odlehčenosti, interaktivnosti a stručnosti, avšak se zachováním odborné zručnosti – tedy umět si položit otázku PROČ?.

 Výsledkem projektu je webově přístupná strukturovaná encyklopedie vycházející z akademického prostředí, která pomocí jednotlivých hesel vázaných na sebe zpřístupňuje cestu ke kořenům současného společenského dění v oblasti kulturních hodnot, identit, zkušeností, ale i způsobu nalézání odpovědí, které se v dialogu nabízí. Z tohoto důvodu je projekt prezentován především jako potenciál k rozvinutí společenské diskuze, která bude založena na doložitelných faktech.


Rádi bychom navázali spolupráci se studenty, kteří se odborně či ze zájmu věnují tématu stýkání kultur a ve své práci jsou spolehliví, vytrvalí a potěší je finanční odměna 400 CZK za každé sepsané heslo.

Vzory hesel:

http://encyklopedie.shzs.cz/majdan-ukrajinska-revoluce/

http://encyklopedie.shzs.cz/hodnoty-a-lidske-jednani-2/                                 

http://encyklopedie.shzs.cz/evropska-umluva-o-ochrane-lidskych-prav-a-zakladnich-svobod/

 

 

Kontaktní osoba: Viktorie Ghiberti, viktorieghiberti@gmail.com


Osobní nástroje