Akce dokumentů

Státnice a jiné zkoušky

Nahoru o jednu úroveň

Státnice a jiné zkoušky

Anonymous - January 19. 2009
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je kompletní a platný seznam otázek (či okruhů) ke státnicím zde na webu. Jestli při přípravě na státnice se můžeme držet těchto seznamů a nemůže se nám stát, že by nám byla pak položena otázka mimo tento seznam. Vím, že na některých jiných fakultách to tak mají (u všech zkoušek, nejen u státnic). K tomu bych se ráda ještě zeptala, proč se tento systém u nás nepoužívá. Proč nemůže být dán jednoznačně okruh např. 30 otázek (okruhů), které s jistotou mohou padnout u zkoušky. Často se totiž stává, že se pečlivě připravujeme na zkoušky a tápeme, na co všechno by se nás mohl učitel zeptat, co asi všechno je nutné znát, co je asi důležité apod. Někdo se drží sylabu na ISu, někdo ale zase vůbec, a pak býváme u zkoušek překvapení a odcházíme zklamaní (např. že o tom učitel na přednáškách vůbec nemluvil, že to nikde nebylo, nebo že nás nenapadlo, že by to mohlo být důležité atd. atd.). Proč nám nemohou dát učitelé jasné mantinely toho, co je třeba ke zkoušce splnit?

Re: Státnice a jiné zkoušky

Alena Slezáčková - January 21. 2009

Dobrý den, seznam okruhů a otázek k SZZ, který je dostupný na webu PsÚ, je aktuální a kompletní. U státních zkoušek se však také již předpokládá  určitá schopnost studenta jednotlivá témata propojit,  proto může být položena i otázka integrativního charakteru.  


U ostatních zkoušek záleží na vyučujícím, nakolik podrobný seznam otázek (či pouze okruhů) poskytne. V případě jakéhokoli tápání či nejistoty ohledně míry významnosti té které informace nebo konkrétních otázek ke zkoušce doporučuji obrátit se přímo na daného vyučujícího - a to buď osobně ve výuce, v konzultačních hodinách nebo dotazem přes email. 


S pozdravem Alena Slezáčková


Re: Státnice a jiné zkoušky

Anonymous - February 17. 2009
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by nebylo možné uskutečnit jeden termín SZZ v září. Tento termín by vyšel vstříc nemálu studentů - je o něj zájem. Myslím, že by to nebylo organizačně náročné - vyučující tu v září bývají a zkouší, pro dálkové studium se tyto termíny vypisují, na jiných fakultách a ústavech jsou také zcela běžné. Tudíž by neměl být výrazný problém tento termín s půlročním předstihem naplánovat. Některým studentům by to velmi pomohlo (např. některým byla zrušena DP kvůli nedostatku dat a musí pak během velice krátkého času psát DP zcela novou, přitom ale chtějí končit studium ještě v jarním semestru, aby nemuseli "přetahovat" a čekat až do dalšího roku apod.).
Děkuji za ospověď.

Re: Státnice a jiné zkoušky

Alena Slezáčková - February 18. 2009

Dobrý den, o zářijovém termínu pro SZZ se v letošním roce neuvažuje, důvody vysvětlil pan prof. Svoboda na dnešní schůzce vyučujících se studenty. Jedná se zejména o to,  že zářijový termín SZZ se vypisuje primárně pro studenty kombinovaného studia (kteří letos studium nekončí), a o skutečnost, že v září letošního roku se koná několik konferencí, na nichž budou členové PsÚ aktivně participovat.


S pozdravem Alena Slezáčková


 


Re: Státnice a jiné zkoušky

Anonymous - April 20. 2009
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je z časovývh důvodů možné v jarním semestru udělat státní zkoušku - ústní část a obhajobu diplomové práce si nechat až na leden
reagovat (bez citace)
Internetové adresy (i nezapsané pomocí HTML značek) budou automaticky převedeny na hypertextové odkazy. Je možné používat základní HTML značky.
Poznámka: zahajujete-li (přidáváte) novou diskusi, stane se text příspěvku počátečním příspěvkem diskuse (přičemž se vytvoří i když bude prázdný).
(Vyžadováno)
(Vyžadováno)
1+1=
Využívá Ploneboard

Osobní nástroje