Jazykový koutek

Bratia Slováci mají taky řádnou fantazii. Tedy někteří. Tedy alespoň podle toho, jak dokáží tvůrčím způsobem pracovat s procenty. Jestli to zvládnete přečíst bez zadrhnutí na první pokus, tak se nad sebou zamyslete, asi je něco špatně. 

 

Add a comment

Neznalost správného psaní číslovek už nemůže překvapit. Ovšem tím spíše by se měla pěstovat korektorská profese. Ale zdá se, že dokonce ani v redakcích to nepovažují za důležité, když jsou schopni pustit do světa takovouto šílenost.

A ještě než se zahledíte do obrázku, dnes je těch chyb tolik, že by asi nepomohlo, i  kdyby pracovali ve 2jicích nebo i 3jicích, jak to kdesi zahlédl kolega RB.

 

 

 

Add a comment

Pro některé by určitě bylo lepší, kdyby žili ve světě bez číslovek jako v Komediografu. Nemuseli by pak plodit taková zvěrstva jako např. zde http://clanky.fantasyobchod.cz/home/terra-mystica-esk-hra-roku-2013/ a místo hrůzy „jeden ze 14.ti národů“ by prostě napsali „jeden z národ národ národ národ národ národ národ národ národ národ národ národ národ národ“.

Zdar zdar zdar.

Add a comment

Ne, to nebudu komentovat. Obrázky jsou dostatečně výmluvné. Některé chyby jsou zcela obyčejné, zajímavé na nich je, kdo je způsobil nebo jak moc výpravným způsobem se mu to povedlo.

Add a comment

Občas se stane, že odmítnu podepsat smlouvu, protože je v ní uvedeno „Výše uvedená částka bude uhrazena do 15-ti dnů“. Protože nevím, do kdy tedy vlastně bude částka uhrazena (neznám proměnnou ti, kterou je třeba odečíst od hodnoty 15), tak to samozřejmě nemohu schválit a vracím to k opravě. Problém je v tom, že je to formulář, který si zaměstnanci stahují z univerzitního dokumentového serveru jako pokyn rektorátu https://is.muni.cz/auth/do/rect/normy/pokynykvestora/Pokyn_MU_6-2013.doc?info=1.

Add a comment
[CNW:Counter]