Studentské kino: Kosmos

27. 2. 2020

Bez popisku

S ohledem na mimořádné opatření rektora je cyklus posunut na podzimní semestr 2020!

Z hlubin vesmíru a daleké budoucnosti až na plátno vašeho oblíbeného kina! Ústav filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Univerzitní kino Scala představuje Studentské kino Kosmos, cyklus východoevropského sci-fi filmu.

Na podzim 2020 vám v osmi večerech přineseme na plátno tematický výběr vědecko-fantastických filmů bývalého východního bloku. Projekce budou probíhat vždy v úterý večer od 20:30 hod. V rámci doprovodného programu nabídneme besedy s tvůrci a odborníky, dále prodejní výstavu dobových materiálů, tematických knih a komiksů.

Naše výprava do filmového vesmíru zahrne jak kultovní československé sci-fi, kterými jsou Ikarie XB 1 (r. Jindřich Polák, 1963) či Vynález Zkázy (1958) Karla Zemana, tak zahraniční festivalové snímky jako Terč (r. Alexander Zeldovič, 2011) nebo Je těžké býti bohem (r. Alexej German, 2013). Václav Mergl a Jiří Trnka ve svých krátkých filmech představí utopické vize o nebezpečí technologického pokroku, a zažijeme i proletářskou revoluci na Marsu v prvním sovětském sci-fi filmu Aelita (r. Jakov Protazanov, 1924), jehož projekci doprovodí živá hudba v podání kapely Šamanovo zboží. V neposlední řadě promítneme ojedinělý mix hororu a sci-fi v podání Věry Chytilové Vlčí bouda (1986), a cyklus uzavřeme českou expedicí na Měsíc – maratonem seriálu Kosmo (2016, r. Jan Bártek).

Sledujte Kosmos!

studentskekino.cz