Fotogalerie: Příměstský tábor a letní škola Ústavu klasických studií

Již třetím rokem uspořádal v červenci Ústav klasických studií letní vzdělávací akce pro děti. Kromě již osvědčeného programu z minulých let, zaměřeného na antickou mytologii, letos nově paralelně probíhala letní škola pro děti od 10 let, která nabídla týden plný zajímavých přednášek, workshopů a praktických ukázek z oblasti každodennosti antického člověka.

28. 7. 2020 Události

Druhý červencový týden se již tradičně vydala skupinka odvážlivců společně s řeckými hrdiny po stopách ztraceného pokladu olympských bohů. Překonali mnohé nástrahy, utkali se s Medúzou, čistili Augiášův chlév, sestoupili dokonce až do samotného podsvětí, bloudili labyrintem, ale nakonec poklad společnými silami získali a spravedlivě se o něj podělili.

Paralelně jsme letos poprvé uspořádali letní vzdělávací akci také pro starší děti – letní školu s názvem „Jak se žilo v antice“. Byla to ovšem škola hrou s mnoha praktickými workshopy, během nichž se děti dozvěděly spoustu zajímavého o každodenním životě antického člověka.