Cena Prix Gallica zamířila na FF MU

26. 3. 2019

Bez popisku

První místo v celostátní soutěži Prix Gallica o nejlepší diplomovou práci v oboru francouzský jazyk a literatura letos získal Jaroslav Stanovský. Cenu uděluje asociace Gallica, která sdružuje univerzitní katedry a ústavy v oborech francouzského jazyka, literatury, překladatelství a didaktiky. Výbor Asociace ocenil Stanovského práci věnovanou tématu francouzsky psaných bajek autorky Marie de France, jež žila na konci 12. století v Anglii (práci vedl prof. Petr Kyloušek).

Cena byla předána 20. března 2019 při příležitosti Dnů frankofonie. Slavnost se konala v pražském Černínském paláci za přítomnosti velvyslanců frankofonních zemí a zástupců ministerstva zahraničí a školství.

Blahopřejeme!