Darujme i letos společně Úsměv do schránky

Vedení fakulty se i letos rozhodlo připojit k dobročinnému projektu spolku Mise naděje a podpořit rozesílku vánočních přání do domovů pro seniory. Chcete-li darovat úsměv do schránky, stačí, když napíšete pohlednici a vhodíte ji do 17. 12. do speciální krabice na vrátnici areálu Arna Nováka.

30. 11. 2021

U seniorů slaví projekt velký úspěch a mnohé z pohlednic zdobí jejich noční stolky. Zdroj: Úsměv do schránky.

Milé kolegyně, milí kolegové,

již tradičně pro vás touto dobou vedení fakulty připravuje nějaký vánoční dárek. V loňském roce jsme se rozhodli naplnit druhý možný význam slovního spojení „dárek FF MU“, a pozvali jsme vás k zapojení se do projektu Úsměv do schránky. Tento projekt, který si klade za cíl podpořit klienty v domovech pro seniory posíláním povzbudivých pohlednic, iniciovali během první vlny epidemie koronaviru studenti, jež napříč fakultami Masarykovy univerzity propojil spolek Mise naděje.

V rámci výzvy k fakultní veřejnosti v prosinci loňského roku jsme společně shromáždili neuvěřitelných 721 pohlednic, které udělaly radost seniorům ve 125 zařízení. Povzbuzeni tímto úspěchem jsme se rozhodli do projektu zapojit i letos, a opět vám tedy nabízíme možnost darovat vánoční úsměv do schránky.

Jak na to?

1. Zakupte nebo vyrobte vánoční pohlednici.
  2. Napište na pohlednici přání a/nebo namalujte obrázek.
  3. Pole pro adresu ponechte prázdné.
  4. Do 17. 12. pohlednici doneste do speciální krabice na vrátnici areálu na Arna Nováka.

Doručení vašich přání do 13 brněnských domovů pro seniory organizačně zajistí fakulta ve spolupráci se spolkem Mise naděje. Počet pohlednic na osobu není nijak omezen.

Filozofická fakulta patří mezi zakládající fakulty naší univerzity a od svých počátků reprezentuje to lidské, co je v člověku. Proto se obracíme právě na vás, studenty a zaměstnance naší fakulty, zakladatelky tohoto projektu, a doufáme, že nám pomůžete, slovy T. G. Masaryka, „poctivým úsilím uskutečnit naše ideály“!

Děkujeme a přejeme vám opravdový čas štědrosti.

Vedení FF MU a tým Úsměvu do schránky ze spolku Mise naděje