Latinskoamerická literatura za železnou oponou? Téma zkoumá mezinárodní projekt ELASOC II
Součástí vědeckého týmu je i Daniel Vázquez Touriño z Ústavu románských jazyků a literatur FF MU. Čtyřletý projekt financuje...
Na posledním květnovém setkání schválilo vedení Filozofické fakulty MU několik změn, týkajících se zejména zahraničních pobytů studentů. Tuto agendu v případě bakalářských a magisterských studentů nyní řídí proděkan pro zahraniční vztahy doc. PhDr. Tomáš Pospíšil, Ph.D., který se podílel na aktualizované verzi Stipendijního programu pro kompenzační podporu mobilit Erasmus+ FF MU. Novelizovaná směrnice upravuje počet cílových zemí a maximální výši podpory, která už nebude vyplácena v eurech, ale v korunách.
Kromě úprav vznikla také jedna zcela nová směrnice. Stipendijní program na podporu dlouhodobých zahraničních mobilit nahrazuje dosavadní program FF MU Podpora zahraničních pobytů. Provedené změny mají následující cíle: podpořit dlouhodobé výjezdy namísto výjezdů krátkodobých, standardizovat podporu zahraničních mobilit studentů bakalářských a magisterských oborů a upravit ji vzhledem ke stávajícím možnostem stipendijního fondu.
O podporu dlouhodobých zahraničních mobilit lze žádat dvakrát ročně – pro pobyty uskutečněné v jarním semestru vždy do 15. prosince předcházejícího roku a pro pobyty v podzimním semestru do 25. června téhož roku.
Studenti, kteří hodlají vycestovat na dobu kratší než 30 dnů, mají nadále možnost využít Speciální grant pro krátkodobé pobyty administrovaný Centrem zahraniční spolupráce. Uzávěrka žádostí pro tento program byla stanovena na 31. srpna 2018.
Součástí vědeckého týmu je i Daniel Vázquez Touriño z Ústavu románských jazyků a literatur FF MU. Čtyřletý projekt financuje...
Tomáš Dvořák z Historického ústavu FF MU ve vysílá ČT24 hovoří o významu bitvy u Slavkova v aktuálních mezinárodních...