Japonský velvyslanec navštívil fakultu

28. března 2018

Velvyslanec Japonska Jeho Excelence Kaoru Šimazaki zavítal ve čtvrtek 22. března do Semináře japonských studií FF MU.

Jednalo se o první návštěvu oficiálního představitele Japonska v historii pracoviště. Diplomatickou delegaci přijal také děkan fakulty prof. PhDr. Milan Pol, CSc.

Velvyslanec se seznámil se situací japanistiky na FF MU, výukou japonštiny i dalšími fakultními aktivitami. Navštívil rovněž kurz výuky japonského písma a krátce pozdravil přítomné studenty.

Součástí velvyslancova doprovodu byl také Kei Óniši, který v minulosti studoval český jazyk v kurzech pořádaných Kabinetem češtiny FF MU.

Sdílení článku

Přehled všech článků