Katalánský jazyk a literaturu lze nově studovat i jako Double Degree program

7. 5. 2018 David Utrera Domínguez

Bez popisku

Dohoda mezi Masarykovou univerzitou a Univerzitou Rovira i Virigli z Tarragony (URV) byla podepsána dne 13. dubna 2018. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci obou univerzit – rektor URV Josep Anton Ferré, prorektor pro internacionalizaci Masarykovy univerzity doc. Ivan Malý, garant magisterského studia katalánské filologie na URV Jordi Ginebra, ředitel Oddělení jazyka a univerzit z Institutu Ramon Llull Josep-Anton Fernández a zástupce vedoucího Ústavu románských jazyků a literatur FF MU doc. Daniel Vázquez. Součástí programu byla také konference s překladatelkou a spisovatelkou Monikou Zgustovou, svými proslovy přispěli i studenti obou univerzit.

Dohoda stanovuje konkrétní systémy mobility, rovnocennosti či uznávání předmětů, a umožní studentům magisterských programů získat po čtyřletém studiu diplom z obou univerzit.

Vzhledem k tomu, že v České republice je pro magisterské studium vyžadováno získání 180 kreditů, budou muset čeští studenti zbývajících 60 kreditů svého studia doplnit v Tarragoně. Katalánští studenti pak připojí k 240 kreditům magisterského studia na URV pouze diplomovou práci a českou státní závěrečnou zkoušku.

Double Degree programa s ním související dohoda mezi oběma univerzitami bude pro obě strany velmi obohacující: Masarykova univerzita může  svým studentům nabídnout zkušenost v katalánské jazykové oblasti a diplom z katalánského jazyka a literatury, URV pak tato spolupráce přinese navýšení počtu zahraničních studentů.

Program dohody mezi oběma univerzitami bude přínosem jak pro mobilitu studentů, tak i učitelů, pro spolupráci na výzkumných projektech i pro výměnu a sdílení osvědčených pedagogických postupů.