Když máte co říct #1: Prezentace nerovná se powerpoint, ten obvykle vystoupení spíš (z)kazí

„Živé mluvené slovo může mít ohromnou sílu, dokáže potěšit, vyvolat smutek i vést k zamyšlení. Důležité je přemýšlet nad tím, co chcete říct a čeho tím chcete dosáhnout,“ říkají experti na nenásilnou komunikaci Petr Sucháček a Petr Holík v další epizodě podcastu Artefakt. Vystupování na veřejnosti věnovali celou knihu, kterou na jaře vydalo nakladatelství Munipress.

27. 8. 2025 Patrik Švec Ondřej Krajtl Podcast

Bez popisku

Z epizody se dozvíte:

  • Jak se připravit na veřejná vystoupení? A proč je důležité hledat spojení s publikem?

  • Jak jde dohromady pečlivá příprava a improvizace? A proč nestačí kopírovat styl úspěšných řečníků?

  • Co je to manipulace a lze ji využít i v pozitivním slova smyslu?

Podcast Artefakt poslouchejte také na:

Spotify Apple Podcasts SoundCloud

Mgr. Petr Sucháček studoval na Ústavu pedagogických věd FF MU. Vede workshopy nenásilné komunikace, facilituje setkání, lektorsky trénuje rozvoj pedagogických kompetencí. Spoluzaložil Institut nenásilné komunikace, je spoluautorem Nenásilného podcastu a knihy Když máte co říct: Praktický průvodce přípravou prezentací a projevů.

Mgr. Petr Holík studoval na Geografickém ústavu PřF MU. Vede workshopy nenásilné komunikace, facilituje setkání a rovněž se věnuje aplikované improvizaci. Spoluzaložil Institut nenásilné komunikace, je spoluautorem Nenásilného podcastupodcastu 2050 a knihy Když máte co říct: Praktický průvodce přípravou prezentací a projevů.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.