Lékařská fakulta ve středověku? Místo hormonů a enzymů tělesné spirity a síly

Lékařskou fakultu 14. století zájemcům představila Dana Stehlíková z Ústavu klasických studií FF MU. Seznámila je se všemi základními oblastmi medicíny, v nichž se soudobí studenti vzdělávali, a také například ukázala tehdejší povinné učebnice. Kromě toho se lidé také dozvěděli, v jakých stupních fungují léčiva, a jak nebezpečná může být petržel. Přednáška byla součástí cyklu Otevřený svět humanitních věd.

24. 5. 2023 Patrik Švec Události Fotogalerie

Svět humanitních věd se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity opět otevře 21. června 2023. Hana Žižková z Ústavu českého jazyka FF MU a Irena Headlandová Kalischová z Katedry anglického jazyka a literatury PdF MU představí vliv angličtiny na češtinu dnešních teenagerů. „Vysvětlíme si některé současné zkratky, které jsou nedílnou součástí jejich mluveného i psaného projevu,“ lákají.

Cyklus přednášek Otevřený svět humanitních věd je volně přístupný široké veřejnosti. Setkání se zpravidla konají každou třetí středu v měsíci od 14 hodin v aule FF MU.