Letní kurzy angličtiny lákají do Brna i prosluněné Telče

Chcete si užít letní dny a zároveň se zdokonalit v angličtině? Toužíte potkávat se s rodilými mluvčími s cílem rozšířit si slovní zásobu v tématech, jako je cestování, umění, věda či psychologie? To zájemcům nabízí Jazyková škola při Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, která 31. července zahájí letní kurzy v Brně a o týden později také v Telči. Volná místa jsou stále k dispozici a přihlásit se lze online nebo po domluvě osobně v kanceláři jazykové školy v ulici Veveří 28.

31. 5. 2023 Markéta Stulírová Uchazeči

Bez popisku

Výuka letních kurzů vychází z učebnic National Geographic Learning, konkrétně z řad Reflect, Outcomes a Voices. Texty a články typu Art and Science, Urban Studies, Travelling nebo Psychology and Technology jsou podle ředitelky jazykové školy Markéty Pilařové psány čtivou formou a vybírány tak, aby posluchače zaujaly napříč generacemi. „Letní atmosféra při výuce prostupuje také do témat. Klademe důraz na konverzaci, poslech, čtení a přizpůsobujeme materiály úrovni studentů. Nenecháme nikoho mluvit špatně,“ zdůraznila Pilařová. Učební materiály jsou zahrnuty v ceně kurzu a v kopiích je účastníkům zajistí jazyková škola.

Brněnské kurzy budou v termínu od 31. července do 4. srpna v klimatizovaných multimediálních učebnách Jazykové školy v ulici Veveří, a to v dopoledním nebo odpoledním bloku. Jsou zaměřené na zlepšení komunikačních dovedností a rozšíření slovní zásoby, spolu s konverzací se lektoři budou věnovat procvičování gramatiky a frázovým slovesům. „Zaměstnancům Masarykovy univerzity nabízíme slevu, letní kurz lze pořídit od 2 540 Kč,“ upřesnila Pilařová. V nabídce jsou kurzy pro mírně pokročilé, středně pokročilé a pokročilé.

Kurzy v Telči potrvají od 6. do 11. srpna a jsou určeny mírně pokročilým, středně pokročilým a dvěma skupinám pokročilých. V týmu pedagogů jsou rodilí mluvčí David Musk, Chris Rance a dvě české lektorky. Účastníci se zde mimo jiné seznámí i s tzv. autonomním učením a zapracují na zlepšení vlastního procesu učení. „Zájemcům nabízíme možnost ubytování v Univerzitním centru Telč za zvýhodněnou cenu,“ doplnila Pilařová. Souběžně s letními kurzy lze navštívit akce festivalu Prázdniny v Telči, jehož program láká na odpolední divadelní představení a večerní koncerty Bratrů Ebenových, Druhé trávy či Melody Makers.

Výuka všech letních kurzů zúročuje různorodost lektorského týmu, zkušenosti českých pedagogů i rodilých mluvčích. Pedagogové se ve výuce střídají a každý účastník má možnost vyzkoušet si tři různé přístupy ve třech výukových blocích. „Studentům díky tomu výuka utíká rychleji, a hlavně je pestřejší,“ řekla Pilařová.

Pokud si zájemci o kurz nejsou jistí svou úrovní jazyka, doporučuje škola absolvovat rozřazovací test, jenž je k dispozici na webu. „Bodové hodnocení napoví, který kurz je vhodný. Vzhledem k tomu, že test má pouze písemnou část, jsou výsledky pouze orientační. Zájemci nás mohou kontaktovat nebo se přijít poradit přímo k nám do kanceláře, kde si lze vyzkoušet ústní část rozřazovacího testu a prohlédnout si učební materiály v jednotlivých úrovních, což k výběru úrovně pomůže,“ dodala Pilařová.

Fotogalerie z minulých ročníků

Letní kurzy 2023