Portugalský velvyslanec navštívil FF MU

Portugalského velvyslance v Česku Luíse de Almeidu Sampaia při březnové návštěvě na FF MU doprovodila ředitelka Institutu Camões v Praze Gilda Machado a kancléř velvyslanectví José Luís Silva Riça. Delegaci přijal děkan Milan Pol, proděkan pro zahraniční vztahy Tomáš Pospíšil a vedoucí Ústavu románských jazyků a literatur Petr Dytrt – mj. společně diskutovali o další možné spolupráci, jejímž cílem je propojit studenty s brněnskou portugalskou komunitou a s portugalskými studenty MU. Velvyslanec také vyzdvihl kvalitu výuky portugalštiny.

22. 3. 2022 Patrik Švec


Foto: Martin Indruch

Na setkání bylo také ředitelce Institutu Camões v Praze předáno oficiální poděkování FF MU za dlouholetou podporu a spolupráci. „Portugalský velvyslanec přednesl studentům portugalštiny přednášku na téma Strategická, politická, diplomatická a ekonomická hodnota portugalského jazyka a následovala beseda nejen o jeho perspektivě ale také o různorodých jazykových otázkách,“ uvedla Iva Svobodová z Ústavu románských jazyků a literatur FF MU.

O den později portugalský velvyslanec přednášel na FSS MU, a to v rámci série přednášek How do they see us. Poté ho přijal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a dále také mimo jiné navštívil CEITEC, Regionální hospodářskou komoru či Magistrát města Brna.

Fotogalerie


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.