Povinné testování na COVID-19 platí i pro zaměstnance MU

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví je od středy 17. 3. 2021 zakázána osobní přítomnost na pracovišti bez negativního výsledku testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Test nesmí být starší než 7 dní a musí se mu podrobit všichni zaměstnanci. Výjimku z testování mají:

  1. zaměstnanci pracující na home office
  2. osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech
  3. osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů po druhé dávce.

Prodělání nemoci či očkování musí zaměstnanec doložit potvrzením od poskytovatele zdravotnických služeb.

9. 3. 2021

Informaci o výsledku testu musí být uvedena v aplikaci Prevence v INETu. O formě testů a průběhu testování rozhodují děkani a vedoucí příslušných hospodářských středisek. O začátku testování budou zaměstnanci informováni.

Mezi možnosti testování bude patřit samotestování univerzitou dodanými sadami, které budou k dispozici na fakultách, testování proškoleným zdravotnickým personálem, které zajistí univerzita ve vlastních odběrových místech. 

V případě samotestování budou platit přísná pravidla pro provoz odběrových místností, kde budou mít zaměstnanci k dispozici vybraný test. Hospodářská střediska budou mít také v odůvodněných případech možnost vydat takový test zaměstnanci, který se otestuje mimo budovy MU.

Pro profesionální testování zřídí Masarykova univerzita ve spolupráci s FN Brno čtyři odběrová místa pro antigenní testování pro své zaměstnance. Budou umístěna v areálu bohunického kampusu, na rektorátu MU, v areálu na Vinařské č. 4 a v areálu Přírodovědecké fakulty MU v Kotlářské ulici. Zaměstnanci se na testování v těchto místech zaregistrují přes INET v aplikace Prevence.

Zaměstnanci mohou také využít odběrová centra, která spadají do systému Chytré karantény a podstoupit antigenní či PCR test tam.

Pokud vyjde zaměstnanci při testování pozitivní výsledek, nesmí na pracoviště, a bude buď automaticky, nebo přes svého obvodního lékaře zaslán na PCR test a do jeho výsledku pak bude dodržovat příslušná opatření zamezující šíření viru.

Vedení Masarykovy univerzity důrazně připomíná, že lidé, kteří mají příznaky onemocnění COVID-19 jako dušnost, horečka, suchý kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, mají zakázaný vstup do univerzitních budov.

Další informace a pokyny


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.