Společné prohlášení vedení a senátu FF MU k situaci kolem Středoevropské univerzity

4. 5. 2017

Bez popisku

Sdílíme znepokojení široké akademické obce ze situace, v níž se po řadě let úspěšného působení ocitla Středoevropská univerzita v souvislosti s úpravami vysokoškolského zákona v Maďarsku.

Středoevropská univerzita vykonala mnoho záslužného pro kultivaci intelektuálního prostředí v mezinárodním měřítku, náleží k respektovaným vysokoškolským pracovištím a také pro české univerzity představuje cenného partnera ve výzkumu i vzdělávání.

Chováme proto naději, že maďarští ústavní činitelé a zástupci této univerzity naleznou cestu k dalšímu působení Středoevropské univerzity v Maďarsku.