Začalo to nápadem

První ročník soutěže Nápadem to začíná již zná své vítěze. Při slavnostním zahájení podzimního semestru 2021 ocenil děkan FF MU společně se zástupci spolku Mise naděje tři dobročinné projekty.

17. 9. 2021 Karel Hanuš Fotogalerie

Bez popisku

V podvečer 13. září 2021 vyvrcholil vyhlášením vítězů první ročník soutěže Nápadem to začíná. Během slavnostního zahájení semestru byly oceněny tři soutěžící, jejichž nápady na dobročinné projekty vyhrály ve třech různých kategoriích. Vítězkou hlasování veřejnosti, do kterého se zapojilo 673 hlasujících, se stala Tereza Jančíková s projektem S hlavou nad hladinou: Jak plavat a neutonout v peřejích poruch plodnosti. Cílem jejího projektu je podpořit páry, které se potýkají s problémy s plodností. Cenu Mise naděje získala Pavlína Mertová, která se do soutěže přihlásila s nápadem Pojď ven se čtyřnohým kamarádem. Tento projekt bude spojovat majitele psů s dobrým srdcem se sociálně znevýhodněnými dětmi, jejichž rodiny si pejska nemohou dovolit. Ocenění Filozofické fakulty MU pak získala Zdenka Hlaváčková. Ta do soutěže přihlásila projekt Kumpán, který bude propojovat mladé dospělé opouštějící ústavní výchovu s osamocenými seniory. Všechny projekty filozofická fakulta podpoří finančně, dobrovolnické zázemí poskytne studentský spolek Mise naděje.

Slavnostnímu zakončení soutěže předcházela několikaměsíční společná práce zástupců FF MU a dobrovolníků studentského spolku Mise naděje. Soutěž odstartovala 6. května 2021 a v průběhu dvou následujících měsíců přihlásili studenti a studentky celkem 11 projektů, z nichž šest postoupilo do hlasování veřejnosti. Vybrány byly rovněž další dva vítězné projekty, jež získaly Cenu Mise naděje a Cenu Filozofické fakulty MU. Všechny vítězné projekty mají potenciál pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Autorkám projektů proto přejeme mnoho úspěchů při jejich realizaci!

Foto: Jitka Janů a Kristýna Férová

1921–2021
Sto let od zahájení výuky. Slavíme!

Zjistěte více