Zástupci partnerské japonské univerzity v Šizuoce navštívili fakultu

10. 10. 2017

Bez popisku

Shizuoka University se objevuje v nabídce výměnných pobytů pro studenty filozofické fakulty již od roku 2013. Univerzita nabízí program realizovaný pouze v japonštině, jenž představuje pro české studenty atraktivní příležitost k prohloubení znalosti jazyka. Dokládá to i skutečnost, že ze všech 13 studentů japanistiky, kteří v tomto akademickém roce pobývají v Japonsku, hned dvě studentky nastoupily na Shizuoka University.

V posledním zářijovém týdnu navštívili FF MU rektor univerzity Kiyoshi Ishii a prof. Noriko Matsuda, vedoucí oddělení výměn Centra mezinárodní spolupráce Shizuoka University (oba na fotografiích). Společně s vedením fakulty hodnotili nejen průběh dosavadní spolupráce, ale zabývali se také možnostmi jejího prohloubení v budoucnu – ať v oblasti společných vědeckých projektů, výměny akademiků či rozšíření nabídky pobytů pro studenty. Vedení fakulty rovněž seznámilo japonské partnery s letními školami organizovanými fakultou.

Univerzita v Šizuoce má příjemný kampus, situovaný v mírném kopci a poněkud stranou centra města, ovšem snadno dostupný na kole. Město je dostatečně velké pro naplnění základních potřeb. Rozkládá se na mořském pobřeží a ze všech větších japonských měst leží asi nejblíže k monumentální hoře Fudži, která je v Šizuoce viditelná téměř odkudkoliv. To vše činí z univerzity žádanou destinaci našich studentů. Ti se v Šizuoce mohou věnovat zajímavým mimostudijním aktivitám, např. různým brigádám, v jejichž rámci doučují cizí jazyky. Město Šizuoka je situováno na hlavní dopravní lince propojující Tokio a Ósaku, a proto řada studentů vyráží právě z Šizuoky za poznáváním dalších přírodních lokalit či historických památek Japonska.