Hongkong chce větší spolupráci s Filozofickou fakultou MU

2. 6. 2017

Bez popisku

Čtyřčlenná delegace z The Hong Kong Polytechnic University navštívila ve středu 24. května 2017 filozofickou fakultu. Prof. Chu Hung-lam, děkan Fakulty humanitních studií, seznámil zástupce filozofické fakulty s novinkami na partnerské fakultě a tlumočil zájem o prohloubení vzájemné spolupráce. Profesorka Chan z Katedry čínštiny a bilingvních studií a proděkanka Cheng z Katedry anglistiky pak informovaly o situaci na svých ústavech.

Bez popisku

Zástupci hongkongské univerzity představili zejména možnost užší spolupráce v oblasti společných supervizí v doktorských programech, výměny účastníků letních škol či společných grantových projektů. Mezi potenciální oblasti společného výzkumu patří psycholingvistika, především neurokognitivní studium akvizice jazyka. Hongkongská strana je však otevřena i dalším podnětům a tématům.

Bez popisku

Na závěr pobytu hosté seznámili zájemce o studium v Hong Kongu s prestižním stipendiem Hong Kong Fellowship a také dalšími stipendii, o která je možné žádat.