Koncert k narozeninám prof. Štědroně

6. 2. 2017

Bez popisku

V tomto týdnu oslaví 75. narozeniny profesor Miloš Štědroň, významný český hudební skladatel, vědec a pedagog Filozofické fakulty MU.

Mozartův sál v brněnské Redutě dnes večer rozezní Nová hudba pro smyčce. První orchestrální koncert Ensemblu Opera Diversa v roce 2017 je zároveň připomínkou 75. narozenin profesora Miloše Štědroně. Celý program, v němž zazní skladby šesti současných tuzemských autorů, vyvrcholí premiérou právě Štědroňovy čtyřvěté pocty Claudiu Monteverdimu quattro omaggi claudiani.

V průběhu večera zazní také díla Radima Bednaříka (premiéra), Roberta Hejnara, Kateřiny Růžičkové Piňosové, Leoše Faltuse a Vladimíra Franze. Všichni autoři přislíbili svou účast na koncertu. Podrobnosti najdete zde.

Zároveň bude představeno nové CD s díly Jana Nováka (1921–1984), které Ensemble Opera Diversa nahrál v říjnu a listopadu loňského roku pod taktovkou Gabriely Tardonové a v režii Tomáše Řezníčka.

Sdružení profesionálních hudebníků a zpěváků Ensemble Opera Diversa založil v roce 2003 Pavel Drábek, který dnes působí jako docent na Katedře divadelních studií FF MU a zároveň jako Professor of Drama and Theatre Practice, Research and Enterprise Coordinator na University of Hull. Současným uměleckým vedoucím souboru je dr. Vladimír Maňas, odborný asistent Ústavu hudební vědy FF MU.

Ensemble Opera Diversa: Nová hudba pro smyčce

pondělí 6. února 2017, 19:00, Brno, Reduta (Mozartův sál)