TZ: Nové učebnice neukazují dějiny jen z pohledu vítězů

19. 6. 2017

Bez popisku

Historie není černobílá a pohled na dějinné události se mění v závislosti na vývoji poznatků samotné historické vědy. Konečný obraz dějin neexistuje. Také to chtějí vštípit studentům středních škol přední historici z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, kteří ve spolupráci s nakladatelstvím Didaktis tvoří inovativní učebnicovou řadu Dějepis pro střední školy. První dva díly se věnují nejnovějším dějinám a už se prodávají. Kvalitních učebnic věnujících se vývoji v posledních desetiletí je totiž na trhu pořád nedostatek.

Celou tiskovou zprávu, kterou připravil Tiskový odbor RMU, si můžete přečíst zde.