Amerika? Amerika... /dan hrabina/

 

Jelikož jsem měl tu možnost se do Spojených států na čas podívat (přes Camp America) a chvíli si tam pobýt – ať už pracovně (v Campu Pontiac ve státu New York) anebo cestovně – snažil jsem se udělat pár fotek, který by nebyly jen fotkama “já a New York”, a snad se jich i pár povedlo.

Možná vám to spojení Ameriky a černobílých fotek bude připadat poněkud zvláštní, ale s nimi mám daleko lepší zkušenosti, než s barevnýma. Myslím, že daleko lépe dokáží vystihnout podstatu věci. To nepodstatné, zahalené do matoucích barev nechají vzadu, a do popředí vystupuje to důležitější. To je ale jen můj osobní názor.

Všechny černobílé fotografie zde prezentované jsou “homemade”, tak prosím omluvte některé chyby technického rázu.

Fotil jsem fotoaparátem sovětské výroby, značky Zenit 11 na filmy FOMAPAN 100 a KODAK 125 (to protože v Americe Fomapany nemají). Fotografie jsou na papírech FOMA, Speed C 311 a C 312, formát 17,8 x 24.

Barevná koláž je pak jen jakýmsi pokusem o ilustraci některých dalších věcí, které jsou aspoň trochu pro Ameriku typické a které jsou z jiných částí USA než ty černobílé.

Budu velmi rád, když na vystavené fotografie budete nějakým způsobem reagovat a napíšete mi, co si o nich myslíte a hlavně jak na vás působí. Dík

 

Dan Hrabina