Film Culture: Brno 1945-1970

The History of Distribution, Exhibition and Reception

 
 
 







 
Country
USA
 
movie
3x Frigo
Alexandrův Ragtime Band (FK), 1938
Ameriko, Ameriko, 1964
Arabské noci, 1942
Bandolero, 1968
Diktátor, 1940
Bílá velryba
Bitva v Ardenách, 1965
Ali Baba a 40 loupežníků, 1944
Bonnie a Clyde, 1967
Bosé nohy v parku, 1967
Brouk v hlavě, 1968
Bumerang, 1947
Zorro mstitel, 1940
Severní hvězda, 1943
Byt
Farář u sv. Dominika, 1944
Pět Sullivanů, 1944
Carmen Jones, 1955
Zasněžená romance, 1941
Paní Miniverová, 1942
Karibští piráti, 1942
Věčná Eva, 1941
Cid, 1961
Lassie se vrací, 1943
Cizinec, 1946
Zvoník u Matky boží, 1939
Čekej do tmy, 1967
Když nastaly deště, 1939
Bílá legie, 1943
Červená stopa
Dvě děvčátka a námořník, 1944
Čingischán, 1965
Ďábelská brigáda, 1968
Casablanca, 1943
David a Líza
Dědička
Detektiv, 1968
Monsieur Verdoux, 1947
Pošlapané květy, 1941
Pán sedmi moří, 1940
Divoké oko (FK) ??
Divotvorný hrnec, 1968
Dny vzrušení a smíchu, 1961
Dolarová manželství, 1964
Guadalcanal, 1943
Dostavník, 1966
Drahá Brigitto, 1965
Láska není hřích, 1943
Dům na 92. ulici, 1945
Dumbo
Dvanáct rozhněvaných mužů
Fantom opery, 1943
Kavalír pomsty, 1942
Ententýny
Fantastická cesta, 1966
Krásná čarodějka, 1942
Laurel a Hardy v cizinecké legii, 1939
Frajer Luke, 1967
Frigo na mašině
Sedmá kavalerie, 1941
Černé komando, 1940
Grand Prix, 1966
Grošák, 1966
V zajetí minulosti, 1942
Děti divočiny, 1939
Hádej, kdo přijde na večeři, 1967
Harold Lloyd
Lidská komedie, 1943
Hombre, 1966
Bílé útesy doverské, 1944
Intolerance (FK)
Jak ukrást Venuši, 1966
Případ kapiptána Dreyfuse, 1937
30 vteřin nad Tokiem, 1945
Wilson, 1945
Plynové lampy, 1944
Gilda, 1946
Jezdci z Timberline, 1941
Jízda vysočinou, 1967
Propustka do nebe, 1941
Johnny Belinda, 1948
Kapitán Fury, 1939
Madame Curie, 1944
Kavalkáda džungle
Kdo se bojí Virginie Woolfové, 1966
Kdo seje vítr
Když komedie byla králem
Belita tančí, 1944
Kid
Kleopatra (I., II.), 1963
O velkou cenu, 1945
Král Artuš a jeho družina, 1966
Pan Smith přichází, 1939
Historky z metropole, 1942
Křížový výslech, 1947
Dobrodružství Marka Twaina, 1944
O věrném přátelství, 1943
Dostaveníčko s láskou, 1941
Valčík na rozloučenou, 1940
Laurel a Hardy, 1961
Rhapsody in Blue (Rapsodie v modrém), 1945
Laurel a Hardy studují, 1940
Půjčená žena, 1945
Topperův návrat, 1941
Brána ke štěstí
Lištičky, 1941
Mladý Tomáš Edison, 1940
Krásnější než sen, 1942
Modelka, 1944
Malý uprchlík
Manéže světa
Martin Eden, 1942
Marty
Intermezzo, 1939
Laura, 1944
Mladý cizinec, 1957
Sbohem mládí, 1942
Sestra jeho komorníka, 1943
Melodie na bruslích, 1939
Most u Remagenu, 1968
Mustangové
Muž, o němž nic nevím, 1964
My Fair Lady, 1964
Ztracený weekend, 1945
Myš, která řvala
Na sever Aljašky, 1960
Na východ od ráje
Tekuté zlato, 1940
Vlk Larsen, 1941
Stará Oklahoma, 1943
Žena dvou tváří, 1941
Někdo to rád horké
Nestárnoucí smích, 1967
O myších a lidech, 1939
Nejprve stvořil ženu, 1942
Serenáda za úsměv, 1941
Má sestra Ela, 1942
Norimberský proces (I, II)
Milostné dopisy, 1945
O Palečkovi, 1958
Bláznivá holka, 1940
Abraham Lincoln, 1940
Navždy tvá, 1945
Obchodník s deštěm
Četař York (Seržant York), 1941
Pád říše římské
Pan doktor a jeho zvířátka I, II
Jeden z nesmrtelných, 1935
Plameny západu, 1945
Přístav lásky, 1942
Stříbrné brusle, 1942
Scotland Yard zasahuje, 1944
Piknik
Planeta opic, 1967
Pod kopyty stád, 1966
Podzim Cheyennů, 1964
Zelená léta, 1946
Poklad v Sierra Madre, 1947
Přehlídka rytmu, 1942
Gentleman Jim, 1942
Aljaška, 1944
Perutě pomsty, 1943
Občan Kane, 1941
Ani stín podezření, 1943
Poutník
Později, miláčku!
Prázdniny v Římě
Profesionálové, 1966
Jana Eyrová, sirotek lowoodský, 1944
Bylo jednou zelené údolí, 1941
Průvodce ženatého muže, 1967
Šanghajská kobra, 1945
Lední serenáda, 1944
Tři tváře západu, 1940
Psycho, 1960
Ptáci, 1963
Pojistka smrti, 1944
Půlnoční kovboj
Rebel bez příčiny, 1955
Bludný kruh, 1941
Rio Bravo, 1955
Robin Hood, 1938
Zuzanka v nesnázích, 1942
Roztržitý profesor
Růžový panther, 1963
Řek Zorba, 1964
Záhadný host, 1943
Dáma z Louisiany, 1941
Sedm statečných, 1960
Sedmý kříž
Někde se setkáme, 1942
Jockey gentleman, 1945
Neznámí lidé, 1944
Braziliana, 1944
Skandál v Paříži, 1946
Skokan, 1963
Sladký pták mládí, 1961
Slaměný vdovec
Srdce pod maskou, 1943
Smějeme se s Charlie Chaplinem
Sněhurka a sedm trpaslíků
Spartakus (I, II), 1960
Správná dívka, 1967
Srdce je osamělý lovec, 1968
Posvátné manželství, 1943
Stalo se zítra, 1944
Staré Colorado, 1941
Stařec a moře, 1957
Slečna Kitty, 1940
Sůl země, 1953
Newyorské předměstí, 1945
Porobená země, 1943
Synkopy, 1942
Štvanice, 1965
Ten nejlepší, 1964
To je ale bláznivý svět, 1963
Tony hledá Tokio, 1957
Tři muži z Texasu, 1940
Zapomenutá vesnice, 1941
Třpyt v trávě, 1961
Uprostřed noci
Útěk v řetězech
Nejlepší léta našeho života, 1946
V žáru noci, 1967
V horách
V pravé poledne
Laurel a Hardy na moři, 1940
Ve službách papeže, 1965
Velká země
Velké závody, 1965
Volá meziměstská, 1951
Volání divočiny
Vrať se Afriko
Vyzvání k tanci
Záhadný pan Jordan, 1941
Zajati vesmírem, 1969
Zítra je navždy, 1945
Zkrocení zlé ženy, 1967
Zlatý věk grotesky
Zpívání v dešti, 1952
Konvoj do Murmanska, 1943
Žena za výkladem, 1944
Žízeň po životě
Amazonka, 1939
Až přijde zítřek, 1939
Dvojník ze Sonory, 1938
Město ztracených
Návrat neviditelného muže, 1940
Tajemný případ dr. Kildare, 1939
Zelené peklo, 1940
Báječní muži na létajících strojích, 1965
 
nahoru