Katedrové výlety v LS 1998

Na exkurze nezbyly peníze ani fuckultě, ani možným participantům, a tak jsme přistoupili k náhradnímu programu, jednodennímu výletu "Okolo brněnské přehrady" (23. 4. 1998), který se přímým účastníkům zalíbil natolik, že v krátké době byla zorganizován výlet č. 2 tamtéž, tentokráte však již také lodí (19. 6. 1998). Krátká zpráva je k dispozici v týdnu 26, r. 1998. Zde už jenom několik obrázků.

Z prvního výletu je tu pouze zachycena skupina na cestě za občerstvením, prof. P. M., student M. P. a studentka Z. J. moc kecají, málo doplňují tekutiny a sklízejí za to přísný pohled proděkana doc. J. Z., který je jistě nabádá, aby dali svým ledvinám, co jejich jest a co jim patří. Před podnikem se shromáždili, ti co zůstali a vydrželi až do tohoto okamžiku ve fotitelném stavu.

Z druhého výletu, už je obrázků více.

Nejdříve, jak bylo naplánováno, bylo nutno překonat širou vodní pláň, a to loďó. Lodi možná velel nějaký kapitán, ale účastníkům výletu jednoznačně světem protřelý P. M. Mezi mnohým tautologiemi předvedl účastníkům jednu empirickou pravdu: výhoda cestování na lodi spočívá mimo jiné i v tom, že loď nedrncá a může se tam pít šampus z láhve. Ostatní se samozřejmě chtěli alespoň empiricky (když už na tautologie nestačí) vyrovnat svému velkému učiteli, někteří se však na to už nemohli ani dívat a vyhlíželi nějakou odpovědnou osobu, která nestihla odjezd lodi, protože jsem musel cosi zařizovat. Jiné skupinky se věnovali diskusím, bohužel zpravodajství je pouze obrazové, další si prostě udělali volno. 2dr. R. B. ostřížím zrakem vše sledoval, a tak mu unikl za jeho zády cestující fernet a stejně jako unikl i  K. D., který si dával pozor na objektiv. Nečekaný atak přišel nakonec čelně, a tak už víme, jak to vypadá, když K. D. kouká do flašky. Konečně pevná zem pod nohama a je možné útect před těmi zhýralci. Dobývání hradu Veveří skončilo pro nezájem dobyvatelů velmi rychle, zbývalo už jen vydat se na cestu k dalšímu kontrolnímu bodu. Téma pro filosofy: stíny stínů, aneb kolikátá úroveň (metaforického) stínu je na vašem monitoru, když se dívate na tuto fotografii? Cesta byla suchá, místy mokrá, na jejím konci konečně čekám já, v odpočinku po rekognoskaci cílového místa dosaženého alternativně rychleji. A pak už jen několik minut do Penziónu R, kde se obědvalo, diskutovalo, a pak ti co vydrželi stejně jako v prvním případě fotitelní, se sešli ke zpáteční cestě pěšky.

Foto (c) Zuzana Šimůnková

Trvalky