Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
 







 
Publikum
Jugendfrei
 
Program
pá 19.04.1940; pá 19.04.1940 (uváděno pá 19.04.1940–čt 25.04.1940), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Ohnivý oř / Feuerross
pá 09.08.1940; pá 09.08.1940 (uváděno pá 09.08.1940–čt 15.08.1940), Alfa; Praha; Panorama Alfa-Passage – Wells Fargo / Wells Fargo
út 20.08.1940; út 20.08.1940 (uváděno út 20.08.1940–st 21.08.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Ocelový oř / Feuerross, Das
pá 30.08.1940; pá 30.08.1940 (uváděno pá 30.08.1940–čt 05.09.1940), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Tajemství amazonských pralesů / Rätsel der Urwaldhölle
pá 30.08.1940; pá 30.08.1940 (uváděno pá 30.08.1940–ne 01.09.1940), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Dozněla melodie / Verlungene Melodie
út 03.09.1940; út 03.09.1940 (uváděno út 03.09.1940–čt 05.09.1940), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Děvče ze Šanghaje / Mädchen in Schanghai; Mädchen aus Schanghai, Das
pá 06.09.1940; pá 06.09.1940 (uváděno pá 06.09.1940–ne 22.09.1940), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Konečně sami / Endlich allein
út 10.09.1940; út 10.09.1940 (uváděno út 10.09.1940–čt 12.09.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Veselá paráda grotesek / Groteskenparade
pá 13.09.1940; pá 13.09.1940 (uváděno pá 13.09.1940–ne 15.09.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – D III 88; D-III-88 / D III 88
út 17.09.1940; út 17.09.1940 (uváděno út 17.09.1940–čt 03.10.1940), Kapitol; Elite Kino – Baron Prášil / Baron Praschil
pá 27.09.1940; pá 27.09.1940 (uváděno pá 27.09.1940–ne 29.09.1940), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Na stopě / Auf der Spur
so 28.09.1940; so 28.09.1940 (uváděno so 28.09.1940–ne 29.09.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Láska ze všech největší / Mutterliebe
út 08.10.1940 (uváděno út 08.10.1940–čt 10.10.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Křest ohněm / Feuertaufe
út 15.10.1940; út 15.10.1940 (uváděno út 15.10.1940–čt 17.10.1940), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Královský valčík / Königswalzer
pá 25.10.1940 (uváděno pá 25.10.1940–ne 27.10.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Robert Koch, bojovník se smrtí / Robert Koch - Der Bekämpfer des Todes
út 29.10.1940; út 29.10.1940 (uváděno út 29.10.1940–ne 03.11.1940), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Nezbedná Erika / Sommer, Sonne, Erika
pá 01.11.1940 (uváděno pá 01.11.1940–čt 07.11.1940), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Štěstí pro dva / Glück für zwei
so 02.11.1940 (uváděno so 02.11.1940–ne 03.11.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Kongo Express / Kongo - Express
so 23.11.1940 (uváděno so 23.11.1940–ne 24.11.1940), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Veselé ženy vídeňské; Veselé ženy wienské / Abschied von Wien
út 26.11.1940 (uváděno út 26.11.1940–út 26.11.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Volksfeind, Ein
so 28.12.1940 (uváděno so 28.12.1940–po 30.12.1940), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Přítelkyně pana ministra / Freundin des Herrn Ministers, Die
so 17.01.1942; so 17.01.1942 (uváděno so 17.01.1942; ne 18.01.1942; po 19.01.1942; so 17.01.1942–po 19.01.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Vídeň (Wien) miluje a zpívá; Vídeň miluje a zpívá / Herzensfreud - Herzensleid
čt 22.01.1942; čt 22.01.1942 (uváděno čt 22.01.1942–pá 23.01.1942; út 27.01.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – 7 let neštěstí; Sedm let neštěstí / 7 Jahre Pech; Sieben Jahre Pech
pá 23.01.1942; pá 23.01.1942 (uváděno pá 23.01.1942–čt 29.01.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Hrdina jedné noci / Held einer Nacht, Der
so 24.01.1942; so 24.01.1942 (uváděno so 24.01.1942–ne 25.01.1942; po 26.01.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Tři Codonas; 3 Codonas; 3 Codona / Drei Codonas, Die
út 17.02.1942; út 17.02.1942 (uváděno út 17.02.1942–st 18.02.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Velmoc Japonsko / Großmacht Japan; Grossmacht Japan. Siegeszug Japans; Grossmacht Japan. (Die Wacht im Fernen Osten)
pá 06.03.1942; so 07.03.1942 (uváděno pá 06.03.1942–čt 12.03.1942), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Tajuplný hrad; Neviditelný hrad; Pat a Patachon: Tajuplný hrad / Geheimnisvolle Burg, Die. (Pat und Pattachon)
pá 20.03.1942; pá 20.03.1942 (uváděno pá 20.03.1942–po 23.03.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Rozvod s překážkami / Immer nur... du!
pá 27.03.1942; pá 27.03.1942 (uváděno pá 27.03.1942–po 30.03.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Povedení šibalové / lustigen Vagabunden, Die
út 31.03.1942; út 31.03.1942; so 04.04.1942 (uváděno út 31.03.1942–čt 02.04.1942), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Slepí pasažéři / Blinde Passagiere; Pat und Patachon. Blinde Passagiere
pá 10.04.1942; pá 10.04.1942 (uváděno pá 10.04.1942–po 13.04.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Nebe na zemi / Himmel auf Erden; HIMMEL AUF ERDEN, DER
pá 10.04.1942; pá 10.04.1942 (uváděno pá 10.04.1942–po 13.04.1942; út 14.04.1942), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Miláčkové štěstěny / Sonntagskinder
pá 17.04.1942; pá 17.04.1942 (uváděno pá 17.04.1942–ne 19.04.1942; po 20.04.1942), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Bojová eskadra Lützow / Kampfgeschwader Lützow; Lustgeschwader Lützow
pá 24.04.1942; pá 24.04.1942 (uváděno pá 24.04.1942–čt 07.05.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Robinson / Robinson, Ein
út 02.06.1942; út 02.06.1942 (uváděno út 02.06.1942–čt 04.06.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Soudní sluha advokátem / Kleines Bezirksgericht
st 03.06.1942; čt 04.06.1942; čt 04.06.1942 (uváděno st 03.06.1942; čt 04.06.1942–čt 18.06.1942), Scala; Moskva; Bio Dopz – Noc v Benátkách / Nacht in Venedig, Eine
pá 19.06.1942; pá 19.06.1942 (uváděno pá 19.06.1942–po 22.06.1942), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Robinson / Robinson, Ein
pá 03.07.1942; pá 03.07.1942 (uváděno pá 03.07.1942–po 06.07.1942), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Děvčata pro všechno / Mit Paulen und Trompeten; Pat und Patachon. Mit Bauten und Trompeten.
út 07.07.1942; út 07.07.1942; po 06.07.1942 (uváděno út 07.07.1942–po 13.07.1942), Ufa - Kapitol – Hudba pro Tebe; Hudba pro Tebe! / Musik für Dich
pá 10.07.1942; pá 10.07.1942 (uváděno pá 10.07.1942–čt 16.07.1942), Scala; Moskva; Bio Dopz – Cirkus Saran / Zirkus Saran
pá 31.07.1942; pá 31.07.1942 (uváděno pá 31.07.1942–čt 06.08.1942), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Hudba pro Tebe; Hudba pro Tebe! / Musik für Dich
pá 07.08.1942; pá 07.08.1942 (uváděno pá 07.08.1942–čt 13.08.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Kongo-Expres / Kongo - Express
čt 13.08.1942; pá 14.08.1942 (uváděno pá 14.08.1942–pá 14.08.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Valentin Dobrotivý / Geld fällt vom Himmel; Valentin der Gütige
pá 14.08.1942; so 15.08.1942; pá 14.08.1942 (uváděno pá 14.08.1942; so 15.08.1942–čt 20.08.1942), Alfa; Praha; Panorama Alfa-Passage – Dvorní divadlo / Burgtheater
út 18.08.1942; út 18.08.1942 (uváděno út 18.08.1942–st 19.08.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Ponorky na západ; Ponorky hrozí / U-Boote westwärts
čt 20.08.1942; čt 20.08.1942 (uváděno čt 20.08.1942–pá 21.08.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Stucky; Stuky / !!Stukas!!
pá 21.08.1942; pá 21.08.1942 (uváděno pá 21.08.1942–ne 23.08.1942; po 24.08.1942), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Jarní bouře / Gewitter im Mai
pá 21.08.1942; pá 21.08.1942 (uváděno pá 21.08.1942–čt 03.09.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Valentin Dobrotivý / Geld fällt vom Himmel; Valentin der Gütige
po 04.01.1943; pá 01.01.1943; pá 01.01.1943 (uváděno pá 01.01.1943–po 04.01.1943), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Tanec kolem světa / Wir tanzen um die Welt; Tanz um die Welt
pá 01.01.1943; po 04.01.1943 (uváděno pá 01.01.1943–čt 07.01.1943), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Die Deutsche Wochenschau; Tessiner Herbstlied; Aktualita; letzte Boot im Herbst, Das; Soldaten in Schnee und Eis
pá 15.01.1943 (uváděno pá 15.01.1943–po 18.01.1943), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Ztratila se jedna paní / Verschwundene Frau, Die
pá 04.09.1942; pá 04.09.1942 (uváděno pá 04.09.1942–čt 10.09.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Milionářem na zkoušku / Geld fällt vom Himmel
pá 11.09.1942; pá 11.09.1942; st 09.09.1942 (uváděno pá 11.09.1942–čt 24.09.1942), Ufa - Kapitol – Rembrandt / Rembrandt
pá 18.09.1942; pá 18.09.1942 (uváděno pá 18.09.1942–po 21.09.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Celá škola tančí / Ganze Schule tanzt, Die
út 22.09.1942; út 22.09.1942 (uváděno út 22.09.1942–čt 24.09.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Džungle volá / Dschungel ruft, Der
pá 02.10.1942; ne 04.10.1942; so 03.10.1942 (uváděno pá 02.10.1942; ne 04.10.1942–po 05.10.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Sláva, já jsem táta; Sláva, jsem otcem / Hurra! Ich bin Papa!
út 13.10.1942; út 13.10.1942 (uváděno út 13.10.1942–čt 15.10.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Quax, pilot bez bázně a hany; Quax - Pilot bez bázně a hany / Quax, der Bruchpilot
pá 16.10.1942; pá 16.10.1942 (uváděno pá 16.10.1942–ne 18.10.1942; po 19.10.1942), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Tajná akta W. B. 1 / Geheimakte W. B. 1; Geheimakte W. B. I.
pá 23.10.1942; pá 23.10.1942 (uváděno pá 23.10.1942–po 26.10.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Veliký král; Velký král / Grosse König, Der
út 09.03.1943 (uváděno út 09.03.1943–čt 11.03.1943), Excelsior – Šaty dělají člověka / Kleider machen Leute
čt 29.10.1942; pá 30.10.1942; čt 29.10.1942 (uváděno pá 30.10.1942–čt 05.11.1942), Scala; Moskva; Bio Dopz – Malá residence / Kleine Residenz; Seeadler, Der
pá 06.11.1942; pá 06.11.1942 (uváděno pá 06.11.1942–čt 12.11.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Blaavand hlásí bouři / Blaavand meldet Sturm
pá 13.11.1942; pá 13.11.1942; pá 13.11.1942 (uváděno pá 13.11.1942–čt 19.11.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die; Barevné poklady přírody / Friedliche Jagd mit der Farbkamera; Aktualita / Aktualita; Boj o horu / Kampf um den Berg
pá 20.11.1942; so 21.11.1942; pá 20.11.1942 (uváděno pá 20.11.1942–čt 26.11.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die; Ruyana / Rügen; Aktualita / Aktualita; Muži v pozadí / Männer im Hintergrund; Ocelové silnice / Stählerne Strassen
pá 04.12.1942; so 05.12.1942; pá 04.12.1942 (uváděno pá 04.12.1942; so 05.12.1942–po 07.12.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Miláčkové štěstěny / Sonntagskinder
pá 11.12.1942; pá 11.12.1942 (uváděno pá 11.12.1942–pá 11.12.1942; so 12.12.1942; ne 13.12.1942; po 14.12.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Vždy jen Ty / Immer nur Du!
pá 11.12.1942; so 12.12.1942; pá 11.12.1942 (uváděno pá 11.12.1942–čt 17.12.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die; Pohádková nádhera mořského dna / Farbenprächt auf dem Meeresgründe; Aktualita / Aktualita; Film pro potírání rakoviny / Volkskrankheit Krebs; Na strmých skalách / An steilen Wänden
st 16.12.1942; út 15.12.1942; út 15.12.1942 (uváděno st 16.12.1942; út 15.12.1942–čt 17.12.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Cirkus Saran / Zirkus Saran
pá 18.12.1942; pá 18.12.1942; pá 18.12.1942 (uváděno pá 18.12.1942–čt 24.12.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die; Život na okraji Sahary / Volksleben am Rande der Sahara; Aktualita / Aktualita; Kamarád pes / Kamerad Hund; Mladá Evropa / Junges Europa
čt 24.12.1942; pá 25.12.1942 (uváděno pá 25.12.1942; pá 25.12.1942–čt 31.12.1942), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Trojka z mravů; 3 z mravů / Sitten ungenügend
pá 25.12.1942; pá 25.12.1942 (uváděno pá 25.12.1942–po 28.12.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Butterfly; Madame Butterfly / Premiere der Butterfly, Die
čt 24.12.1942; čt 24.12.1942; po 28.12.1942 (uváděno pá 25.12.1942–st 30.12.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die; Noční útulek / Im Nachtasyl; Aktualita / Aktualita; Rytmus / Rhytmus; Přísun / Nachschub
út 29.12.1942; út 29.12.1942 (uváděno út 29.12.1942–čt 31.12.1942), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Protiva / Ekel, Das
út 31.03.1942; út 31.03.1942; po 30.03.1942 (uváděno út 31.03.1942–čt 09.04.1942), Ufa - Kapitol – Dva ve velkém městě / Zwei in einer grossen Stadt
pá 17.04.1942; čt 16.04.1942 (uváděno pá 17.04.1942–čt 23.04.1942), Kapitol; Elite Kino – Heimkehr
pá 22.05.1942 (uváděno so 23.05.1942–po 25.05.1942), Ufa - Kapitol – 4 Neue originelle Puppenfilme
út 02.06.1942; čt 04.06.1942; út 02.06.1942; po 01.06.1942 (uváděno út 02.06.1942; čt 04.06.1942–po 15.06.1942), Ufa - Kapitol – Směj se, paňáco; Směj se, paňáco!; Směj se paňáco. / Vorbestraft
st 23.09.1942; st 23.09.1942; čt 24.09.1942; st 23.09.1942 (uváděno pá 25.09.1942–čt 08.10.1942), Scala; Moskva; Bio Dopz – Velká hra / Grosse Spiel, Das
pá 06.11.1942; so 07.11.1942; čt 05.11.1942 (uváděno pá 06.11.1942–čt 12.11.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Parky z galantní doby; Párky z galantní doby / Würste aus galanter Zeit; Lustgarten aus galanter Zeit; Tajemství mechu / Mooswunder; Na školní plachetnici / Segelschulschiff; Aktualita / Aktualita; Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die
pá 04.12.1942; so 05.12.1942; pá 04.12.1942 (uváděno pá 04.12.1942–čt 10.12.1942), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Německý týdeník / Deutsche Wochenschau, Die; S kamerou pod vodou / Pirsch unter Wasser; Aktualita / Aktualita; Trestanec číslo 3. / Sträfling Nr. 3; Rychlé čluny / Schnellboote
so 01.01.1944; so 01.01.1944; pá 31.12.1943 (uváděno pá 31.12.1943–po 03.01.1944), Stadion; Dukla – Horká krev / Heißes Blut; Heisses Blut
út 04.01.1944; út 04.01.1944; út 04.01.1944 (uváděno út 04.01.1944–čt 06.01.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Král cirkusu
pá 07.01.1944; pá 07.01.1944; pá 07.01.1944 (uváděno pá 07.01.1944–čt 13.01.1944), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Lazebník sevilský / Barbier von Sevilla, Der
pá 07.01.1944 (uváděno pá 07.01.1944–po 10.01.1944), Excelsior – Einmal im Jahr
pá 07.01.1944; pá 07.01.1944 (uváděno pá 07.01.1944–čt 13.01.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 14.01.1944; pá 14.01.1944 (uváděno pá 14.01.1944–pá 21.01.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 18.01.1944 (uváděno út 18.01.1944–po 24.01.1944), Excelsior – Kohlhieselovy dcery / Kohlhiesels Töchter
pá 21.01.1944; pá 21.01.1944 (uváděno pá 21.01.1944–po 24.01.1944), Stadion; Dukla – Gabriela / Gabrielle
pá 21.01.1944; pá 21.01.1944; pá 21.01.1944 (uváděno pá 21.01.1944–čt 27.01.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 25.01.1944; út 25.01.1944 (uváděno út 25.01.1944–čt 27.01.1944), Stadion; Dukla – Pantáta Bezoušek / Gevatter Bezouschek
út 25.01.1944; út 25.01.1944; út 25.01.1944 (uváděno út 25.01.1944–čt 27.01.1944), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Ztratila se jedna paní / Verschwundene Frau, Die
pá 28.01.1944; pá 28.01.1944 (uváděno pá 28.01.1944–čt 03.02.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 04.02.1944; pá 04.02.1944 (uváděno pá 04.02.1944–čt 10.02.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 08.02.1944 (uváděno út 08.02.1944–čt 10.02.1944), Excelsior – Gefährtin meines Sommers
pá 11.02.1944; pá 11.02.1944 (uváděno pá 11.02.1944–čt 17.02.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 15.02.1944; út 15.02.1944; út 15.02.1944 (uváděno út 15.02.1944–čt 17.02.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Dobyvatelé hor / Gipfelstürmer
pá 18.02.1944; pá 18.02.1944; pá 18.02.1944 (uváděno pá 18.02.1944–čt 24.02.1944; po 21.02.1944), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Plameny pouště / Wildnis (Das letzte Paradies)
út 22.02.1944; út 22.02.1944 (uváděno út 22.02.1944–čt 24.02.1944), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Gasparone; Gasparone, veselý dobrodruh / Gasparone; Gesparone, der lustige Abenteurer
út 22.02.1944; út 22.02.1944 (uváděno út 22.02.1944–čt 24.02.1944), Stadion; Dukla – Hudba pro Tebe; Hudba pro Tebe! / Musik für Dich
út 22.02.1944; st 23.02.1944; út 22.02.1944 (uváděno út 22.02.1944–čt 24.02.1944), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Skandál s Dorou / Skandal um Dora
pá 25.02.1944; pá 25.02.1944 (uváděno pá 25.02.1944–čt 02.03.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 29.02.1944; út 29.02.1944 (uváděno út 29.02.1944–čt 02.03.1944; so 04.03.1944), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Cirkus Saran / Zirkus Saran
pá 03.03.1944; pá 03.03.1944 (uváděno pá 03.03.1944–čt 09.03.1944), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Cirkus Renz / Zirkus Renz
so 11.03.1944; so 11.03.1944 (uváděno so 11.03.1944–po 13.03.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Pád Kartága / Fall Karthagos, Der
pá 17.03.1944; pá 17.03.1944 (uváděno pá 17.03.1944–po 20.03.1944), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Jarčin profesor / Irenes Professor; Jarčas Professor
pá 31.03.1944; pá 31.03.1944 (uváděno pá 31.03.1944–čt 06.04.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 14.04.1944; pá 14.04.1944 (uváděno pá 14.04.1944–po 17.04.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Velká přehrada / Grosse Talsperre, Die; Talsperre, Die
pá 14.04.1944; pá 14.04.1944; pá 14.04.1944 (uváděno pá 14.04.1944–čt 20.04.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
so 15.04.1944; so 15.04.1944 (uváděno so 15.04.1944–po 17.04.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Svatba na rozkaz / Hochzeit auf Befehl
út 18.04.1944; út 18.04.1944 (uváděno út 18.04.1944–čt 20.04.1944), Stadion; Dukla – Alcazar / Alcazar
út 18.04.1944 (uváděno út 18.04.1944–čt 20.04.1944), Grand – Rothschilds, Die
pá 21.04.1944; pá 21.04.1944 (uváděno pá 21.04.1944–čt 27.04.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
ne 23.04.1944, Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Cirkus Renz / Zirkus Renz
út 25.04.1944; út 25.04.1944 (uváděno út 25.04.1944–čt 27.04.1944), Stadion; Dukla – Nekonečná touha / Sehnsucht ohne Ende
pá 28.04.1944; pá 28.04.1944 (uváděno pá 28.04.1944–čt 04.05.1944), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – U pěti veverek / Zu den fünf Eichhörnchen
pá 28.04.1944; pá 28.04.1944 (uváděno pá 28.04.1944–čt 04.05.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 02.05.1944; út 02.05.1944 (uváděno út 02.05.1944–čt 04.05.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Modré světlo / Blaue Licht, Das
st 03.05.1944; st 03.05.1944 (uváděno st 03.05.1944–čt 04.05.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – 6 dní dovolené / 6 Tage Heimaturlaub
st 03.05.1944; st 03.05.1944 (uváděno st 03.05.1944–čt 04.05.1944), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Konečná stanice / Endstation
pá 05.05.1944; pá 05.05.1944 (uváděno pá 05.05.1944–čt 11.05.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 05.05.1944; pá 05.05.1944 (uváděno pá 05.05.1944–po 08.05.1944), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Trojka z mravů; 3 z mravů / Sitten ungenügend
pá 05.05.1944 (uváděno pá 05.05.1944–po 08.05.1944), Excelsior – Hrdinové z Jaguaru / Helden vom Jaguar, Die
út 09.05.1944 (uváděno út 09.05.1944−?), Grand – Scampolo / Fräulein Frechdachs
pá 12.05.1944; pá 12.05.1944 (uváděno pá 12.05.1944–po 15.05.1944), Stadion; Dukla – Barbora Hlavsová / Barbara Hlavsa
pá 12.05.1944; pá 12.05.1944 (uváděno pá 12.05.1944–po 15.05.1944), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Romance / Romanze
pá 12.05.1944; pá 12.05.1944 (uváděno pá 12.05.1944–čt 18.05.1944; pá 19.05.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Skalní plemeno / Mann aus Granit, Ein
pá 12.05.1944; pá 12.05.1944 (uváděno pá 12.05.1944–čt 25.05.1944; čt 18.05.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 19.05.1944 (uváděno pá 19.05.1944–čt 25.05.1944), Excelsior – Cirkus Renz / Zirkus Renz
pá 19.05.1944; pá 19.05.1944 (uváděno pá 19.05.1944–čt 25.05.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 19.05.1944; so 20.05.1944 (uváděno pá 19.05.1944; so 20.05.1944–po 22.05.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Dobře situovaný pán / Gut situierter Herr, Ein; Gutsituierter Herr, Ein
út 23.05.1944; út 23.05.1944 (uváděno út 23.05.1944–čt 25.05.1944), Stadion; Dukla – Požár na hranicích / Grenzfeuer
út 23.05.1944; út 23.05.1944 (uváděno út 23.05.1944–čt 25.05.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Její husar / Ihr Leibhusar
pá 26.05.1944; pá 26.05.1944 (uváděno pá 26.05.1944–čt 01.06.1944), Alfa; Praha; Panorama Alfa-Passage – Cesta do hlubin študákovy duše / Weg in die Tiefen der Studentenseele, Der
pá 26.05.1944; pá 26.05.1944 (uváděno pá 26.05.1944–ne 28.05.1944), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Cirkus Renz / Zirkus Renz
so 27.05.1944; so 27.05.1944 (uváděno so 27.05.1944–ne 28.05.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Gasparone; Gasparone, veselý dobrodruh / Gasparone; Gesparone, der lustige Abenteurer
út 30.05.1944; út 30.05.1944 (uváděno út 30.05.1944–čt 01.06.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Plameny pouště / Wildnis (Das letzte Paradies)
út 06.06.1944; út 06.06.1944 (uváděno út 06.06.1944–čt 08.06.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Pantáta Bezoušek / Gevatter Bezouschek
pá 16.06.1944; ne 18.06.1944 (uváděno pá 16.06.1944–čt 22.06.1944), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Klabzubova XI. / Klabzuba XI, Die
so 08.07.1944; ne 09.07.1944 (uváděno so 08.07.1944−?), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Pandur Trenk / Trenk der Pandur
ne 09.07.1944; ne 09.07.1944 (uváděno ne 09.07.1944–po 10.07.1944), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Wildnis stirbt, Die
pá 07.07.1944; ne 09.07.1944 (uváděno pá 07.07.1944−?), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Kouzelná svatební noc / Romantische Brautfahrt
pá 21.07.1944; pá 21.07.1944; pá 21.07.1944 (uváděno pá 21.07.1944–čt 27.07.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 28.07.1944; pá 28.07.1944 (uváděno pá 28.07.1944–čt 03.08.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
út 20.06.1944 (uváděno út 20.06.1944–čt 22.06.1944), Grand (Hybešova); Mír – Otroci vášní / Sklaven der Leidenschaft
út 27.06.1944; út 27.06.1944 (uváděno út 27.06.1944–čt 29.06.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Velká hra / Grosse Spiel, Das
út 04.07.1944; út 04.07.1944 (uváděno út 04.07.1944–čt 06.07.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Vy neznáte Alberta?; Vy neznáte Alberta / Sie kennen Albert nicht; Sie kennen Albert nicht?
po 10.07.1944; po 07.07.1941 (uváděno pá 07.07.1944–po 10.07.1944), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Kouzelná svatební noc
út 11.07.1944; út 11.07.1944 (uváděno út 11.07.1944–čt 13.07.1944), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Klabzubova XI. / Klabzuba XI, Die
pá 14.07.1944; ne 16.07.1944; pá 14.07.1944 (uváděno pá 14.07.1944–čt 20.07.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
pá 18.08.1944; ne 20.08.1944; pá 18.08.1944 (uváděno pá 18.08.1944–čt 24.08.1944), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno