Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
 







 
Publikum
děti
 
Program
pá 08.02.1924; so 09.02.1924 (uváděno so 09.02.1924–so 09.02.1924), Excelsior – Dětské představení
pá 01.02.1924; pá 01.02.1924; so 02.02.1924 (uváděno so 02.02.1924–so 02.02.1924), Excelsior – V říši pohádek / Im Märchenland; Baron Prášil
so 23.02.1924; pá 22.02.1924 (uváděno so 23.02.1924–so 23.02.1924), Excelsior – Popelka / Aschenbrödel
pá 07.03.1924; so 08.03.1924; pá 07.03.1924; pá 07.03.1924 (uváděno so 08.03.1924–so 08.03.1924), Excelsior – Příboj vln / Welfen preisgegeben, Den
so 01.03.1924; so 01.03.1924 (uváděno so 01.03.1924–so 01.03.1924), Excelsior – Paleček / Däumling, Der
út 01.01.1924 (uváděno út 01.01.1924–út 01.01.1924), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Pohádka o Raráškovi
so 09.02.1924 (uváděno ne 10.02.1924–ne 10.02.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Tři tety
so 29.03.1919 (uváděno so 29.03.1919–ne 30.03.1919), Grand Bio Austria (Židenice); Grand Bio Moravia (Židenice); Orient; Grand-Bio Orient; Grand Biograf – Dům nad propastí; Zakuklená teta
ne 06.04.1919 (uváděno ne 06.04.1919–ne 06.04.1919), Grand Bio Austria (Židenice); Grand Bio Moravia (Židenice); Orient; Grand-Bio Orient; Grand Biograf – Noční motýl / Nachtfalter, Der; Jeho rozvedená paní; Indie, země Hindů
pá 06.01.1922 (uváděno so 07.01.1922–so 07.01.1922), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Wunder des Schneeschuhes, Die
so 08.03.1924 (uváděno ne 09.03.1924–ne 09.03.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Dětské představení
so 15.03.1924 (uváděno ne 16.03.1924–ne 16.03.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Dětské představení
so 22.03.1924 (uváděno ne 23.03.1924–ne 23.03.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Dr. Firoheisen
út 25.03.1924; út 25.03.1924 (uváděno st 26.03.1924–st 26.03.1924), Excelsior – Červená Karkulka / Rotkäppchen
čt 08.03.1923; út 13.03.1923 (uváděno čt 08.03.1923; út 13.03.1923–čt 15.03.1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – My boy (Můj klučina) / My boy; Faschingsliebe
út 01.05.1923 (uváděno út 01.05.1923–čt 03.05.1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Černý krasavec
pá 11.05.1923 (uváděno pá 11.05.1923–kvĕten 1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Kamarádi / Kameraden
pá 15.06.1923 (uváděno pá 15.06.1923–út 19.06.1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Dobrodružství Frantíka Finna
pá 02.01.1925; pá 02.01.1925; pá 02.01.1925 (uváděno so 03.01.1925–so 03.01.1925), Excelsior – Robinson Crusoe II. / Abenteuer des Robinson Crusoe II., Die.
pá 09.01.1925; pá 09.01.1925; pá 09.01.1925 (uváděno so 10.01.1925–so 10.01.1925), Excelsior – Veselohry s Fattym a Seffem / Lustspiele mit Fatty u. Seff.
pá 03.03.1922; ne 05.03.1922 (uváděno ne 05.03.1922–ne 05.03.1922), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Perníková chaloupka
pá 16.01.1925; pá 16.01.1925 (uváděno so 17.01.1925–so 17.01.1925), Excelsior – Bílý svět / Weisse Welt, Die; Sportaufnahme; Lustspiel
pá 20.02.1925; pá 20.02.1925; pá 20.02.1925 (uváděno so 21.02.1925–so 21.02.1925), Excelsior – Záhadný Číňan / rätselhafte Chinese, Der
pá 27.02.1925; pá 27.02.1925; pá 27.02.1925 (uváděno so 28.02.1925–so 28.02.1925), Excelsior – S tažnými ptáky do Afriky / Mit dem Zugvögeln nach Afrika; Ski-Meisterschaft von Deutschland u. Österreich in Kitzbühel, Tirol i. J. 1925, Die
pá 06.03.1925; pá 06.03.1925; pá 06.03.1925 (uváděno so 07.03.1925–so 07.03.1925), Excelsior – Lišák redaktorem / Fairbanks als Redakteur
pá 13.03.1925; pá 13.03.1925; pá 13.03.1925 (uváděno so 14.03.1925–so 14.03.1925), Excelsior – Piráti / Pirateninsel
pá 27.03.1925; pá 27.03.1925 (uváděno so 28.03.1925–so 28.03.1925), Excelsior – Im Lande der Pagoden und Elefanten
so 04.04.1925 (uváděno so 04.04.1925–so 04.04.1925), Excelsior – Hänsel und Gretl; Hänsel und Gretel; Glöcksein von Innisfär, Die
pá 17.04.1925; pá 17.04.1925 (uváděno so 18.04.1925–so 18.04.1925), Excelsior – Robinson Crusoe I.
pá 24.04.1925; pá 24.04.1925 (uváděno so 25.04.1925–so 25.04.1925), Excelsior – Robinson Crusoe I.
út 24.11.1925 (uváděno st 25.11.1925–čt 26.11.1925), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – David Copperfield
út 17.11.1925 (uváděno st 18.11.1925–čt 19.11.1925), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Landkind, Das
čt 01.01.1925 (uváděno čt 01.01.1925–čt 01.01.1925), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Kindervorstellung
pá 16.01.1925 (uváděno so 17.01.1925–so 17.01.1925), Vitagraf; Illusion; Elektra; Vitagraph; Květen – Kindervorstellung mit "Harrold Lloyd"
pá 23.01.1925; pá 23.01.1925 (uváděno so 24.01.1925–so 24.01.1925), Excelsior – Životopis pana presidenta Masaryka / Lebensbeschreibung des Herrn Präsidenten Masaryk, Die; Lustspiel mit Harold Lloyd.
pá 06.02.1925; pá 06.02.1925; pá 06.02.1925 (uváděno so 07.02.1925–so 07.02.1925), Excelsior – Trpaslík Nosáček a Perníková chaloupka / Zwerg Nase, die Welt in Wassertropfen; Zwarg-Nase, Hänsel u. Gretel.
pá 13.02.1925; pá 13.02.1925; pá 13.02.1925 (uváděno so 14.02.1925–so 14.02.1925), Excelsior – Cirkusáček / Zirkuskind, Das
pá 13.03.1925 (uváděno so 14.03.1925–so 14.03.1925), Vitagraf; Illusion; Elektra; Vitagraph; Květen – grosse Kindervorstellung mit Harold Lloyd.
čt 14.10.1926 (uváděno čt 14.10.1926–čt 14.10.1926), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Rumpelstilzchen
pá 24.12.1926 (uváděno so 25.12.1926–ne 26.12.1926), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Malý lord / kleine Lord, Der
pá 30.01.1925; pá 30.01.1925; pá 30.01.1925 (uváděno so 31.01.1925–so 31.01.1925), Excelsior – V říši pohádek / Im Elfenreiche
ne 07.09.1924 (uváděno ne 07.09.1924–ne 07.09.1924), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Dětské představení
pá 12.09.1924; pá 12.09.1924; pá 12.09.1924 (uváděno so 13.09.1924–so 13.09.1924), Excelsior – Udatný krejčík / tapfere Schneiderlein, Das
pá 19.09.1924; pá 19.09.1924; pá 19.09.1924 (uváděno so 20.09.1924–so 20.09.1924), Excelsior – Sněhová Růženka / Schneerüschen; Sněhulka a 7 trpaslíků; Sněhulka a sedm trpaslíků / Schneewitchen u. die sieben Zwerge; Schneewitchen und 7 Zwerge; Přírodní snímek
pá 10.10.1924; pá 10.10.1924 (uváděno so 11.10.1924–so 11.10.1924), Excelsior – Stolečku prostři se! / Tischlein deck dich
pá 17.10.1924; pá 17.10.1924 (uváděno so 18.10.1924–so 18.10.1924), Excelsior – Zimní pohádka / Wintermärchen; veselohra; přírodní snímek
so 25.10.1924 (uváděno ne 26.10.1924–út 28.10.1924), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Dětské představení
út 28.10.1924; st 29.10.1924; út 28.10.1924 (uváděno út 28.10.1924–čt 30.10.1924), Excelsior – Boby / Boby. Das Rätsel der Gerty Sering.
pá 05.12.1924 (uváděno ne 07.12.1924–ne 07.12.1924), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Dětské představení
pá 12.12.1924; pá 12.12.1924 (uváděno so 13.12.1924–so 13.12.1924), Excelsior – Kalif čáp / Kalif Storch
so 27.12.1924; st 24.12.1924 (uváděno so 27.12.1924–so 27.12.1924), Excelsior – Robinson Crusoe I.
pá 14.03.1924; pá 14.03.1924 (uváděno so 15.03.1924–so 15.03.1924), Excelsior – Undine / Undine
pá 11.04.1924; pá 11.04.1924; pá 11.04.1924 (uváděno so 12.04.1924–so 12.04.1924), Excelsior – Jak Vašíček přišel k nohám / Wie Hans zu seinen Füssen kam
pá 21.03.1924; so 22.03.1924; pá 21.03.1924 (uváděno so 22.03.1924–so 22.03.1924), Excelsior – Červená Karkulka / Rotkäppchen
so 04.04.1931 (uváděno ne 05.04.1931–ne 05.04.1931), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – dětské představení
so 02.03.1929 (uváděno so 02.03.1929–so 02.03.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Geschichte von Brüderchen und Schwesterchen, Die
út 23.04.1929 (uváděno st 24.04.1929–st 24.04.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – dětské představení
pá 26.04.1929 (uváděno so 27.04.1929–so 27.04.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Červená karkulka
pá 03.05.1929 (uváděno so 04.05.1929–so 04.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Návrat ku štěstí
út 07.05.1929 (uváděno st 08.05.1929–st 08.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – dětské představení
pá 10.05.1929 (uváděno so 11.05.1929–so 11.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Sněhulka a 7 trpaslíků; Sněhulka a sedm trpaslíků / Schneewitchen u. die sieben Zwerge; Schneewitchen und 7 Zwerge
út 14.05.1929 (uváděno so 18.05.1929–so 18.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Sněhulka a 7 trpaslíků; Sněhulka a sedm trpaslíků / Schneewitchen u. die sieben Zwerge; Schneewitchen und 7 Zwerge
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno