Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Žánr
fraška
 
Film
Král sýrů holandských, 1917
 
Číslo
Jednou za týden
Albert lítá
Král sýrů holandských, fraška ve 2 jedn. od E. Lubitsche
Tapetáři, dvoudílná amer. fraška "k popukání"
Dobrodruh, Nejkomičtější fraška s Charlie Champlinem.; Světoznámý amer. komik Charlie Chaplin po prvé v Brně. Amer. fraška.
5000 K odměny, fraška o dvou dílech
Děťátko, Fraška o 1 jednání.
Královské letnice, Americká fraška o 1 jednání.
Cikorkový princ, znamenitá fraška ve 3 jednáních
Rozházené námluvy, Výborná americká fraška
Dodo šoférem, Výborná americká fraška.
Larry vrchním číšníkem
Larry kulisákem, čili Bláznivé varieté
Fattyho miliony, Celovečerní fraška se známým tlouštíkem Fattym. Uvidíte jej jako kojence, jako školáka a jako dospělého mladíka, jehož potká ,,milionové" štěstí.
Billy holičem, Americká fraška o 2 jednáních.
Lumpaci Vagabundus; Lumpáci Vagabundus, Lumpazi Vagabundus
fraška, v niž hrají herci König, Sachs a Schönhof.; V hlavních úlohách J. König, O. Sachs. a F. Schönhoff.; fraška od J. Nestroje. Sehrají J. König, O. Sachs a Bedřich Schönhot hlavní role. 13961
Chaplin a Patty; Chaplin a Fatty, Tři dny neustálého smíchu. Oba američtí komikové vystoupí ve 3 fraškách dvouaktových, úplně nových a dosud v Brně nehraných.
Chaplin, Fatty a Hankman, Tři nejlepší amer. komikové ve třech fraškách dosud v Brně nehraných. Salvy smíchu!
Chaplin, Chaplin ve dvoudílné frašce.
Chaplin
Fatty
Hankman
Švejk; Dobrý voják Švejk, veselohra
Velká fraška od J. Haška.; Humor hojný z vojny.; Nejlepší veselohra sezony. Podle humoristického románu Jaroslava Haška.
Dobrý voják Chaplin, gute Soldat Chaplin, Der
veselohra
Druhá letošní Chaplinova fraška ze serie miliondolarové.; Druhá letošní Chaplinova fraška ze serie miliondolarové. Chaplin jako rekrut. Chaplin jako bojovník ve světové válce, Chaplin, jak nakonec zatke úskokem nejvyšší vojevůdce nepřátelské armády - nedovedete si představit větší legraci! Lustspiel aus dem Weltkrieg mit Charlie Chaplin in der Hauptrolle.
Děvče a tři staří blázni (Three wise Fools), Ein Mädchen und drei alte Narren.
Zfilmovaná populární fraška Austina Stronga, sehraná ve všech amer. divadlech s ohromným úspěchem.; Skv. sensační drama s veselým příběhem; Zfilmovaná populární fraška Austina Stronga, sehraná ve všech amer. divadlech s ohromným úspěchem. Nadmíru veselý kriminální děj, ve kterém tři mládenci mušketýři se stanou hříškou odvážné dívky. Köstliche Filmkomödie.
Její první láska, Ihre erste Liebe
veselohra
(Amer. fraška); Program přístupný pouze mládeži od 16 do 80 let, a jen lidem, kteří se rádi zasmějí! Je to podařená veselohra, jakou jste již dávno neviděli. Plavovlasá kráska Laura la Plante a usměvavý Charles Delaney vám dokáží, že jedině humor je kořením života! D. Durbin.
Kohn a Roubíček v Paříži, Hromadu veselosti, spoustu smíchu a vrchol komiky obsahuje americká fraška z obchodního ovzduší. Je v tom pařížský vtip, pařížská nádhera a pařížský elán! - Ohromná scéna v známém nočním lokále >Peklo<, kde účinkují jen čerti a čertice, stojí sama za podívanou! V hlavních úlohách známá dvojice komiků: George Sydney - J. Farell-Macdonald.
Kouzlo uniformy, Kasernenzauber
opereta
Velkolepá zpívaná a mluvená fraška.; Velká zvuk. veselohra.; 100% opereta.; Premiéra nového zvukového šlágru! (Huláni na námluvách.) Velkolepá zpívaná a mluvená fraška ze starorakouských časů. Německá mluva s českým překladem. 100procentní zvuk, 100procentní hovor, 100procentní humor, 100procentní nálada a 100procentní salvy smíchu!; 100procentní mluvený a zvukový film v německé versi s českými titulky. V hlavních úlohách Fr. Schulz, Lucie Englischová. 138693; 132758
Sámuel boxuje!, Dvoudílná fraška
Vše na splátky!, Podařená dvouaktová fraška.
Šest neděl u infanterie, veselohra
Ohromnou legraci a velikou sensaci způsobí sedmidílná veselohra z vojenského života amerického. Chcete se srdečně zasmát? Nezmeškejte podívat se na čertoviny a trampoty ubohého rekruta, jemuž jeho zuřivý seržant byl soupeřem v lásce.; Výborná sedmidílná fraška.
Pat a Patachon se učí německy!, Zvuková a německy mluvená fraška. Světoznámá dvojice dánských komiků po prvé ve zvukovém filmu Vám poskytne vzácnou zábavu a jejich veselá dobrodružství ve velkoměstě vyvolávají bouře smíchu!
Cudný Josef, keusche Josef, Der
Nová německá fraška s českým překladem. Hlavní úlohy: Felix Bressart, Henry Bendel, Elga Brinková. Die 100proz. deutsche Tonfilmposse mit tschech. Titeln. Erstaufführung! In den Hauptrollen Felix Bressart, P. Heidemann, H. Bender, Ossi Oswalda, Harry Liedtke, Ida Wüst und Elga Brink.
Když se Frigo ženil; Když se Frigo ženil...; Seven chances, veselohra
Báječný komik Buster Keaton v jeho nejveselejší frašce. Hledá nevěstu! Musí být ženat za 24 hodin! Tisíce žen se o něj pere, ale žádná není ta pravá! Je to největší legrace, jakou jste ještě nezažili! Marně se budete brániti smíchu!; Nejlepší veselohra Buster Keatona.
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno