Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
román
 
Film
Benátská kurtisána, 1924
Bujná fantasie, 1920
Okouzlená, 1922
 
Number
Těžká cesta, Román tanečnice ve 3 jednáních.
Ubohá Eva Maria; Ubohá Eva Marie, serie snímku s Miou Mayovou, román princezny; Dojemný román v 5 jedn.
Životem nezkalená radost, Fern Andra ve velkolepém pětidílném cirkusovém románu
Slib cudnosti, Román kněze-řeholníka. Snímek pozoruhodný svým prostředím kláštera, pokoušeného románem lásky kněze, jenž potácí se mezi "slibem cudnosti" a vášní k ženě.; román kněze-řeholníka s Uschi Elleotovou.; Slib cudnosti je snímek ojedinělého druhu. Nelze jej vřaditi mezi erotické, nemá naprosto tendenčního rázu a nezaujímá též stanovisko pro či proti denním problémům. Spisovatelé čerpali látku ze života a vytvořili realistickým podáním umělecké dílo toho genru, jakému nesporně náleží budoucnost. Zápas duše, zmítající se mezi světským cítěním a církvením slibem odříkání, zápas mezi opravdovou a prodejnou láskou, zjevy, s nimiž se v životě v nesčetných variacích téměř denně setkáváme. Duševní boj, jaký nás vždy znovu vzruší, je hluoboko vystižen ve snímku tomto příběhem mladého [xxxx]na Jana.
Past štěstí, román v 5 jednáních s oblíbenou Lotkou Neumannovou v hlavní úloze
Za svobodu národa, legionářský film; vlastenecký snímek; velkolepé vlastenecké drama
skvělý legionářský film; Veliký filmový román z historie našich bojů za hranicemi a ve vlasti. Dvouhodinové představení.; jediný československý národní film; Osobně účastní se ve filmu pan president Masaryk a řada jiných mužů zasloužilých o naši samostatnost.; Nádherný český film z načeho osvobození, líčící osudy legionáře Voldána.; Velký román našeho národního osvobození o 12 dějstvích. Vynikající české filmové dílo, které vzbudí nadšení v každém diváku.; 166285
Vzpoura na lodi Alden Besse, Námořnický román, plný pestrých scén, jest předmětem pozornosti.
O ženu, Um ein Weib
V románě "O ženu" jest napínavě líčen osud mladého venkovského hocha, svedeného záletnou ženou. V hlavní úloze Hubert Marischka. in der Hauptrolle Hubert Marischka Roman eines jungen Bauernburschen, der von einem untreuen Weibe verführt wurde
Vzkříšení, drama
Slavný román Tolstojův jest zfilmován. Napínavý děj. Román.; velkolepé drama o 5 dějstvích dle slavného rimánu Lva Tolstého. V hlavní úloze Maria Jakobičová.
Bogra, Původní český film se Zuzanou Marville. Román indické tanečnice o 5 dějstvích.; Původní český film se Susanou Marville, román indické tanečnice o 5 dějstvích.
Enis Aldjelis. Růže z Orientu; Růže z Orientu, harémové drama
Román mladé Turkyně, o 5 dějstvích.; Harémové drama.
Joshivara (Město lásky v Japonsku); Yoshivara, japonské město lásky; "Yoshivara". Město lásky v Japonsku, Drama o 5 dílech ze života japonských gejš. Překrásné obrazy, nádherná výzdoba, jakož i dramatický děj tohoto filmu činí trvanlivý a hluboký dojem. V hlavní úloze slavná orient. tanečnice Sadhia Gezza.; Úchvatné pětidílné drama. Překrásné obrazy z říše vycházejícího slunce a něžných gejš.; Filmový román o 5 jed.
Světlo a stín, Román dívky zbloudilé v neřestech velkoměsta.
O velkou cenu, Román chudé dívky v 5 jednáních.
Markýz Fun, Filmový román o 4 dílech.
Mořská růže, Román opuštěné dívky na pustém ostrově.
Růže stoky; Nezvedené děvče, Ve filmu zachycený život spodiny velkoměsta a román dívky osudem vržené do prostředí zločinu a špíny.
Bídníci, Slavného Vikt. Huga světoznámý román v 9 odděl.
Trýzněná srdce I. Bez domova, Román dítěte z ulice.
Zpověď hraběnky Aldobranové, Erleuchtung der Gräfin Aldobran, Die
Román ve 4 jednáních. Roman in 4 Akten
Žebravá hraběnka, Bettelgräfin, Die
Román dívky o 4 jedn. V hlavní úloze Mia Mayová. mit Mia May in der Titelrolle
Otcovo vyznání, Román o 5 jedn.
Syn bohův, Filmový román od Hanuše Lauda. V hlavní úloze Alexandr Moissi.
Pěst obra I, HENRY PORTENOVÁ v hlavní úloze románů "Pěst obra", I. díl.
Benátská kurtisána; Benástská kurtisána (Nahá žena), Kurtisane von Venedig, Die
Největší sensace poslední doby. Román vášnivé italské šlechtičny, která pro zhrzenou lásku se stane milenkou každého. Mimo velmi zajímavý děj uzříte nejkrásnější pohledy na čarovné Benátky.; Největší sensace poslední doby. (Nahá žena.); Benátská kurtisána aneb Nahá žena.
Okouzlená, Román 16leté v 8 jedn., v hlavní úloze Mae Murrayová.
Mateřství, román ubohé ženy, italský umělecký film v 5 jedn.
Úděl komediantů, Šestidílný román ze života cirkusových a varietních umělců. Violetta Napierská v hlavní úloze.
Zlatá Lilly; Zlatá Lilly z Broodwaye, goldene Lilly von Broodwaye, Die
Lustspiel
Román ze společenského života americké metropole Nového Yorku. V hlavní úloze rozkošná umělkyně Mae Murray.; Skvělý šestdílný román ze společenského života americké metropole Nového Yorku. V titulní roli neodolatelná Mae Murrayová.; Román ze společenského života americké metropole Nového Yorku. V hlavní úloze rozkošná umělkyně Mae Murray. Film sugestivním způsobem zachycuje denní i noční život milionového města, zejména pak skvěle líčí ruch na Brodway, v nejživější tířdě N. Yorku a střediska zábavy a rozkoše.
Slečna paní, Roman
Jenny Jugo, Paul Hörbiger, Ant. Pointer Das lustigste vom Lustigen: Jenny Jugo, Paul Hörbiger, Anton Pointner.; Nach dem gleichnamigen entzückenden Lustspiel Ludwig Fuldas. Schon die glänzende Besetzung der Hauptrollen durch die beiden Kinolieblinge Paul Hörbiher u. Jenny Jugo bietet Gewähr für einen grossen Erfolg dieses ausgezeichneten Filmes.
Kočovníci severu, Nomaden des Nordens, Die; Pfadfinder des Nordens
Román podle stejnojmenného díla proslulého amer. spisovatele J. Olivera Curwooda. V hlavní úloze Betty Blythe, režie D. W. Griffitha.; Nádherný román z krajů divukrásné severní Kanady s Betty Blythe v hlavní roli. Podle stejnojmenného díla spisovatele a lovce James Oliv. Curwooda. 6 dílů.; Román dle stejnojmenného díla proslulého amer. spisovatele-lovce Jamesa Oliviera Gurwooda, dějově položený do divukrásných krajů severní Kanady, zfilmované za režie D. W. Griffitha. V hlavní úloze Betty Blythe, představitelka Královny ze Sáby a Lon Chaney.; Šestidílný román dle stejnojmenného díla proslulého amer. spisovatele J. Oliviera Curwooda, dějově položený překrásných krajů severní Kanady, za režie D. W. Griffitha. V hlavní úloze Betty Blythe, představitelka Královny ze Sáby a Lën Chaney. Roman aus den wunderschönen Kanada in 6 Akten. In der Hauptrolle Betty Blühe.
Kabaret U netopýra aneb Mumraj lásky, Kabarett zur Fledermaus, Das
Velepoutavý film ze života společenského a uměleckého. Román o 6 dílech. V hlavních úlohách oblíbení herci Werner Kraus a Alžběta Grubeová.; Velepoutavý film ze života společenského a uměleckého. V hlavních úlohách WERNER KRAUS a ALŽBĚTA GRUBEOVÁ. Roman in 6 Akten. Die Hauptdarsteller: Werner Klaus und Elisabeth Grube.
Modelka, Modell, Das
Grossfilm
Román uštvaného děvčete o 8 dílech.; Výpravný filmový román osudem štvané krásné dívky o 8 dílech s Corinne Griffithovou.; Román uštvaného děvčete v 8 dílech. V hlavních úlohách: Corinne Griffithová, Comeray Tearle, Ell. Dexter. Cudná a čistá dívka stane se z hladu modelkou malíře, který se do ní zamiluje. Jest jí čeliti mnoha nástrahám by neklesla, ale pevná vůle dovede milence ku kýženému štěstí. Grossfilm!; Roman eines gehetzten Mädchens in 8 Abteilungen.
Já jsem vinna...!, Skutečný obraz z prostředí novoyorského. Román lehkomyslné ženy amerického advokáta, která za manželovými zády navštěvuje prostopášnou společnost a zaplete se do vražedné aféry.
Zpověď svobodné matky; Můžete ji odsoudit? (Zpověď svobodné matky.), Könnt ihr sie verurteilen? (Die Beichte einer ledigen Mutter)
Filmová novinka, jež líčí život samostatných dívek. Román propuštěné učitelky, která z bídy se prodá na ulici a později těžce odpykává svojí zatajovanou minulost.; Román o 5 dějstvích s Ruth Weyherovou. Roman in 5 Akten mit Ruth Webber. Anschliessend Lustspiel.
Cirkus Jim, Zirkus Jim
drama ze života artistů
Román z cirkusového ovzduší o 5 jednáních a krásnou Evelynou Berntovou. Pěkné výkony cirkusových umělců.; Drama ze života artistů, v hlavní úloze krásná partnerka Fairbankse Evelira Brandtová. Prachtvoller Roman aus dem Künstlerleben Grosse Zirkusatraktion.
Ve vleku vášně, (Americká novinka) Román lékaře a jeho nevěrné ženy.
Babinský, Román z podzemních temnot Špilberka. Účinkují herci zdejších divadel.; Velký brněnský film B a b i n s k ý s herci českého a německého divadla.; Nejvýš zajímavý brněnský film B a b i n s k ý s brněnskými herci českého a německého divadla v Brně: L. Pech, S. Bruck-Zimmer, T. Werner, J. Šamalíková, L. Baderle a Čermák.; Tajemství špilberských vězení.; Český film.
Bujná fantasie, historie
Osmý letošní film >Silní Čtyřky< (United Artists) s největší světovou umělkyní Mary Pickfordovou.; Román chudé pradleny, v hlavní úloze Mary Pickfordová.; Historie romantické dívky s M. Pickfordovou.
Pařížský kejklíř, Román galantního dobrodruha, v hlavních úlohách Karel de Vogt a Claire Lotto.
Rembrandt, Román velkého muže o 6 dílech.
Sirotek Ginetta I., román pařížského děvčátka.
Kolotoč života, Karussel des Lebens
drama
čtyřdílný román krásné ženy. Hraje Pola Negriová, tvůrkyně Carmen.; Velké drama o 6 dějstvích. Svenska-film. V hlavní úloze Walter Jansen. Grosses Drama in 6 Akten. Svenska-Film. In der Hauptrolle Walter Jansen.
Lu, dáma z polosvěta, pětidílný román padlé dívky
Jackovo tajemství, drama
velký román s opicí Jackem v hlavní roli
Irenin hřích, drama
Francouzská novinka. Drama ze života pařížských umělců. Únos krásné jeptišky a její návrat do kláštera po bouřlivém životě.; Román krásné jeptišky.
Karneval, velký román následníka trůnu, v hlavní úloze slavná italská herečka Lydia Borelli. Tento film je nejnovější výrobek továrny "Cines" v Římě, tvůrkyně filmů "Quo Vadis", "Kristus" a j. Nebývalý úspěch v Praze.
Panna Orleánská I; Jeanne d, Největší snímek světa, americký výrobek továrny "Famous Players", Nový York.; Slavný román hrdinné panny spojen s událostmi světové války. Hold Ameriky vítězné Francii. Tento americký snímek "Jeanne d'Arc" je vytvořen světovou firmou "Famous players Corporation, New York" s takovou nádherou, že i v Novém Yorku způsobil všeobecný obdiv a sensaci. V Praze byl tento film právě hrán v Bio Orient nepřetržitě po 3 týdny.; O tomto filmu píše pražský odborný časopis Československý film následovně: "Očekávané epos Ameriky Panna Orleánská uvedl Slavia film v těchto dnech na scénu; toto klasické dílo dokumentovalo svoji skvělou pověst a splnilo naděje v ně kladené plně Úspěch filmového dramatu není dnes tak snadný, ježto vkus obecenstva denně vzrůstá. Panna Orleánská je americký film prvého řádu a ač má scény silně efektní, je přece dílem uměleckým, je harmonickým celkem nejvyšších kvalit uměleckých. Dílo je od počátku až do konce napínavé, hluboce jímavé a nezapomenutelné. Hned vstupní obraz, kdy Jeanne d'Arc objevuje se ukřižována na bourbonské lilii francouzských králů, jeví efektní sílu sensace atd."
Panna Orleánská II; Jeanne d, Největší snímek světa, americký výrobek továrny "Famous Players", Nový York.; Slavný román hrdinné panny spojen s událostmi světové války. Hold Ameriky vítězné Francii. Tento americký snímek "Jeanne d'Arc" je vytvořen světovou firmou "Famous players Corporation, New York" s takovou nádherou, že i v Novém Yorku způsobil všeobecný obdiv a sensaci. V Praze byl tento film právě hrán v Bio Orient nepřetržitě po 3 týdny.; O tomto filmu píše pražský odborný časopis Československý film následovně: "Očekávané epos Ameriky Panna Orleánská uvedl Slavia film v těchto dnech na scénu; toto klasické dílo dokumentovalo svoji skvělou pověst a splnilo naděje v ně kladené plně Úspěch filmového dramatu není dnes tak snadný, ježto vkus obecenstva denně vzrůstá. Panna Orleánská je americký film prvého řádu a ač má scény silně efektní, je přece dílem uměleckým, je harmonickým celkem nejvyšších kvalit uměleckých. Dílo je od počátku až do konce napínavé, hluboce jímavé a nezapomenutelné. Hned vstupní obraz, kdy Jeanne d'Arc objevuje se ukřižována na bourbonské lilii francouzských králů, jeví efektní sílu sensace atd."
Volná láska, Zfilmovaný amer. román T. DIXONA, propagující neoprávněnost myšlenky o volné lásce.
Vendetta, Pětidílný korsický román krevní msty. V hlavní úloze Pola Negri.
Dvě pařížská děvčátka I., zwei Mädchen von Paris I., Die.
Velký sensační monumentální film. Román dvou něžných dětských srdéček, jenž zanechá v každém diváku nevyhladitelný dojem. Výtečná souhra účinkujících a logický vývoj děje činí z filmu obraz života v jeho skutečnosti. V hlavní úloze známý komik Biscotin a ruská kráska Sandra Milovanovna a Pepíček, malý to umělec, známý z filmu "Judex".; Nádherný snímek, jenž pro svou skvostnou výpravu je ve filmovém oboru ojedinělým. Je to film, při němž divák bezděky slzí i se směje. I. Episode: Pariser Kinder
Lola Montez, Román proslulé dobrodružky z r. 1848.
Purity, americké drama
Amer. drama ze života umělců. V hlavní úloze Andrey Munsonová, věhlasná modelka pro nejvýznamnější malby a skulptury Ameriky.; Americký film ze života umělců o 7 jednáních.; Román modelky o 7 jedn.
My Girl, My Girl; Mein Mäderl
Román dítěte s Glorií Cooganovou. Der Roman eines Kindes. Als Hauptdarstellerin die kleine Gloria Coogan
Hříšná láska (Manželský trojúhelník), Premiéra z nové americké produkce Goldwyn-Cosmopolitan. Výborná souhra řadí tento film mezi nejlepší díla sezony.; (Manželský trojúhelník) Román zanedbávané mladé ženy, která podlehne svodům lehkomyslného světáka. Výborná souhra řadí tento film mezi nejlepší díla sezony.
Manželské pouto, Román lásky o 7 jednáních. Hlavní úlohu v tomto filmu hraje nejmenší herečka světa Baby Peggy.
Tajemství jeho ženy (Půlnoční svatba), komedie
Komedie o 5 dílech. V hlavní úloze Rita Jolivet (předst. z filmu Theodora).; Román stenotypistky o 5 dílech. V hlavní úloze: RITA JILOVET, představitelka velkofilmu Theodora, císařovna byzantská.
Ať žije král; Ať žije král!, Lang lebe der König
výpravný film
Jackie Coogan v nejlepším filmu. Román zlatého mládí, královské lásky a dobrodružství, protkané roztomilými a veselými scénami.; Film, v němž mladý mistr Coogan klidí ve všem nejkrásnější vavříny. Snímek pořízen jedinečným způsobem, výborně sehrán a s velice poutavým dějem řadí se nesporně k nejlepší z těch, které Jackie Coogan za svého krátkého, ale udalostmi bohatého života sehrál. Přijďte všichni a nebudete litovati!; Výpravný film z dob staré dvorské slávy o 8 dílech.; 165912 Mit Jackie Coogan.
O dívčí čest, Mädchenehre
Román venkovské učitelky o 6 dílech. V hlavní úloze Hanička Reiwaldová. Roman einer armen Lehrerin. In der Hauptrolle Hanny Reinwald.; Roman einer Provinzlehrerin in 6 Akten. In der Hauptrolle Hanni Reiwald.
Pariseta I., Parisette I.
Román o 4 episodách od Louise Feuillade. I. episoda. V hlavních úlohách Biscot a Milovanová. Film tento dává se na všeobecnou žádost a předvádí se vždy ve všední dny od úterka do čtvrtka. Roman in 4 Epochen von Louis Foulliade. I. Epoche. In d. Hauptrolle Biscot u. Frl. Milovano.
Boj dvou srdcí, Román chudého šlechtice o 6 dílech.
Taras Bulba I. Dcera vojvodova, TARAS BULBA. I.
Román polského odboje. I. děj: Dcera vojvodova. I. Teil: Die Tochter des Meerführers. Roman aus der polnischen Rebellion.; Roman aus der polnischen Rebellion. I. Teil: Die Tochter des Heerführers.
Taras Bulba I. Dcera vojvodova, TARAS BULBA. I.
Román polského odboje I. díl: DCERA VOJVODOVA. Roman aus der polnischen Rebellion. I. Teil: Die Tochter des Heerführers.
Taras Bulba II. Záhuba kozáků, TARAS BULBA. II.
Román polského odboje. II. díl: ZÁHUBA KOZÁKŮ. II. Teil: Die Niederlage der Kosaken.
Děvče ze Singapuru, veselohra
Román nevěstky, S. d.; VESELOHRA: V hl. úloze Ph. Haverová.
Velká touha, Román podivuhodných lidí.; Veselé i vážné příhody děvčátka, které se chtělo stát filmovou hvězdou. Kamilla Hornová, Th. Lous. Dále účinkují: C. Veidt, F. Kortaer, F. Lederer, W. Riller, Lil Dagoverová, W. Jansen, A. Ondráková, K. Lamač atd. Německá mluva - český překlad.; Román podivných lidí
Nejkrásnější žena Paříže, Sedmidílný román krásné aristokratky, zfilmovaný podle známého díla Arnošta Kleina "Madame Circe". Ukázka mravů vznešeného světa. Představitelé: Elga Brinková, Werner Fütterer, Warwick Ward, Rud. Klein, Rogge.
Plavci na Volze, úchvatný román; velkofilm; filmová epopej
Úchvatný román z carského a revolučního Ruska.; Cecil B. de Millův nejúspěšnější velkofilm. Ruská revoluce..., historie poslední doby... Nemá však žádnou tendenci, nebere nikoho v ochranu, nepřiklání se k žádné straně.. Jest to příběh lidí..., prince..., princezny a plavce na Volze, odehrávající se v hrůzách revoluce... Vysvětliti revoluci není naší snahou..., nikdo si ji nedovede vysvětliti...; Cecila B. de Milla nejmohutnější světové veledílo. Filmová epopej z dnešního Ruska o 11 dílech. Román lásky ruské šlechtičny a plavce na Volze. V hlavních úlohách: Elionor Fair, William Boyd, Viktor Varkonvi.; Filmová epopej dnešního Ruska o 11 dílech. - V hlavní úloze: Elinor Fairová a William Boyd.; Režie Cecil B. De Mille. Nezapomenutelně krásný román ruského prince, princezny a plavce na Volze z doby před- a poválečné o 11 dílech. Představitelé: William Boyd, Elionor Fair, Viktor Varkonyi.
Zneuctěná, Corrine Griffithová.; Román ženy a muže o 7 dílech. V hlavních úlohách Corinne Griffithová a Lloyd Hughes.
Perla v bahně, Román malé zlodějky o 5 dílech. - V hlavní úloze GRACE DARMONODOVÁ a MEHLON HAMILTON.
Ohnivý drak; Rok života, Román tanečnice o 6 dílech. V hlavní úloze Aileen Pringleová a Antonio Moreno.
Proč?, komedie
Dle románu Elinor Glynové; (Láska hry měnivá.) Nádherná komedie o 6 dílech. Představitelé: A. Pringlová - E. Lowe.; Nejznámější a nejoblíbenější román Elinor Glynové. Román dvou umíněných, sobě předurčených srdcí, která se konečně naleznou. V hlavní úloze Allen Pringleová a Edmund Lowe.
Hrdá otrokyně, drama
Pozoruhodný román z doby dvorské slávy, štěstí a poroby. Božská Corinne Griffithová v hlavní úloze.; Drama.
Tornado, Román o lásce a boji v srdci pralesa o 7 dějstvích. V hlavních úlohách House Peters a Ruth Cliffordová.; Román boje v srdci pralesa. V hlavní úl. House Peter a Ruttl Cliffortová.
Syn bílých hor; Syn hor, Sohn der weißen Berge
veledílo
Louis Trencker. Německá verse, české titulky.; Krásné zvukové veledílo. Německý dialog - český překlad. V hlav. úlohách Renata Müllerová - Felix Bressart - Luis Trenker.; 100procentní zvukový a mluvící film v německé řeči s českými titulky. V hlavní úloze: Louis Trenker, Renata Müllerová, Felix Bressart.; 131481; Zvukový román z oblasti věčného sněhu a ledu.; (Zvukový film.); (Zvukový román.); Velebná krása švýcarských hor, lyžařské závody, svišť, vichřice, pád lavin a mužné sebeobětování se do krajnosti - to vše uvidíte a uslyšíte v tomto filmu. Německá mluva s českým překladem. V hl. rolích slavný závodník Luis Trenker, Renata Mullerová, Marie Solvegová a Felix Bressart. Louis Trenker, Renate Müller, Felix Bressart Prachtvoller Tonfilm in deutscher Sprache. Dazu FOX-Tourwachenschau und Ton-Groteske.
Černé oči, proč pláčete; Černé oči, proč pláčete..?, Nový český film za režie Loe Martena. Vzrušující román mladého řeholníka. V hlavních úlohách: J. W. Speerger, Jaro Hykmann.; Román o 7 dílech.
Nahá žena, Román modelky a malíře. Krásná žena bojuje o muže ve velkoměstském prostředí. V hlavní úl.: Krásná Florelle. Dále účinkují: R. Bouleau, G. Remy, A. Beur, Alice Fieldová.
Bleskový jezdec; Černá maska, Harry Carey.; Harry Carrey ve filmu: Bleskový jezdec (Černá maska). Sensační a velmi napínavý obraz, jehož poutavý děj odehrává se ve Španělsku.; Harry Carey, muž ocelových pěstí, upoutá vás svým romantickým dobrodružstvím jako »Černá maska« po způsobu »Zorra mstitele« ve svém nejnovějším filmu Bleskový jezdec. Je to román s dějem a sensacemi Divokého západu, ale i s půvabem a odvážlivostí španělského kavalírství.
Na modrém Dunaji, An der schönen blauen Donau
Román mladého šlechtice a chudé dívky z dob předválečného Rakouska. V hlavní úloze: BEATRICE YOYOVÁ, NILS ASTHER a J. SCHLIDKRAUT. Roman eines jungen Edelmannes und eines armen Mädchens aus dem Vorkriegs-Österreich. In den Hauptrollen: Beatrice Joy, Nils Asther und Josef Schildkraut.
Z lásky, Aus Liebe
Ženíšková.; Román nemanželské dcerky o 8 dílech podle známého románu M. Kyzlingové. V hlavní úloze: Máňa Ženíšková.; Nedošínská. Pištěk.; dle románu M. Kyzlinkové.; 166253
Rudý kruh, Originální velkofilm z francouz. trestan. kolonie v Nové Kaledonii. Strhující román odsouzence, muže s nesmazatelným znamením, rudým kruhem kolem krku, jako by ho sama příroda předurčila pro popravu guilotinou. Režie: James Cruze. V hlav. ulohách: půvabná kreolka Nena Quartaro, Gaston Glass a Gustav Seyffertitz.
Piccadilly; Picadilly (Noční svět); Picadilly, noční svět., Piccadilly; Titta Billy
drama
Nádherné filmové dílo. V hlavní úloze filmová hvězda ANNA MAY-WONG.; 118493; Devítidílný román z nočního života Londýna. V hlavní úloze: Gilda Grayová, Anna May Wong. In der Hauptrolle Anna May-Wong.
Velký Gabbo, große Gabbo, Der
100% zvukový a mluvený velkofilm; Velký Gabbo. Také zvukový a mluvící film Velký Gabbo těží mnoho z ovzduší music-hallu. Je zpracován podle novely Ben Hechtovy za režie Jamesa Cruze v hlavní roli slavného břichomluvce s Erichem Stroheimem, známým z filmu Hory se mstí a v roli jeho asistentky Mary s Betty Compsonovou. Jde tu o unikátní, ale tragický případ břichomluvce, jenž ohromoval svými excelentními výkony. Při své kruté sobeckosti a prchlivosti, jež zavinily jeho rozchod s asistentkou, promlouvala někdy druhá polarita jeho duše prostřednictvím loutky Otto k Mary a pro tuto druhou tvář jeho duše Mary těžce se s ním loučí. Po letech setkává se s ním však u největšího new-yorského music-hallu a Veliký Gabbo, jehož jméno pyšně skví se v čele revuální reklamy, snaží se získati znovu lásky Mary. Ta však nemůže se již vrátiti, pod tíhou bolesti vypoví Gabbovi smysly a končí v ústavě pro choromyslné. Technicky film je udělán dobře, zvláště podařené jsou břichomluvecké scény a skvělá fotogenická scéna závěrečná, kdy v pomatenosti smyslů víří v hlavě Velikého Gabbo obrazy vzpomínek v šíleném chaosu. Jnak je tu zase velmi mnoho z revue přeneseno jen čistě reprodukčními prostředky bez fotogenie. Hraje se v biu Universum v německé reprodukci.; 100procentní zvukový a mluvený film Ericha Stroheima, známé herecké individuality se slavnou Betty Compsonovou. Nadmíru poutavý román artisty (břichomluvce) v rámci nejpřepychovější výpravy. Der hundertprozentige deutsch gesprochene Großfilm mit Erich von Stroheim und Betty Compson. Ein äußerst spannender Roman eines Atisten (Bauchredners) im Rahmen der luxuriösesten Ausstattung.
Žena, jež se zaprodala, Román bezradostného manželství. V hlavní úloze Atma Rubensonová.
Zaza, ZAZA
drama
(Produkce Paramount) Román chansonetty o 6 dílech podle známé divadelní hry s Glorií Swansonovou. Tento obraz se řadí mezi nejlepší film s jmenovanou umělkyní, v němž může plně uplatnitt svůj bouřlivý temperament, skvělou hru a neobyčejný chic -- tři vlastnosti, které z ní činí nejlepší herečku pro moderní společenskou komedii; Román demimondky o 6 díl. Drama in 6 Akten mit Gloria Swanson
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno