Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Žánr
napínavé drama
 
Film
Zhoubná vášeň I.
 
Číslo
Ženy, které se obětují
Fidelio, drama
Ruské revoluční drama. Hraje Mady Christians.; Napínavé drama v 5 dějstvích, v hlavní úloze Mady Christians.
Sensační líbánky, Napínavé drama o 4 dějstvích. V hlavní úloze Pina Montesová.
Proces Hannes, Napínavé drama. V hlavní úloze Magda Madeleine.
Malombra, skvostné a nanejvýš napínavé drama ve 4 jednáních s roztomilou Lidou Borelliovou v hlavní úloze
Noemi, zlatovlasá židovka; Plavovlasá židovka, Noemi, die blonde Jüdin
drama; 5656
Sensační snímek. Drama, v hlavní úloze Hedda Vernon.; Napínavé drama ve 4 jednáních s Heddou Vernon. Drama aus dem jüdischen Leben
Keťasové, sociální drama
Americké sociální drama s Fanny Wardovou v hlavní roli.; Napínavé drama o 4 dějstvích. V hlavní úloze Fanny Wardová.
Vlk samotář, sensační drama
americké sensační drama; Napínavé drama o 7 dějstvích
Tropická krev, Napínavé drama o pěti dílech.
Dáma s perlami, drama ze společnosti
Velkolepé drama ze společnosti ve 4 jednáních.; Velice krásné a napínavé drama. Překvapující děj.; V hlavní úloze krasavice Vittoria Lepanto.
Létací auto; Létající auto, dobrodružství pronásledovaného., fliegende Auto, Das
sensační drama; Sensationsdrama
Sensační drama. V hlavní úloze známý herec Harry Pie[x]. Překvapující scény, dramatické napětí působí úchvatným dojmem a rozuzlení dramatu jest neočekávané a nejvýše zajímavé.; Nadmíru napínavý děj, exotické prostředí, vynikající hra, nádherná výprava. V hlavní úloze Harry Piel.; Dobrodružné drama o 6 dílech. Sensat.-Drama m. Harry Piel.
Poctivý Jack, napínavé americké drama o 5 dílech; Film tento vás překvapí svou krásnou scenerií hor kanadských, jakož i napínavou hrou. Děj odehrává se v Americe a líčí tvrdý život cowbojů a jejich tmavých hráčských brlohů.
Dcera kapitánova, Napínavé drama o 5 dílech.
NAIMI čili Zlé moci vládnou za letní noci; NAINY čili Zlé moci vládnou za temné noci; NAIMI čili Zlé moci vládnou temné noci; Naemi, čili Zlé moci vládnou za temné noci; Naemi, čili "Zlé moci vládnou za tmavé noci", Napínavé drama o 6 jednáních.
Osudy Julie Tobaldiové, drama
Drama dle motivů Hebelových. V hlavní úloze Erna Morena; Napínavé drama ze života milující ženy dle motivů Hebelových.
Muž se škraboškou, sensační drama
Sensační drama o 4 jednáních. V hlavní úloze Poldi Müllerová, člen Lid. divadla ve Vídni.; filmová hra ve 3 jednáních
Studenti, Napínavé drama, v hlavní úloze s Polou Negriovou.
Krasojezdkyně, Napínavé drama ze života cirkusového. V hlavní úloze Maria Carmi.; Studenou kino-hvězdou hest zvána Maria Carmi, jež má ve svých úlohách, plných bolu, lásky a zklamání zvláštní půvab. V "Krasojezdkyni" skvostně podává čistou ženskost pod drsnou šlupkou cirkusáckého života.
Noční zahrada, Nachträtsel
Velmi napínavé drama španělské tanečnice s V. Larsenem. ein sehr spannendes Drama einer spanischen Tänzerin. In der Hauptrolle Viggo Larsen.
Tajemství zámku Hallowayského; Tajem. na zámku Hollovay; Tajemství zámku Halowayského; Tajemství zámku Halioway, První film této sezony s oblíbenou umělkyní Ester Carenou.; Napínavé drama o 6 jedn.
Revize pokladen; Pokladní revise; Revise pokladny, Kassenrevision
detektivní film; detektivní drama
Velmi napínavé drama.; 4dílný detektivní film.; 13949 Drama
Žena-svůdnice, napínavé drama s Esther Carenou
velice napínavé drama, Hedda Vernová ve velice napínavém dramatu.
Soudce
Am Tor des Todes
das spannende Drama mit dem hervorragenden Künstler Harry Walden in der Hauptrolle
Opičí král, Napínavé drama.
Dům nad propastí, napínavé drama v 5 dílech
Zázrak noci, napínavé drama ve 3 dílech
Žena jiného, Napínavé drama.
Konflikt, čili Žena-zmije. Klenot amerického Universalfilmu. Napínavé drama z kanadských lesů. V hlavní úloze Priscilla Deanová, slavná představitelka "Stambulské panny".
Dobrodružství v říši faraonů; Dobrodružství v zemi faraonů, Abenteuer im Lande Pharaons
Napínavé drama. Film snímán byl přímo v Kahyře a v Lybické poušti.; Drama o 7 dílech.
Zhoubná vášeň I.
Zhoubná vášeň II.
Golem, Napínavé 5dílné drama
Noční dobrodruzi, Gesellen der Nacht
Napínavé drama ze života amerického policejního komisaře.
Nosferatu; Nosferatus; Nesferatus, symfonie hrůzy; velkolepé drama
N o s f e r a t u upír jest název velkolepého filmového díla [...]. Toto napínavé drama vzbuzuje ve filmovém světě velkou pozornost, neboť podobného filmu zde dosud nebylo.; N o s f e r a t u, symfonie hrůzy, velkolepé filmové drama [...]. Zpracováním této rumunské knihy provedlo filmové umění mistrovské dílo, jaké dosud na promítacím plátně předvedeno nebylo. Malebné obrázky maloměstské z doby biedermajerovské, rozkošné scenerie z hor, mořské a lodní snímky, stavby i fotografie dosahují nejvyššího bodu dokonalosti.; Jak se předem dalo očekávat, docílil velkolepý film >Nosferatu< báječného úspěchu. Hrůza jest v něm tak dokonale znázorněna, že se stal tento film skutečnou sensací.
Noční život Paříže, Pariser Nachtleben, Das; Paris la nuit
Francouzský sensační film Noční život Paříže. (Paris la nuit.) Krajně napínavé drama z ovzduší pařížských kabaretů, barů a varietních divadel. des französischen Sensationsfilmes
Pilotka smrti
Trestanec Cayenský; Trestanec z Cayennů; Trestanec Cayensský, Stäfling von Kagennen, Der
drama
Napínavé drama v 3 dílech, v hlavní úloze B. Zelnick.; Drama dle rom. "Bídníci."; Drama o 5 dílech. Mit Friedrich Zelnick.
Memoiry filmové hvězdy, Napínavé drama.
Dcera pustiny, Tochter der Wildnis, Die
Napínavé amer. drama. V hlavní úloze nejznámější amer. kinohvězda Klára Kunball Jonnyová, jež přede dvěma měsíci při filmování tragickým způsobem zahynula. Mit Klara Kimbal. Jonny in der Hauptrolle.
Příšera moře, Meergespenst, Das
drama
Napínavé drama o 5 dílech Spannendes Drama in 5 Akten
Boj srdcí, Napínavé drama o 5 dějstvích.
Supí Tonča; Supí Tonka, Geier-Vally, Die
drama; horské drama; velkolepé drama
Horské drama o 6 dějstvích. - Po dlouhé době opět nový film s Hanou Portenovou v opravdu skvělé úloze a ve hře, ve kteréž možno hráti i královnu v kazajce a v šátku na hlavě. Hana Portenová ukazuje se nám tu jako pravé zářící dítě přírody uprostřed hýřivě krásných barev, lesy pokrytých hor. Snímky jsou tak zdařilé, že možno je směle označiti za nejlepší.; Hanna Portenová ve velkolepém 5dílném dramatu. Podle stejnojmenného románu od W. Hillernové.; Napínavé drama.
Pekelný ostrov, Napínavé drama, odehrávající se na Rajském ostrově v jižním moři. V hlavních úlohách Milton Sylls a Betty Thomsonová.
Alraune, velkofilm
Velkofilm o 7 dějstvích, který se stává svým námětem jedinečným. V hlavních úlohách: Brigita Helen, Ivan Petrovič, Pavel Wegener.; Brigita Halmová - Pavel Wegener - Ivan Petrovič. Nemírně napínavé drama o 7 dílech podle románu H. Heinze Ewerse.
Manéž, Manege
sensationelle Zirkusspitzenfilm; sensační film; Německý film
At. Hörbiger, A. Matterstock; Attila Hörbiger, Alb. Matterstock; At. Hörbiger, Anneliese Uhlig; Atila Hörbiger, Albert Matterstock, A. Uhitgová; 92939; Film ze života artistů. Attila, Hörbiger; Attila Hörbiger ve filmu ze života artistů. Ein prachtvoller Grossfilm aus dem Zirkusleben, mit Attila Hörbiger, Albert Matterstock, Anneliese Uhlig, Lucie Höftlich.; Ein spannender Grossfilm aus dem Zirkusleben, mit Albert Matterstock, Attila Hörbiger, Anneliese Uhlig, Jita Benkhoff, Lucie Höflich.; Ein sensationeller Zirkusspitzenfilm. Aus dem Artistenmilieu, spannend und atemraubend. Mit Attila Hörbiger, Albert Matterstock und ihrer Partnerin Annelies Uhlig, die berühmte Trapeznummer darstellend.; spannender Großfilm aus dem Artistenleben Attila Hörbiger, Albert Matterstock, Anneliese Uhlig.; Ein spannender Film aus d. Artistenleben; Attila Hörbiger, Albert Matterstock, Annelies Uhlig, Fita Benkhoff.
Nagana; Nadana, přízrak divočiny; Nagana, přízrak divočiny, velkofilm
T. Birellová, M. Douglas; Přízrak divočiny, napínavé drama z tropů; Velkofilm z tropických končin
Dracula
Štvanci Sibiře (Spiklenci), Flucht in den Zirkus, Die
Hlavní představitel: Vladimír Gajdarov.; Napínavé drama z ruského života. V hlavních úlohách: Marcella Albani a Vladimír Gajdarov. Ein russisches Drama mit (Gesangseinigen?)
Dynamit, Conrad Nagel a K. Johnson.; Uchvacující a napínavé drama manželského trojúhelníku, odehrávající se 1000 m pod zemí. V hlavní úloze Kay Johnsonová, Konrád Nagel.
Vesnický lékař, Landarzt, Der; Landarzt, Der (In der Umarmung des Todes)
gemutvolle Drama; Spannendes Drama
(V objetí smrti.) Napínavé drama o 8 jednáních. V hlavní úloze Rudolf Schildkrauf. das gemutvolle Drama mit Rudolf Schildkraut in der Hauprolle.; Spannendes Drama in 8 Akten. In der Hauptrolle Rudolf Schildkraut.
Muž přes palubu, Einer zu viel an Bord
napínavý film; Sensationsfilm
L. Baarová, H. Schönhals; L. Baarová, Schönhals; L. Baarová, Al. Schönhals; L. Baarová; 132873; 77926 Albrecht Schönhals, Lida Baarova in Sensationsfilm:; Lida Baarova, Albert Schönhals in dem sensationellen Großfilm; Nach dem spannenden Roman von Fred Andreas. Eine äußerst spannende Handlung aus dem Seemannsleben. Herrliche Szenerien. Albrecht Schönhals, bekannt aus Mazurka, Lida Baar, Grete Weiser und Willi Bürgel in den Hauptrollen.
Půlnoční hlídka, Tom Mix.; Buck Jones, muž ocelových pěstí a zlatého srdce. Buck Jones, neochvějný pronásledovatel bezpráví, vytvořil novou skvělou úlohu v sensačním Foxově filmu. Šíleně odvážný zápas s tlupou záhadných banditů na »čáře smrti« udržuje vás od první do poslední scény v bezdechém napětí.; Buck Jones. Sensační a napínavé drama o 5 dílech.
Bezcitný hrůzovládce; Děti džungle, Neobyčejně napínavé drama. Hlavní představitelé: Alice Bradyová, Edward Langford a Montagu Love. Román dívky z jihomořských ostrovů, uchvácené a přece nepřemožené krutým násilníkem.
Mezi kejklíři a bestiemi, Neobyčejně napínavé drama. Šestiaktový film tento je plný úžasných příhod a nádherných cirkusových výjevů akrobatických. A neschází také ani jisté dávky dobrodružnosti.
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno