Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
dobrodružné drama
 
Film
Býčí oko aneb Zákon prérie II, 1917
Býčí oko anebo Zákon prérie I, 1917
Býčí oko anebo Zákon prérie III, 1917
Bandit Gentleman; Gentleman bandit, 1916
Peer Gynt, 1934
Muž z Aranu, 1934
Bouřlivák; Bouřlivák aneb Moderní mušketýr; Sturmvogel, 1917
Panenský ráj, 1921
Zákon prerie
 
Number
Životní tajemství, dobrodružné drama v hlavní úloze René Chrésté
Ukradený diamant I, První epocha nejnovějšího amer. seriového filmu. Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.
Ukradený diamant II, dobrodružný román
Druhá epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Velký dobrodružný román v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích v pěti epochách.
Naulakha, Dobrodružné drama v 6 jednáních. Film ze zlaté serie Pathé Fréres.; Vynikající Pathéův film dle slavného románu od r. Kipplinga.
Ukradený diamant III, dobrodružný román
Třetí epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Velký dobrodružný román o pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích ve pěti epochách.
Hands up! II.; Ruce vzhůru II.; Hands-up II., Druhá epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Velké dobrodružné drama o 25 dějstvích ve třech epochách, dle románu "Nevěsta slunce", napsal Henry de Brisay. V hlavní roli miss Ruth Rollandová
Ukradený diamant IV, dobrodružný román
Čtvrtá epocha seriového amerického filmu. Velký dobrodružný román v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích v pěti epochách.
Hands up III; Ruce vzhůru! III, seriový film
Třetí a poslední epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Velké dobrodružné drama o 25 dějstvích ve třech epochách, dle románu "Nevěsta slunce", napsal Henry de Brisay. V hlavn roli miss Ruth Rollandová; 3. díl. Velký americký seriový film. Dobrodružný román o 25 jednáních.
Býčí oko anebo Zákon prérie I; Zákon prerie neb Býčí oko I, sensační film
I. epocha sensačního amerického filmu. Dobrodružné drama o 34 dílech ve třech epochách.V hlavní úloze Eddy Polo.; 1. epocha amerického veledíla.
Býčí oko aneb Zákon prérie II; Zákon prerie neb Býčí oko II, sensační film
II. epocha sensačního amerického filmu. Dobrodružné drama o 32 dílech ve třech epochách. V hlavní úloze Eddy Polo.; II. epocha sensačního amer. filmu. Dobrodružné drama o 34 dílech ve třech epochách. V hlavní úloze EDDY POLO.; II. díl. V hlavní úloze EDI POLO.
Ruce vzhůru! I.; Hands up! I.; Hands-Up! I.; Hands-up I., Hands up! (Sonnenbraut.)
První epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Grosser amerikanischen Serienfilm.
Ukradený diamant V, dobrodružný román
Pátá (poslední) epocha. Velký dobrodružný román v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Pátá (poslední) epocha. Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích ve pěti epochách. - V hlavní úloze Pearl Whiteová.
Liberty I, dobrodružná hra
I. epocha velkého amerického dobrodružného drama, v hlavní roli Eddy Polo.; Eddy Polo, hrdina z "Býčího oka" je opět v Brně! První epocha velké americké dobrodružné hry. Tři epochy, v hlavních rolích Mary Wolcampová a Eddy Polo.; EDDY POLO, hrdina z "Býčího oka" je opět v Brně! První epocha velké americké dobrodružné hry. Tři epochy, v hlavních rolích Mary Walkampová a EDDY POLO.
Tři tance Mary Wilfordové, Exclusivní dobrodružné drama o 6 dějstvích.
Davič světa, sensační drama; detektivní drama
Sensační drama o 5 dějstvích. V hlavních úlohách Max Landa a Hany Weise.; Dobrodružné drama.; Detektivní drama. V hlavní úloze Max Landa a Hanni Weisse.
Vražda v hotelu Splendid, Dobrodružné drama o 5 dějstvích. V hlavní úloze Sherlock Holmes.
Rudá skvrna I; Červené znamení I, serie záhadných dobrodružství
První díl velké serie záhadných dobrodružství "Rudá skvrna" podle románu Mořice Leblanka. Hraje krásná američanka Ruth Rolandová.; První díl velkolepého amerického dobrodružného dramatu s Ruth Rolandovou.
Červené znamení II, Druhý díl dobrodružného amerického dramatu.
Galejník I, První díl. Velké dobrodružné drama o dvou epochách podle románu Honoré de Balzaca. Po konfiskaci censurou propuštěno.
Galejník II, Druhý (závěrečný) díl. Velké dobrodružné drama o dvou epochách podle románu Honoré de Balzaca. Po konfiskaci censurou propuštěno.
Bandit Gentleman; Gentleman bandit, Z Douglas Fairbanks.; Dobrodružné drama. - V hlavní úloze Douglas Fairbanks.
Král Paříže I., Dobrodružné drama o dvou dílech podle slavného románu GEORGESA OHNETA.; Vel. dobr. film o 5 jedn.; V hlavní úloze Bruno Kastner.
Záhadný dvojenec, Velké dobrodružné drama ital. produkce.
Hands-up IV., Dobrodružné drama o 25 dílech. IV. epocha.
Černý mistr, dobrodružné drama v 5 jedn.
Zákon prerie, Dobrodružné drama o 6 jedn.
President Barrada; President Barada, Titulní roli hraje M. Böhnel, známý představitel konsula Madsena z Vládkyně světa, a také řada jiných známých herců z tohoto seriového filmu tu hraje. Hlavní dvě ženské role hraje Magda Madelaine a Leop. Konstantinová. Barrada je silný muž, bojující v pomyslné části Ameriky o moc a lásku dvou žen, které zase bojují o jeho lásku. Nakonec Barrada klesá, lid pozdě spěchá ho zachránit. Jakkoli je demokracie a postava presidenta Barrada příliš exotická pro evropské nazírání, spočívá cena tohoto filmu v představiteli hlavní role, v technickém ovládnutí děje i mas, jež ke konci vystupují, v režii účinné i v čistém předvedení snímků.; Velké sensační drama s obrem Mich. Lohnem v hlavní úloze.; Největší dobrodružné drama s Michaelem Lohnem.; Největší dobrodružný film této sezony.
Dům hrůzy, Dobrodružné drama o 5 jednáních. V hlavní úloze sl. Madis.
V cizích stopách, Dobrodružné drama o 5 jednáních. V hlavní úloze sl. Madis.
Lodě a lidé, Velké dobrodružné drama.
Mořský vlk, Dílo úchvatné lásky a mužné hrdinnosti: MOŘSKÝ VLK. Dobrodružné drama ze života námořníků, podle známého románu amerického spisovatele Jacka Londona. Bylo censurou právě propuštěno.; (Dle J. Londona.) M. Sills.; N. Sils.; MILTON SILLS - v úloze VLKA LARSENA.; Angl. řeč.; 161738
Dobrodruhův konec, Abenteurers Ende, Des
Dobrodružné drama o 5 jedn. Abenteuer-Drama 5 Akt.
Robin Zbojník, monumentální historické drama
Reprisa nejkrásnějšího filmu letošní sezony z produkce »Silné Čtyřky«. Dobrodružné drama o 2 epochách, v hlavní roli Douglas Fairbanks, nejoblíbenější umělec celého světa.; Robin zbojník v hlavní úloze s Douglasem Fairbanksem.; Dobrodružné drama o 2 epochách, v hlavní roli Douglas Fairbanks, nejoblíbenější umělec celého světa.; Monumentální historické drama o 12 jednáních. V hlavní úloze Douglas Fairbanks.; Faierbanks.
Černý pirát, schwarze Pirat, Der
Sensationsdrama; Naturkoloritfilm; sensační drama
Premiéra skvělé novinky amer. společnosti »Paramount Pictures«. Velké dobrodružné drama z prvních dob kolonisace Ameriky, kdy do panenských krajů se stěhovali osadníci, jimž anglická vláda dodávala všelijaké dobrodružné dívky jako ženy.; Drama z dob Jakuba I., krále anglického.; Douglas Fairbanks.; sensační drama o 8 jednáních.
Phroso, Phroso
Dobrodružné drama o 2 epochách. Abenteuerfilm in 2 Epochen.
Boj novinářů (Sensace), Dobrodružné drama líčící pohotovost amerických žurnalistů a přinášející řadu velice napínavých a sensačních výkonů.
Zlatý déšť, Goldregen, Der.
Napínavé dobrodružné drama.; Sensační dobrodružné drama. Sensationsabenteuerdrama.
Ostrov věčného mlčení; Ostrov věčného ticha, Dobrodužné drama o 5 jednáních. Prvotní provozování. Nejlepší herec světa. Tak ocenily pařížské listy známého ruského tragéda Alexandra Možuchina po předvedení grandiosního filmu Justičná omyl. Možuchin hraje v tomto nádherném filmu velmi obtížnou a rozsáhlou hlavní úlohu, která poskytuje mu příležitost využitkovat všechny složky jeho bohatého a všestranného talentu. Jeho výkon nadchl pařížské kritiky i obecenstvo tak, že jednomyslně uznali jej za největšího filmového herce světa.
Panenský ráj, jungfräuliche Paradies, Das
Dnes až do čtvrtka Panenský ráj. Dobrodružné drama v osmi jednáních. V hlavní úloze Pearl White.; V hlavní úloze PEARL WITHE. In der Hauptrolle Pearl White.
Londýn v plamenech, monumentální dílo
První světové monumentální dílo Londýn v plamenech (V katakombách katedrály.) V úplně v přírodních barvách.; První a jediný film v přírodních barvách. Dobrodružné drama o 8 dílech.; První dobrodružný velkofilm, fotografovaný v přírodních barvách. Jedinečná novinka svého druhu.; První dobrodružný velkofilm, fotografovaný v přírodních barvách, provedený v Americe použitím prismatu, nákladem 5,000,000 dolarů. V hlavní úloze proslulá anglická umělkyně Lady Diana Manners.; Epochální pokrok v kinotechnice. - První monument. dílo v úplně přírodních barvách. Dobrodružné drama o 8 dílech,. - V hlavní úloze dcera anglického vévody, proslulá umělkyně, Lady Diana Manners.
Půlnoční světlo, Licht um Mitternacht, Das
Dobrodružné drama s Mary Pickfordovou v hlavní úloze. Mit Mary Pikford
Čestný muž, Dobrodružné drama odehrávající se v jižní Africe mezi podloudníky s diamanty. Kromě rušného děje, vzácné krajinné snímky, diamantové doly, pštrosí farma, plantáže cukrové třtiny apod. V hlavní roli sympatický Robert Warwick.
Plachetník smrti, Todessegler, Der
Sensační dobrodružné drama Sensationell Abenteuerdrama
Vor smrti; Vor mrtvých, Floss der Toten
...napínavé dobrodružné drama. V hlavní úloze Egeda Nissen a Otto Gebühr. Obdivuhodné jsou volné snímky na rozbouřeném moři, které jsou provedeny herci s jistým pohrdáním smrtí. Grosser Sensationsfilm
Volání divočiny, Ruf der Wildnis, Der
Dobrodružné drama. Abenteuerdrama
Zlaté údolí, Goldene Tal, Das
Dobrodružné drama ze země zlata o 7 dílech podle románu J. Olivera Curwooda; Drama o 7 jednáních.; Nell Shipmanová se svými zvířaty ve filmu Zlaté údolí. Krásný děj o 7 dílech ze života zlatokopů na Aljašce. Úchvatná scenerie, zasněžené pláně, sněhová bouře. Nell Shipmann mit ihren Tieren in Film Das Goldene Tal. Herrl. Bild aus dem Leben der Goldgräber in Alaska. Schöne Senz. Schneezewitter, verschn. Landschaften.
Richard Lví srdce, historický obraz
Poslední novinka Silné Čtyřky (United Artists). Dobrodružné drama z dob křižáckých válek. Dějově souvisí tento skvěle vypravený historický obraz s Fairbanksovým filmem Robin Zbojník. V hlavní úloze Walace Beery, jenž již v Robinu hrál mistrně hrdinného krále Richarda.; V hlavní úloze Valace Beery.
Ve spárech velkoměsta, velkofilm
Dobrodružné drama plné sensací.; Velkofilm, který byl americkým tiskem zvláště vychvalován. Dobrodružné drama plné sensací. Strhující boj s únosci, krkolomné pronásledování v letadle, boj s podloudníky, zuřící zápas v hořící lesní chýši a neblahý osud podvedené ženy - vše to udržuje diváka v napětí až do konce.
Tragická noc; Tragická noc lásky, Tragödie einer Liebesnacht
Dobrodružné drama bouřlivé noci. Roman einer Liebe in 7 Akten. In der Hauptrolle Dary Holm und Jack Mylong.
Tom Mix: Muž se zlatýma očima, TOM MIX: Söhne der Wildniss (Der Mann mit den Goldaugen)
Dobrodružné drama z divokého západu v 6 dílech, líčící život na pustých pláních kalifornských. Sensationelles Abenteuerdrama aus dem wilden Westen in 6 Akten, schildert das Leben auf den kalifornischen Steppen.
Démantová královna, Dobrodružné drama o 2 epochách. V hlavní úloze nejkrásnější americká herečka Ellen Sedvicková.
Atlas, (tajemství zámku San Mario). Dobrodružné drama o 10 dějstvích, dvouhodinové představení.
Potápěč z Dorcasu, Taucher von Dorkas, Der
Napínavé drama o 5 jednáních.; Dobrodružné drama ze života potápěče.
Ženy z ostrovů, Inselweiber
Dobrodružné drama z jižních moří s proslulou Corinne Griffithovou. Nádherné snímky a především nejnovější dámské toalety. mit Corinne Griffith
Císařství diamantů, Dobrodružné drama o 5 dílech s Leonem Mathotem.
Proti přesile, Dobrodružné drama, v hlavní úloze Eddy Polo.
V říši temnoty, Dobrodružné drama v 6 jednáních.
Tajemná závěť, Sehráno herci z filmu Čtyři ďábli.
Luštění záhady, Rätsels Lösung, Des
drama
Dobrodružné drama o 5 dílech.
Tajemství zámku Dommartini; Tajemství zámku Domartini, Geheimnisse des Schlosses Dommartini
drama
Dobrodružné drama o 6 dílech s Vilémem Klíčem a Lianou Haidovou v hlavních úlohách.; Drama o 5 jednáních. In de Hauptrolle Wilh. Klitsch und Lione Haid
Krotitel býků (král pastevců), Dobrodružné drama ze života pastevců o 7 dílech.
Dobytá pevnost, Dobrodr. drama.
Tarsanův návrat do džunglí; Tarzanův návrat do džunglí, Dobrodružné drama o 7 jednáních.; Nové vydání velkého dobrodružného filmu. V hlavní úloze Elmo Lincoln.
Hra o život, Spiel ums Leben, Das
Abenteuerdrama; sensační román
Sensační román z pralesů amerických. Děj od epochy k epoše stále napínavější. Ve filmu zachycena zvířena dálného západu.; Velké dobrodružné drama. Abenteuerdrama. In der Hauptrolle Anne Luther und Charles Hutchinson.
Hra o život III., dobrodružný film
Velký dobrodružný amer. film o 4 epochách, ve Francii hrán již ve více než 600 biografech.; Veliký dobrodruž. amer. román o 4 epochách, v hl. úloze Charles Hutchinson, král akrobatů.; Velké dobrodružné drama.
Útěk Afričana, orientální drama
Orientální dobr. drama o 6 dílech.
Dravci zlata, Dobrodružné drama o 7 jedn.
Bouřlivák, Podařený kousek v 5 dílech, ve kterém Douglas Fairbanks naše ctěné obecenstvo zase jednou rozveselí.; Dobrodružné drama s Fairbanksem.
Rokle smrti, Todesschlucht, Der
Dobrodružné drama o 6 dílech. - V hlavní úloze Harry Piel. Abenteuerliches Drama in 6 Abteilungen. In der Hauptrolle Luciano Albertini.
Kníže hor, Fürst der Berge, Der
romantické dobrodružství
Film tento lze právem označiti za zlatý hřeb letošní produkce. A řekneme-li, že hlavní úlohu hraje v něm H a r r y P i e l, jehož úžasné výkony sleduje divák od začátku do konce se zatajeným dechem, pak je to pro tento film nejlepším doporučením. Nádherné snímky, úchvatné přírodní scenerie.; Rom. dobr. o 7 jedn.; Dobrodružné drama o 6 jednáních. In der Hauptrolle Hary Piel.
Chrám posvátných dravců I., hl. Hass I., Der.
sensační film
Sensační film tento jest velkolepé dílo, jenž svou dobrodružností a dějem, dále scénami mezi tygry, lvy a divokými opicemi vzbudí ojedinělý zájem. I. Epoche
Lovec lidí, Dobrodružné drama o 6 dílech. V hlavní úloze známý akrobat Carlo Aldini.
Neznámý kavalír, Dobrodružné drama z divokého západu. V hlavní úloze Ken Maynard.
Chodba smrti pařížských katakomb, detektivní drama
Dobrodružné detektivní drama podle románu ARTURA BERNEDA. V hlavní úloze RENÉ NAVARRE.
Madame X, Madame X
Dobrodr. drama s osvob. války otroků. Jih proti severu. Abenteuer aus dem Sklavenbefreiungskrieg "Süden gegen Norden".
Surcouf, lev oceánu, Surcouf, der Löwe des Ozeans
Gigantischer Abenteuerfilm
Dobrodr. drama.; Gigantický velkofilm. Tento nádherný obraz, který nám vypravuje o bezpříkladných hrdinstvích kapitána Surcoufa, byl poctěn cenou franc. ministerstva krásných umění a řadí se mezi nejkrásnější filmy poslední doby. Hlavní roli kapitána Surcoufa vytvořil Jean Angelo, známý z filmu >Atlantis<. Gigantischer Abenteuerfilm aus der Zeit Napoleons I. in 10 Abteilungen.
Pašeráci, dobrodružná komedie
Dobrodruž. drama.; Dobrodružná komedie odehrávající se v pustinách států Arizony a Mexika, která sklízí v amerických kinech obrovský úspěch. Půvabná dívka, jsouc zapletena do pochybných piklů mexických dobrodruhů a amerických podloudníků, prožívá strašné chvíle úzkosti a zoufalství, než se její nepokažené a rozmarné líbeznosti podaří zdolat všechna jí hrozící nebezpečí. V hlavní úloze sličná Marion Daviesová.
Fakir mstitelem, Dobrodruž drama.
Hra o život I., dobrodružný film
Velký dobrodružný amer. film o 4 epochách, ve Francii hrán již ve více než 600 biografech.; Velké dobrodružné drama.
Dáma s černou maskou; Lady Zorro; Lady Robinhood, Nádherný snímek. (Dáma s černou maskou.) Velké dobrodružné drama o 6 dílech. V hlavní úloze: Evelyna Brentová.; Sensační novinka s krásnou Evelyn Brentovou v titulní úloze.; Americký dobrodružný román.
Závěť zlatokopova, Tom Mix.; Tom Mix, nejodvážnější cowboy světa a nepřekonatelný jezdec se svým nerozlučným druhem, vraníkem Tonym, hraje hlavní úlohu v sensačním Foxfilmu: Závěť zlatokopova (Ohnivý déšť.) Dobrodružné drama z malebného amerického státu Arizona.; TOM MIX, nejodvážnější cowboy světa a nepřekonatelný jezdec se svým nerozlučným druhem, vraníkem Tonym, hraje hlavní úlohu v sensačním Fox-filmu. (Ohnivý déšť).
Král ulice, König der Strasse, Der
Velkofilm "United Artists" ("Silné Čtyřky"): Dobrodružné drama o 10 dějstvích podle románu Mc Cartyho: "Kdybych byl králem..." V hlavních úlohách: John Barrymore a Conrad Veidt (jeho první vystoupení v Americe.) Tento nádherný film, který si do velkolepé výpravy nezadá se "Zvoníkem u Matky Boží" a jenž hýří dobrodružstvími nejlepšího stylu Fairbanksova - jest událostí této sezony.; John Barrymore, Conrad Veidt ve velkofilmu Silné Čtyřky. Drama dobrodruha Francois Villona z doby krále Ludvíka XI. francouzského. Film velkého slohu, skvělá výprava, obrovské davové scény, nový Robin Zbojník. In der Hauptrolle Konrad Veidt, John Barrymore.
Železné nervy, Eiserne Nerven
Sensation-Abenteuerfilm
Obrovská sensace. Dobrodružné drama ve dvou epochách.; Obrovská sensace! Dobrodružný příběh ze zasněžených krajů Aljašky a pralesů Kanady. V hlavních úlohách akrobat Malcolm Mac Gregor, L. Lorraineová a vlčák "Roland", úspěšný soupeř Rin-Tin-Tinův. Ein riesigen Sensations-Abenteuerfilm.
Fešák oficír, Douglas Fairbanks ve španělském dobrodružném dramatu.
Černý orel, velký dobrodružný film
R. Valentino.; Rudolfo Valentino - Vilma Banky v jejich nejlepším filmu. Dobrodružné drama z ruského života.; Exklusivní film >Silné čtyřky<. Dobrodružný život kozáckého důstojníka revolucionáře a zbojníka, který se odvážil odmítnouti milostné návrhy carevny Kateřiny. V hlavní roli nejparádnější představitel >milovníků< Rudolf Valentino.; Nezapomenutelný ideál všech ženských srdcí Rudolf Valentino ve svém nejskvělejším - ba přímo klasickém výkonu. Velký dobrodružný film z dob láskychtivé carevny Kateřiny. Partnerkou Valentinovou je světoznámá kráska Vilma Banky.
V poutech divošky, Hood Gibon.; Hoop Gibson.; Sensační a dobrodružné drama. V hlavní úloze Hoot Gibson.
Žena na bankovce, Dobrodružné drama ze života policejního komisaře. Záhadná historie falešných tisícovek. V hlavních úlohách: Iris Arlenová - Anita Dorisová - Jean Bradin - Igo Sym.
Ostrov nezvěstných, (Zuzane Christyová); Dobrodružné drama ze života námořníků. V hlavních úlohách: Suzane Christyová, Jean Murat.
Ve spárech černého pekla, Dobrodružné drama z nejtemnější Afriky. Dorothy Revierová - Jack Holt.
Syn rozběsněné noci; Ničemova past, Velké dobrodružné drama. V hlavních úlohách W. C. Charleton a Anna Nilsonová.
Poslední hranice, velkofilm
WILLIAM BOYD, jejž jste obdivovali v "Plavcích na Volze" a v "Dvou arabských kavalířích" znovu se Vám představí ve velkofilmu. Dobrodružné drama z doby bojů bělochů s Indiány. - Velkolepá výprava! - 1500 indiánů kmene Navajo! - Ohromná stáda divokých buvolů! - Překrásné přírodní scenerie!!
Noční dobrodružství v Singapore; Noční dobrodružství v Singapore. (Děvče z polosvěta.), Velkofilm Zlaté serie produkce First National. Dobrodužné drama z exotického ovzduší. V hlavních úlohách Doris Kenyová a Lloyd Hughes. ‒ Sensace za sensací. Obrovská námořní katastrofa parníku ‒ boj s leopardem o záchranný člun ‒ obtíže vyvíjející se lásky padlé dívky k mladému muži.
Strašidelná farma; Tajemství zlatodolu, Dobrodružný film z divokého západu
Hoot Gibson.; Dobrodružné drama s divokého západu. V hlavní úloze: Nejsympatičtější cowboy ‒ nejsmělejší jezdec Ameriky Hoot Gibson.; Dobrodružný film z Divokého západu s Hoot Gibsonem v hlavní úloze.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno