Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
dobrodružný román
 
Film
Císař chudých, 1922
Záhadný Jockey
 
Number
Ukradený diamant II, dobrodružné drama
Druhá epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Velký dobrodružný román v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích v pěti epochách.
Ukradený diamant III, dobrodružné drama
Třetí epocha nejnovějšího amerického seriového filmu. Velký dobrodružný román o pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích ve pěti epochách.
Ukradený diamant IV, dobrodružné drama
Čtvrtá epocha seriového amerického filmu. Velký dobrodružný román v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích v pěti epochách.
Býčí oko anebo Zákon prérie III; Zákon prerie III; Býčí oko III, Třetí a poslední epocha sensačního amer. filmu; Třetí a poslední epocha sensačního ameriského filmu. Dobrodužný román z divokého západu o 32 dějstvích ve třech epochách. V hlavní roli Eddy Polo.; Dobrodružné drama o 34 dílech ve 3 epochách. V hlavní úloze Eddy Polo.
Hvězda Jihu; Hvězda jihu, Dobrodružný román dle stejnojmenného díla Jules Vernea.; Známý Verneův román, u něhož jako studenti vzdychalli jsme touhou, abychom mohli prožíti taková dobrodružství jako jeho hrdinové.; Verneovy romány, po jichž četbě jsme jak děti toužili a jež pro svou bohatou fantasii vyhledává dále i dnešní mládež, uvídí na filmovou scénu francouzská filmová společnost Jules Verne, nešetříc nákladu na skvělou výpravu. "Hvězda jihu", filmová v Africe na diamantových polích mezi černošskými kmeny a dravou zvěří horských končin.
Ukradený diamant V, dobrodružné drama
Pátá (poslední) epocha. Velký dobrodružný román v pěti epochách. V hlavní úloze Pearl Whiteová.; Pátá (poslední) epocha. Velké dobrodružné drama o 30 dějstvích ve pěti epochách. - V hlavní úloze Pearl Whiteová.
Záhadná loď I; The mystery ship I, I. epocha filmu. Nejnovější americký dobrodružný román o 4 epochách.; První epocha filmu. Nejnovější americký dobrodružný román o 4 epochách a 36 dílech.
Záhadná loď II; The mystery ship II, Druhá epocha. Nejnovější americký dobrodružný román o čtyřech epochách a 36 dílech.
Záhadná loď III; The mystery ship III, Třetí epocha. Nejnovější americký dobrodružný román o 4 epochách a 36 dílech.
Záhadná loď IV; The mystery ship IV, Čtvrtá (poslední) epocha. Amer. dobrodružný román o 4 epochách a 36 dílech.; Nejnovější americký dobrodružný román o 4 epochách a 36 dílech.
Kdo je číslo jedna? II. Divy moře a j.; Who is number one? II; Kdo je číslo 1? II, Druhá epocha amer. dobrodružného románu. Novinka hraná poprvé v Československu.; Amer. dobrodružná serial o 4 epochách a 30 dílech, líčící řádění tajné společnosti T. T. T. Vrchol, kterého amer. kinematografie v tomto oboru dosáhla.
Kdo je číslo jedna? III; Who is number one? III; Kdo je číslo 1? III, Třetí epocha amerického dobrodružného románu. Novinka hraná poprvé v Československu.; Amer. dobrodružná serial o 4 epochách a 30 dílech, líčící řádění tajné společnosti T. T. T. Vrchol, kterého amer. kinematografie v tomto oboru dosáhla.
Kdo je číslo jedna? IV; Who is number one? IV, Čtvrtá (poslední) epocha amerického dobrodružného románu. Novinka hraná poprvé v Českolovensku.
Sumurum, Velkolepý dobrodružný román z haremu. V hlavní úloze Pola Negri. Mistrovské dílo kinematografie, obrovský úspěch na celém světě.
Šedá příšera I., sensační film
(The Gray Ghost.) První epocha amerického dobrodruž. románu o 3 epochách. V hlavní úloze: EDDY POLO.; sens. film
Šedá příšera II., (The Gray Ghost.) Druhá epocha amerického dobrodruž. románu o 3 epochách. V hlavní úloze: EDDY POLO.
Šedá příšera III., (The Gray Ghost.) Třetí (poslední) epocha amerického dobrodruž. románu o 3 epochách. V hlavní úloze: EDDY POLO.
Chytrý Tomy; Chytrý Tony, Nejlepší film s Tom Mixem, nástupcem Eddy Pola. Dobrodružný román z divokého západu. Nádherné scenerie arizonských hor střídají se s nápínavým a současně roztomilým dějem.; Chytrý Tony s Tomem Mixem.
Krev a písek, Sand und Blut
Poslední sensace Nového Yorku a ostatních velkoměst: Krev a písek. (Blood and sand.) Dobrodružný román ze života španělského zápasníka s býky. Nádherné obrazy ze Sevilly a z Madridu, původní snímky býčích zápasů. Velmi poutavý děj. V hlavní úloze známý krasavec Rodolpho Valentino.; R. Valentino.
Lupič gentleman I, Dobrodružný román z anglického života o 5 dějstvích.
Lupič gentleman II, II. Díl. Dobrodružný román z anglic. života o 5 dějstvích.
Jak satana přešel smích
Císař chudých I.; Císař chudých I. Chudý milionář, velkolepý film
I. epocha dobrodružného románu >Císař chudých<, v hlavní úloze známý představitel hraběte Monte Christa, Leon Mathot.; I. epocha velkolepého filmu [...] s miláčkem obecenstva Leonem Mathotem, známým představitelem hraběte Monta Christa.; I. EPOCHA. 1. kapitola: Chudý milionář.
Jim Jafiries (Syn ulice), americký dobrodružný román. V hlavní úloze S. Petrovič známý z fimu Kníže psanec.
Žlutý trojúhleník I., Dobrodružný román o 3 epochách.
Žlutý trojúhleník II., Dobrodružný román o 3 epochách.
Žlutý trojúhleník III., Dobrodružný román o 3 epochách.
Amore rossi (Žhavá láska.); Žhavá láska (Amore rossi.); Amore Rosso (Žhavá láska), Nejlepší italský snímek, vyznamenaný první cenou. Dobrodružný román z víru života španělského.; Nejlepší italský snímek, vyznamenaný první cenou. Dobrodružný román z víru života španělského. Nezkrotná plamenná láska, jaké je schopna jen jižní krev, temperamentní lidové obyčeje a zábavy v Madridu, tvoří předmět této poutavé historie.; Drama žhavé lásky a vášně o 7 jednáních.
Pomsta (When a man sees red.); Zločin kapitána Suttona aneb Pomsta, Rache
William Farnum, velikán mezi americkými herci ve filmu Pomsta. (When a man sees red.) Dobrodružný román z námořnického života.; William Farnum, velikán mezi americkými herci ve filmu Pomsta. (When a man sees red.) Dobrodružný román z námořnického života. Bratr počestné dívky, kterou chlípník zavleče na loď, tam ji znásilní a pak hanebně opustí, pomstí hrozným způsobem.; Dobrodružné drama ze života námořníků o 7 dílech. V hlavní úloze William Farnum.
Nobody (Tajemství sedmi prstenů), Dobrodružný román o 7 dílech.
Judex I, René Cresté.
Světoběžníkem z lásky, Dobrodružný román o 11 dějstvích.
Démantová královna, Dobrodružný román obchodníka démanty. V hlavní úloze Eileen Sedgwicková.
Záhadný Jockey, sensační drama
Dobrodružný román ze sportovního ovzduší a vyvrcholující ve skutečné stážce vlaků. Žádný filmový trik.; Sensační drama ze sportovního ovzduší o 8 dílech.
Srdce ve vyhnanství (Ráj), Herzen im Exil
drama
Dobrodružný román od S. Philipa Gibbse. Betty Balfourová - Alexandre D'Arey.; V hlavních úlohách BETTY BALFOUROVÁ a ALEXANDRE D'ARCY.
Hodina zapomnění; Hodina opojení, velkofilm
(Pola Negri); Paramountfilm! POLA NEGRI v nejnovějším velkofilmu [...]. Dobrodružný román od Syd Howarda.
Záhadné děvče z Chicaga, V hlavních úlohách: Myrna Loy - Conrad Nagel.
Policejní náčelník Tagějev, Polizeimeister Tagějew/ Polizeimeister Tagjejev
podle románu Gabriely Zápolské.; Událost z carského Ruska podle motivů románu Gabriely Zápolské.; Velký dobrodružný román Neyová - B. Samborski.; Boguslav Samborski - Nora Ney. Podle románu Gabriely Zápolské. 120052
Dům bez mužů, Ossi Oswald.; Veselohra! Dobrodružný román čtyř děvčátek. Ossi Oswaldová. Livio Pavanelli a J. Brausewetter.
Korsár Pietro, Dobrodružný román o 6 dílech.; Dobrodružný román.
V roklinách amerického západu, Dobrodružný román o 5 dílech. V hlavní úloze Fred Thomson.
Moderní Rinaldo Rinaldini, (Lupičem vlastních šperků.) Dobrodružný román odvážného lupiče a smělého markýze. - V hlavní úloze Luciano Albertini.
Poklad na dně mořském, Silberschatz auf dem Meeresgrund, Der; Schatz am Meeresgrund, Der
Abenteuerdrama
Fox-film. Zápas o život a na smrt! Velkolepý dobrodružný filmový román. V hlavní úloze: G. O. BRIEN.
Černé stíny, Noah Berry.; Dobrodružný román ze země boha Molunga! V hl. úloze známý představitel sensace NOAH BERRY.
Poslední vlkodlak; Vyznavači slunce, Velký dobrodružný román od dra Vyskočila.; Filmový klenot české produkce dle románu dr O. M. Vyskočila. Dobrodružství o 7 dílech.
Noční ptáci, Nachtvögel
výpravné drama
Gloria Swansonová.; Velké výpravné drama o 7 dílech. V hlavní úloze oblíbená Gloria Swansonová.; Z produkce Paramount s oblíbenou hvězdou Glorií Swansonovou. Dobrodružný román ze života nezkušené. Abenteuerroman einer Unerfahrenen.
Dick Turpin ‒ galantní bandita; Dick Turpin, galantní bandita, Foxfilm. Velký výpravný a dobrodružný román o 7 dílech. V hlavní úloze Tom Mix.
Tajemství ložnice Mme. Pompadour; Tajemství ložnice Mdme Pompadour; Tajemství ložnice madam Pompadour; Tajemství ložnice Madame Pompadour. (Fanfan, králův kavalír.), výpravný film
Monumentální veledílo fr. superbrod. Pathé Cinéma dle románu Petra Gillesa o 2 epochách ‒ 20 dějstvích.; Velký francouzský výpravný film. Nádherně kolorované scény.; Velkolepý dobrodružný román podle Petra Gilesa s nezapomenutelným d´Artagnanem (Aime Simon Girad) v hlavní úloze, o 2 epochách.; Velkolepý dobrodružný román podle Petra Gilesa s nezapomenutelným d´Artagnanem (Aime Simon Girard) v hlavní úloze, o 2 epochách.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno