Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Žánr
detektivka
 
Film
Malajská krčma aneb Zločin na lodi, 1924
 
Číslo
Šedá straka, kriminalistický román
Kriminalistický román z nížin velkoměsta. V hlavní úloze slavný detektiv Stuart Webbs.; Detektivka o 6 dílech.
Vyděrači, Detektivka o 6 jednáních.
Pancéřová schránka č. 13, Znamenitá detektivka.
Tajemná pečeť, Na Sicilii, žhavém klenotě Středozemního moře panuje barbarský zvyk - vendetta - krevní msta. Toť podklad tohoto nadmíru poutavého detektivního děje, který pokračuje a končí v soudobé Americe.
Fairbanks banditou, Detektivka s překážkami.
Stopa do temna, Detektivka o 6 jedn.
Noc loupežníků, Detektivka o 6 jednáních.
Vězení na dně mořském, sensační dobrodružné drama
v hlavní úloze Harry Peel; Sensační dobrodružné drama o 6 dílech, v hlavní úloze Harry Piel.; Středem napínavého děje světoznámý Harry Piel.; V hl. úl. Starzy Viel.; Detektivka o 6 dílech.
Záhadný netopýr (The Bat), dobrodružný sensační film
Nový typ detektivních námětů - vynikající dílo >Silné Čtyřky< (United Artists). Skvěle fotografovaná detektivka o deseti dílech, která dovede udržet diváka do posledního obrazu v nepřetržitém napětí.; Nový typ detektivních námětů - vynikající dílo Silné Čtyřky (United Artists). Skvěle fotografovaná detektivka o 10 dílech, která dovede udržet diváka do posledního obrazu v nepřetržitém napětí.; Dobrodr. sens. film o 9 dějstv., v hlav. úl. Jack Pickford.
Proces Mary Baringové, Německy mluvená detektivka (s českým překladem). Zvukový film podle románu >Sir John zasahuje< od Clemense Dane s Olgou Čechovou, Alfredem Abelem, E. Arendte, J. M. Münzem a j.; (Něm. detektivka.)
Výstřel ve filmovém atelieru; Výstřel ve zvukovém atelieru, Film im Filme? Der Schuss im Tonfilmatelier
Film ve filmu. Záhadné dobrodružství filmového režiséra s napínavým dějem a překvapujícím rozuzlením. V hlavních úlohách Gerda Maurusová, Harry Frank, Berta Ostynová. Německá mluva, český překlad.; Napínavá detektivka.; Zvuk. něm. 145437
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno