Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
sensační dobrodružné drama
 
Film
Záhadný klub, 1920
 
Number
Záhadný klub, Sensační dobrodružné drama. V hlavní úloze oblíbený herec Harry Peel.
Vězení na dně mořském, detektivka
v hlavní úloze Harry Peel; Sensační dobrodružné drama o 6 dílech, v hlavní úloze Harry Piel.; Středem napínavého děje světoznámý Harry Piel.; V hl. úl. Starzy Viel.; Detektivka o 6 dílech.
Tělo, svět, ďábel (Manslaughter); Tělo - svět - ďábel, Weib-Welt-Teufel; Weib, Welt, Teufel.
tragedie; Tragödie
Drama zkažené ženy ze světáckých kruhů, která prošedši trestnicí, přemůže na konec všechno zlo a úklady ďábla. Hráno v Americe a Francii s ohromným úspěchem.; Sensační dobrodružné drama v 9 dílech. Beatrice Joyová, Thomas Meigham v hlavních úlohách.; Tragedie o 9 dílech. V hl. úloze Beatrice Joyová. Tragödie in 9 Akten. In der Hauptrolle Beatrice Joy.
Poušť, Wüste, Die
Sensační dobrodružné drama. Sensationsdrama
V zemi žhavých vášní (Opojení pouště), veliký orientální dobrodružný film
(Opojení pouště) Sensační dobrodružné drama.; (Opojení pouště) Sensační dobrodružné drama, odehrávající se v saharské poušti v žáru afrického slunce i ve stínu palem.; Ode dneška nad míru poutavé a úchvatné dobrodružné drama. Je to film, který pro své divukrásné přírodní snímky, oživené nádhernými obrazy dravých zvířat, směle řaditi se může k nejlepším filmům soudobé výroby kinematografické.; Velký orientální dobrodružný film, jehož děj odehrává se v saharské poušti, v žáru afrického slunce i v oasách ve stínu palem. - Hořící poušť. - Povstání domorodců. - Lev, král pouště.
Tajemství stříbrného auta, Sensační dobrodružné drama o 6 dílech podle stejnojmenného románu anglického spisovatele Wyndhama Martyna a románu Mistr zločinu. V hlavní úloze Earle Williams.
Když Londýn spí, Zázračný vlčák RIN-TIN-TIN ve filmu: Když Londýn spí. Sensační dobrodružné drama o 7 dílech.
Reporterova nebezpečná dobrodružství, Sensační, dobrodružné drama. - V hlavních úlohách William Haines a Anita Page.
Útěk pod cizí vlajkou; Útěk pod cizí vlajku, Sensační dobrodružné drama o 7 dílech. V hlavních úlohách: Hanuš Stüwe - E. Bernová.
Maciste kontra Šejk aneb Maciste v Africe; Záhadný koráb; Záhadný koráb "Svatý Michael"; Maciste kontra Šejk, Maciste in Afrika
Sensationsdrama; romantické dobrodružství; Sensační dobrodružství
Romantické sensační dobrodružství o 7 dílech. V hlavní úloze: Silák Maciste.; 199206; silák Maciste v sensačním dobrodružství
Maciste a čínská truhla, Sensační dobrodružné drama o 6 jednáních.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno