Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
výpravný film
 
Film
Casanova jediná a pravá láska, 1920
Za pokladem krále Šalamouna, 1919
 
Number
Nebeská loď, Das Himmelschiff
sensační román
Výpravný film, v Gunnar Tolnäs. Velkolepý hudební doprovod.; Sensační román budoucnosti. V hlavní úloze Gunnar Tolnös. mit Gunar Tolnäs
Orient; Orient — dcery pouště; Orient — dcera pouště; Orient. Dcery pouště.; Orient. (Dcery pouště.), ORIENT. Die Töchter der Wüste.
Bible, Nádherný výpravný film znázorňující celý Starý zákon.
Moudrý Nathan, Werner , Krausem a s Liou Eibenshützovou
Královna ze Sáby, S krasavicí Betty Bleythovou.
Cirkus života, drama; velkolepý film
Drama o 6 dílech. Známý Werner Kraus v hlavní úloze.; Velkolepý výpravný film.
Casanova jediná a pravá láska, Velký výpravný film o 5 dílech.
Sensace v Edenu, Výpravný film.
Tajemství boha Osirise, Geheimnis des Gottes Osiris, Das
Výpravný film z doby egyptských faraonů o 6 dílech. Aus der Zeit der ägyptischen Pharaonen in 6 Akten
Favorit carevny, Favorit der Kaiserin, Der
Entzückende Liebesgeschichte
O. Čechová, W. Eichberger ve výpravném filmu. Entzückende Liebesgeschichte am Zarenhof. Brunkvolle Ausstattung, herrliche Gemächer, prachtvolle, historische Kostüme, Hofbälle, spannende Intriguen. Gute Besetzung: Olga Tschechowa, Trude Marten, Adele Sandrock, W. Eichberger.
Román primadony, Velkolepý výpravný film. Osudy operní zpěvačky, která ve své šílené honbě za slávou zapomíná na vše i na své ženství - toť námět tohoto filmu, který ve strhujících scénách líčí rušný život a intriky v zákulisí světových divadel. V hlavních úlohách: Madge Bellamyová, Barry Norton.
Tancem kolem světa, revuální film
Most vzdechů, Kapitän Orlando
dobrodružný film; vzrušující napínavý velkofilm; úchvatný film; sensační drama; Abenteuer-Grossfilm
Vzrušující dobrodružný velkofilm. Ein äusserts spannender Abenteuergrossfilm.
Venuše, dobrodružný film
s Konst. Talmage; CONSTANCE TALMADGEOVÁ Výpravný dobrodružný snímek podle románu J. VIGNAUDA.
Mládí Bedřicha Velikého, Alte und der junge König, Der
historický velkofilm
E. Jannings, C. Höhn; E. Jannings, L. Konstantin, W. Hinz Historischer Film mit Emil Jannings.; Ein grosses historisches Filmwerk. Otto Gebühr.
Černý korsár, velkofilm
Hlav. role Douglas Fairbanks; DOUGLAS FAIRBANKS ve svém velkofilmu. Výpravný film v přírodních barvách o 11 dílech.
Romola; Florentínské noci, historický
Náš nejkrásnější program Romola (Florentínské noci). Historický výpravný film ze středověkého života v Itálii. V hlavní úloze nejslavnější umělkyně světa, sestry Liliana a Dorothy Gishové. Pořízení tohoto monumentálního díla stálo 1,700.000 dolarů.
Tajemství ložnice Mme. Pompadour; Tajemství ložnice Mdme Pompadour; Tajemství ložnice madam Pompadour; Tajemství ložnice Madame Pompadour. (Fanfan, králův kavalír.), dobrodružný román
Monumentální veledílo fr. superbrod. Pathé Cinéma dle románu Petra Gillesa o 2 epochách ‒ 20 dějstvích.; Velký francouzský výpravný film. Nádherně kolorované scény.; Velkolepý dobrodružný román podle Petra Gilesa s nezapomenutelným d´Artagnanem (Aime Simon Girad) v hlavní úloze, o 2 epochách.; Velkolepý dobrodružný román podle Petra Gilesa s nezapomenutelným d´Artagnanem (Aime Simon Girard) v hlavní úloze, o 2 epochách.
Střežte se lehkých žen, Výpravný film o 6 jednáních.
S Byrdem k jižní točně; S Byrdem k již. točně, Kulturní snímek.; Nejsensačnější film sezony. Hrdinná výprava kom. Byrda k jižní točně s českou přednáškou dra Vojtěcha, účastníka výpravy. V tomto filmu uzříte jižní točnu - překrásné snímky!; (Zvuk.)
Paramount revue, Voskovec a Werich.; Voskovec a Werich ve zvukovém filmu. České a anglické dialogy.; Werich a Voskovec jako konferenciéři. Účinkují nejpřednější hvězdy Paramountu: Maurice Chevalier, Nancy Carrolová, Denis King, Clara Bowová, Charles Rogers a mnoho jiných.; Český a anglický dialog. Zvukový, výpravný film.
Tanečnice Barberina, Tänzerin Barberina, Die; Tänzerin Barberina
Překrásné výpravné dílo. Lil Dagoverová, Otto Gebühr, Hans Stüwe. Okouzlující hudba. Der grandiose humorvolle Ausstatungsfilm. Lil Dagover, Otto Gebühr, Hans Stüwe.
Zulejka, tanečnice z Ahamaru, Výpravný film First Nationalu. V hlavních úlohách J. Šildkrant a Norma Talmadge.
Markýz dEon, vyzvědač Madame Pompadour; Markýz D; Markýz d´Eon, vyzvědač madame Pompadour, Marquis d
(L. Haidová); Milionový, nadmíru výpravný a elegantní film. 10 aktů z galantních dějin Francie a ruské krutovlády. Dvě epochy, hrané najednou! V hlavních úlohách: Liane Haidová - B. Kortner - M. Malikov.
Dva arabští kavalíři, veselohra
Exklusivní výpravný film prvého řádu! Zamotaná historie dvou válečných ulejváků, kterým se v přestrojení za Araby přihodí řada nejpodivnějších dobrodružství. Je to jedna z nejlepších veseloher poslední doby! - V hlavních úlohách sympatický William Boyd (z "Plavců na Volze") a Mary Astorová.
Dobrodružství v Pyjama, výpravná veselohra
Výpravný film, pln obrázků přepychu, ale i přírodních krás. Nezvedená darebnice, rozmazlená dolarová princezna, octne se po pádu s letadla v říši majestátních, ale pustých kanadských ledovců.. sama s mladíkem nezkaženým. V hlavních úlohách známá výstřední kráska Olivie Bordenová a sportovec Lawrence Grey.; Výpravná veselohra o 6 dílech.
Růžový kavalír, Der Rosenkavalier
Filmová sensace! Slavná opera od Richarda Strausse. Nejkrásnější velký výpravný film. Představitelé: Jaque Catalaine ‒ Huguette Duflosová. Huguette Duflos, Michael Bohnen, Paul Hartmann.
Holič z krve královské; Monsieur Blaucaire, königliche Barbier, Der
rokoková hra
R. Valentino.; Výpravný francouzský film. V hlavní úloze Rudolf Valentino.; Rokoková hra o 10 dílech. V hlavní úloze Rodolpho Valentino a Bebe Danielsová.
Ať žije král; Ať žije král!, Lang lebe der König
román
Jackie Coogan v nejlepším filmu. Román zlatého mládí, královské lásky a dobrodružství, protkané roztomilými a veselými scénami.; Film, v němž mladý mistr Coogan klidí ve všem nejkrásnější vavříny. Snímek pořízen jedinečným způsobem, výborně sehrán a s velice poutavým dějem řadí se nesporně k nejlepší z těch, které Jackie Coogan za svého krátkého, ale udalostmi bohatého života sehrál. Přijďte všichni a nebudete litovati!; Výpravný film z dob staré dvorské slávy o 8 dílech.; 165912 Mit Jackie Coogan.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno