Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
Parodie
 
Film
Laurel & Hardy za mřížemi, 1931
 
Number
Tři mušketýři, Drei Musketiere
Maxe Lindera tak soužily úspěchy jeho přítele Fairbankse, jež s kordem d'Artagnanovým získal ve Třech mušketýrech, že se rozhodl změřiti své síly s ním a ukázati celému světu, jak vlastně ti Tři mušketýři měli býti moderně hráni. Max Linder
Lidové noviny, 184, Fr 13.04.1923
Laurel und Hardy hinter Gittern
Das populäre Komikerpaar in dem gelungenen neuen Lustspiel (Parodie auf "Menschen hinter Gittern". Deutsche Version, tschechische Titel.
Madame nechce dětí, veselohra
Pařížský šprým s nádhernými toaletami, krásnými ženami a elegantními kavalíry - a skvostná parodie na moderní manželství velkoměstská, podle pikantního stejnojmenného románu Clémenta Vautela. V hlavních úlohách: Maria Corda a Harry Liedtke. Nedávné předvedení tohoto filmu v berlínském "Marmorhausu" bylo uměleckou událostí prvního řádu.; Harry Liedtke a Maria Corda v úchvatném filmu. Velkolepá veselohra o 6 dílech.
Lidové noviny, 81, Tu 15.02.1927
Carmen; Carmen, parodie, Parodie.
Lidové noviny, 206, Th 23.04.1931
Ta něco má...; Ona něco má!, veselohra; groteska
Velkolepá veselohra.; Úžasná psina! Vtipná parodie na detektivní filmy! Groteska s divokou, nepopsatelnou směsí veselých příběhů, jichž se dožije svéhlavá krasavice, toužící po dobrodružstvích s kriminálníky. Hlavní představitelé: Lee Parryová a Bruno Kastner.; Nejnovější film dvojice umělců Lee Parry a Bruno Kastnera, miláčků obecenstva: Ta něco má... rozmarný příběh ze života zvědavé ženy, dojde i zde v Brně zaslouženého úspěchu.
Lidové noviny, 181, Fr 09.04.1926
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno