Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Žánr
poutavé drama
 
Film
Bruder gegen Bruder, 1924
Černý anděl, 1925
Záhadný případ v Operní aleji č. 48, 1917
 
Číslo
Její království, Poutavé drama o 7 dílech.; Poutavé drama o 7 dílech. V hlavní úloze ANITA STEWARTOVÁ a MAHLON HAMILTON.
Křížová cesta vášní, Am Kreuzweg der Leidenschaft
Poutavé drama z ruského života (...) s Lya Marou v hlavní roli.
Odříkání, Entsagung
Poutavé drama o 5 dílech, v hlavní úloze představitelé filmu Dvě pařížská děvčátka.
Z deníku počestné ženy; Z deníku paní Ingy Andersenové, Aus dem Tagebuche der Frau Inge Andersen
Poutavé drama o 6 jedn.
Okovy, Fesseln
román lásky
Velký pozoruhodný český film dle známého románu J. Kobra. Poutavý příběh z doby světové války, odehrávající se před 10 lety, zaujme každého diváka a výborná hra našich předních film. umělců M. Černé, J. V. Spurgera a prof. Laudové-Hořicové, J. Malého plně uspokojí. Neopomeňte shlédnouti tento jedinečný, vynikající český film!; Román lásky od J. Kobra - poslance Vraného. V hlavní úloze Laudová-Hořicová. Drama einer grossen Liebe. In der Hauptrolle M. Černá und J. Sperger.
Eugenie Grandetová čili ,,Lichvářův strašný skon; Eugenie Grandetová, Román neštastných milenců, utiskovaných zvrhlým lakomcem, který na konec se udusí v hromadě svého vlastního zlata. V hlavních úlohách Alice Terryová a krasavec Rudolf Valentino.
Přehlídka smrti, velké výpravné drama
Ze svět. vál.; Poutavé drama.; Velkofilm z produkce Metro Goldwyn - Mayer New York: Přehlídka smrti (Big Parade). Velké výpravné drama z dob světové války. Režie: King Vidor. V hlavních úlohách: Renée Adorée a John Gilbert, známý hlavní představitel z filmu "Jeho chvíle".
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno