Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Program publishing date
Tu 02.09.1919
We 03.09.1919
Tu 02.09.1919
Tu 02.09.1919
 
Screening days (from)
Tu 02.09.1919
 
Screening days (to)
Th 04.09.1919
 
Number of screenings
9
 
Cinema
Bio Universum
 
Programme (numbers)
Mírové slavnosti v Paříži, defilé Čechoslováků a ostatních spojeneckých národů před pres. Poincaréem; Bouře potlesku doprovází každé předvedení zvlášť šťastně provedeného francouzského filmu, znázorňujícího mírové slavnosti v Paříži, který má v nynějším programu Bio Universum na Nové ulici. Slavnostní defilé všech spojeneckých národů před presidentem Poincaréem uvádí obecenstvo v radostnou náladu, která dosahuje nejvyššího stupně při objevení se československého vojska.
Její sport, Ihr Sport
komedie; veselohra
čtyřdílná zasněžená komedie s Hanou Portenovou; znamenitá "zasněžená" veselohra, v níž slavná Hana Portenová rozesměje každého svou roztomilostí.; veselohra s Henny Portenovou mit der beliebten Filmkünstlerin Henny Porten in der Hauptrolle
 
Programme Description (CZ)
Začátek o 6, půl 8. a 9 hod. več.
Bouře potlesku doprovází každé předvedení zvlášť šťastně provedeného francouzského filmu, znázorňujícího mírové slavnosti v Paříži, který má v nynějším programu Bio Universum na Nové ulici. Slavnostní defilé všech spojeneckých národů před presidentem Poincaréem uvádí obecenstvo v radostnou náladu, která dosahuje nejvyššího stupně při objevení se československého vojska. Program je doplněn znamenitou "zasněženou" veselohrou "Její sport", v níž slavná Hana Portenová rozesměje každého svou roztomilostí.
 
Image Material
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno