Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title (CZ)
Román modelky
 
Number Description (CZ)
sensační americký film, ve kterém vystupuje slavnámladistvá americká tragédka Mary Mac Larenová, která při svém mládí svým prostým, ale velkým a hlubokým uměním dobyla si všeobecné slávy v celé Americe v několika měsících. Ve filmu "Román modelky" má Mary Mac Larenová neobyčejnou příležitost uplatniti jak své tragické umění, tak svou subtilní a jímavou krásu i neobyčejnou eleganci modní dámy. Tragická historie modní manekiny s těžkým pozadím rodinné tragedie je látka tak napínavá, že pro americkou režii je hračkou napnouti pozornost obecenstva až k nemožnosti. Při tom ukazuje film nejnovější americký modní přepych.
se slavnou americkou tragédkou Mary Mac Larenovou. Modní přepych americký, v jehož prostředí se tragedie rozvíjí, zajímati bude hlavně naše dámské obecenstvo.
Krásná Mary Mac Larenová, hrdinka dramatu, plete hlavu naší mužské mládeži. Její neodolatelnou krásu a skvělou hru nutno vidět. Herecké kruhy věnují ji svou mimořádnou pozornost.
Film nejvyšší technické dokonalosti, kterému nový miláček publika propůjčil nedostižný půvan, gracii a eleganci, nepostrádá sensačnosti a hrůzný dojem katastrofálního automobilového neštěstí je právě tak působivý jako román lásky, který proplétaje se úskalím náhod vrcholí v závěrečných sytých scénách.
 
Genre
sensační film
tragedie
drama
 
Programme — Programme (numbers)
Th 16.10.1919; Fr 17.10.1919; Tu 21.10.1919; Fr 17.10.1919; Tu 21.10.1919 (uváděno Fr 17.10.1919–We 22.10.1919), Kino Republika
 
Film
Román modelky
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno